Vritet presidenti i veteshpallur i camerise

Ngushellime familjes. Qofte i xhenetit! Sa me shpejt te behen zgjedhjet per vendin vakan te presidentit te Camerise. Pse te mos zgjidhet Shpetim Idrizi? E meriton.

Kush dyshon se nuk e ka bere eip-i grek,eshte ose debil ose alba-line🤓
Greqia i trembet shume çështjes se çamerise,dhe ka bere çmos qe e gjithe polika shqiptare ta mbaje gojen mbyllur.
Kete nuk e kane futur dot ne vathen e tyre dhe e eleminuan. Ashtu si atistidh kolen e lidhjes arvanite.
Shtypi i lodhur shqiptar,qe mbahet me reklamat e telefonise dhe bankave greke,do ndjeke linjen qe u ofrojne greket.
Larje hesapesh mes trafikanteve,ashtu siç thonin edhe per uçk-ne.
Dhe le te krahasohet ky rast,me ate ordinerin nga jergucati a nga ishte ,qe qelloi policine shqiptare. Çfare qendrimi mbajti shteti grek atehere??

1 Like

Pse te mos zgjidhet President i camerise delta yne?deficenca mendore e ben kanidat ideal per udheheqes te shqiptareve :joy:

me këto lloj komentesh të klasës se 3-të fillore ,toshkëz,nuk e kalon dot klasën moj e kozmait! futi ndonjë citat anglisht nga jehovai,se ashtu na prishet mëndja ne!! tregon levëll,levëll:zipper_mouth_face:

Jo, jo, kandidati i dyte per president te Camerise mbas Idrizit eshte Vangjel Dule, miku i tij me i ngushte.

mu me pelqeu shum sinqeriteti i kesaj jo, jo-je! :smiley:

lajmin e lexova dje, ne nje nga sitet shqiptare, por ishte shume konfuz, ndersa kjo ketu duket si lajm me i sakte,
mendoj qe ketu ka dore sherbimi fshehte grek, por nuk perjashtohet edhe mundesia e ndihmes nga sherbimet e fshehta hollandeze, siç ndodhi me nje grup komunistesh turq a kurd ketu ne belgjike para ca vitesh, qe gjykata i liroi nga akuzat qe iu ishin adresuar nga shoqatat turke, dhe sapo dolen nga gjyqi, te nesermen nuk u gjinden me,
i kerkuan gazetar te ndryshem per intervista, policia per ti mbrojtur, por nuk u gjenden kurre, dhe u dyshua per nje bashkpunim i sherbimeve turke me ato belge, per zhdukjen nga skena te tyre.
pastaj u hodh versioni, se ata mund te kishin ikur vete ne turqi.

Po pse o Pier cfare problemi i krijonte Greqise i shkreti president i veteshpallur? Po pse kaq shume para e risqe do te merte persiper greqia edhe Hollanda per tu perballur me mullinjt e eres? Ti na i bone te gjithe Don Kishota o pier.

titi, per menien tate, eshte keshtu, por jo per shtetet,
per shtetet eshte hapja e kutise se pandores, hapja e shume problemeve,
per mua psh, aktiviteti i tij, ishte i nje rendesie te jashtzakonshme, njihej bota me genocidin grek ndaj popullates çame,
natyrisht, krijimi i nje shteti apo republike brenda greqise, ishte utopik, pasi edhe vete eu/be do ishte kundra,

pse ça ka, ka ndonje gjo te keqe te krijohet edhe shteti i çamerise? Nga dy behen tre shtete shqiptare, dhe kryeministrat e tyre i thojne njeri tjerit: a m’ha karin!? Jo pse ta haj un, ta haje ai i çamerise, se e ka per zanat karin e grekut qe eshte shqiptar. Ose ta haje ai i Kosoves, meqe e ka honger me dhom edhe Levinski qe eshte si shpirt!
m’ha karin anej, m’ha karin knej, keshtu bohet politika mer vlla!

1 Like

Para se te lindte Festimi, bota nuk e dinte ku binte Cameria. Shyqyr qe e beri nena kete djale. Tani te gjithe e dine per Camerine. CNN I zuri goja lesh dite per dite, Cameria, Cameria.

1 Like

ketu ne qender te europes, kur iu flas per arvanitasit, çamerine, etj,etj, iu duket sikur po iu flas per ufot :grin:

Ky eshte/ishte nje sharlatan kokederr Pjer, vinte ne Amerike gjasme per te mbledhur fonde per ceshtjen e Camerise dhe kur e pyesje per planet, strategjine se si do t’i perdore fondet e cfare synon te arrije konkretisht me plane afatgjata e afatshkurtra, nuk kishte nje plan.

Nuk ka perse ta dije bota apo ata shoket e tu per Camerine. As ti psh nuk di gje per betejen e Alamos.

Pier boj kujdes, se me llogjiken tende i bie qe te vine e te vrasin edhe ty.

po pse duhen bo publike planet, ku e di ai se kush je ti, kush jam une, kush eshte ai tjetri,

Ky i shkreti nese nuk eshte qeruar per larje hesapesh, me siguri qe e kane vrare te vetet se po ju merte biznesin e propagandes Came.

Pse c’u be ketu, u lirua? Kur ti vjen e me kerkon para, une s’kam te drejte te di per cfare po i kerkon?

Po mire nese une psh do te dua te sponsorizoj ceshtjen Came nuk paskam te drejte te di se si do shpenzohen keto para?

kthupo, une nuk e di se si i kerkonte ky parate , se per kete kam lexuar para nja ca muajve, pra kete vit kam mesuar se ekzistonte nje person qe e quante veten President i çamerise, dhe se kush e mbeshteste financiarisht, nuk kish noi informacion.
biles tani po e marr vesh se dhe ju shqiptaret e amerikes paskeni dhone para per te, dhe nuk keni bo keq, se te nderkomtarizosh çeshtjen çame dhe genocidin grek ndaj tyre, eshte nje pune humane dhe e drejte.