Viva Trump

Anlles hi iz grebin dhet pësi ëv Tillërsën, fë nau, ui nou hi tejks dhet mexhikell litll hend pill evri 13 dejs…

O ne ai opsioni tjeter ceco, ai qy e hodbi trump si hipoteze… E ke mrena ne artikëll.

Etc diskastin ceco!

Hi sed it ceco!!!

Hi did, hiz diskasting!

Trumpi e identifikon veten me ate perandorin adrian qe ndertoi murin ne veri te britanise per te izolu barbaret.
Megjithate masat populiste te trump nxjerrin zbuluar te ashtuquajturit liberalet e majte qe nuk diten te adresojne problemet e verteta pasoje e shkaqeve te thelbit te sistemit te tyre, dhe tentonin te ofronin vetem trajtim simptomatik atyre, berja qesharak e figures trump nje prej tyre, nderkohe qe ai nuk eshte vec pasoje e deshtimit te politikave liberale te majta. Zgjidhja, nje e majte e re dhe nje bashkerendim ne nivel nderkombetar duhet konsideruar.

1 Like

ha ha :laughing:, zgjidhje felore!

Anarshizmi liberal është shendruan si puna e Saturnit që hante fëmijët e vet. Tipa snowflakes si puna jote te cilet kanë humbur çdo kontakt me realitetin janë thjesht nje produkt anomalik I sistemit. Rëndësi ka që liberalizmi ekstrem sot është kthyer në një rrogoz ku po fshijnë këmbët të gjitha lëvizjet popullore që kanë zaptuar vendet perëndimore. Ti zotrote mund të besosh e bota do ndreqet duke u kap për dore ne rreth e kënduar kumbaya-në por puna është se në fund do tju vendosin ke ajo tavolina e kalamajve me kujdestar të koka se nuk do tju vënë besimin as të lidhni brekët tuaja.

ne ket boten tone them se bashkerendimi ne nivel nderkombetar, dmth, berja bashke e c’jane te kamur e te pakamur, analfabete a te lecitur, te paqte a te krisur, bashkerendimi i tyre pra duket se arrihet vetem pasi njerezimit i shkon thika ne palce, kur e keqja ka zene rrenje e nis shumefishohet.

Kemi lufterat si shembull (bashkerendimi nderkombetar) te larget, dhe krizen e Recesionit te Madh per shembull te afert.

Deri atehere do vazhdojme te humbasim mendjen me te marrin Tramp, dhe humbasim kohe ne luften e ngushte bipolare trump-anti trump. (Jo se kjo nuk duhet, por in addition to…)

1 Like

Fillimi i artikullit te KM, dukej mire, vertet ai eshte bere qendra e vemendjes sot per sot, te tera lajmet fillojne, se, me çfare ka bere Trumpi. Ne fakt ai ka bere diçka edhe ne drejtim te taksave, vete fakti qe dy firma amerikane u zhvendosen qysh javen e pare te presidences se Trumpit, nga Azia ne Amerike, si dhe interesimin e shume firmave te tjera per tu kthyer, e tregon se ai eshte aktiv te pakten per janarin, dhe kam pershtypjen se ky vit do jete suprisues per te tere.
Para disa vitesh, kam lexuar nje liber te Trumpit, nuk e dija se ai do behej president, dhe aty ai tregon se si bente kontrroll tek punonjesit e tij, se si hiqte ndonje nga puna sapo e shihte qe nuk punonte mire, biles thonte se; eshte e shendeteshme per nje ndermarrje kur heq ndonje nga puna, se mobilizohen te tjeret te punojne me shume.
Mendoj se ky njeri ka nje vullnet te hekurt per pune dhe ndryshime.

He mo @Br3dharaku sa e hodhe ti fjalen e mire e beri proçken ay. Nuk ndryshon njeriu ne kete moshe jooo.

sikur t’i jepej nje shans i vetem? si per te perligjur gjithe ato premtime qe ka bere ketu. Qe njeh pecogrosa, qe mund te gjeje kredi me interes fare te ulet etj etj. Nje shans nuk na kushton shume, mendoj. Megjithate ti e di vete; imja eshte thjesht kembngulje ne interes te vendit dhe te emrit qe do fitoje blogu

1 Like

Po si mundet nje socialdemokrat te kete sympathy per nje DJT? Kjo eshte lajthitje, ikje, luhatje nga vija. Ku eshte serioziteti ketu do pyeste ai tipi me syze qe vdiq te behet minister por qe i mungon dhe atij serioziteti.

Whitesnake kake, ky po lutet qe te fucki grun e katert, por mos u merzit se do ta kuptosh nje dite se automatikisht te ka fuck edhe ty bashke me grun e katert.

Megjithse nga lloji i kafshes se fuckuar nga çdo pikpamje, duket se nuk e ke problem fuckimin. Je pa shprese fare, totalisht i fuckuar je.

1 Like

Shife mo! Shikoje mo mire se kush eshte numer 2shi ne bote…

Putini kushedi sa poshte ka zbritur ne liste

Edhe ata te Fuck Islamit “pray” si keta, vetem se keta “pray” me koken poshte dhe ata me bythen lart.Po thelbi njesoj eshte,hoxhe Aliu,Ali hoxha.

O tiku mos e prish qetesine o figure. Mos e lodh veten me budalliqe. Me mire bej humor :wink:.

Mbas inaugurimit te Avllise, kush do e ndaloje nji dite El Chapo Junior per me ngarku mushken me tritol dhe i dite te bukur tia tereziti nji brime te modhe murit ? Apo do i bojme meksikanet te pagujne edhe per ndertimin e klonit nga krahu i tyne i avllise ? Good luck mister Trump… oh and Fuck you me i matrapik.

1 Like

An Israeli doctor says: “In Israel, medicine is so advanced that we cut off a man’s liver, put them on another man, and in 6 weeks, he is looking for work.” The German doctor says: “That’s nothing, in Germany we take part of a brain, put it in another man, and in 4 weeks he is looking for work.” The Russian doctor says: “Gentlemen, we take half a heart from a man, put it in another’s chest, and in 2 weeks he is looking for work.” The American doctor laughs: “You all are behind us. Two days ago, we took a man with no brains, no heart, and no liver and made him President. Now, the whole country is looking for work!”

2 Likes