What happened in Vegas?

Cilat ishin përshtypjet tuaja nga debati tretë presidencial? Kush mendoni se fitoi debatin, dhe më tej, cili ndër kandidatët mendoni se do hyjë në Shtëpinë e Bardhë?

non me ne puo fregare di meno

> Trump is not the dirty water that should be thrown out to keep safe the healthy baby of U.S. democracy, he is himself the dirty baby who should be thrown out in order to shine a light on the uneasy nature of the Hillary consensus. The message of this consensus to the Leftists is: you can get everything, we just want to keep the essentials, the unencumbered functioning of the global capital. President Obama’s “Yes, we can!” acquires now a new meaning: yes, we can concede to all your cultural demands without endangering the global market economy—so there is no need for radical economic measures.Or, as Todd McGowan, professor of film theory and history at the University of Vermont, put it (in a private communication): “The consensus of ‘right-thinking people’ opposed to Trump is frightening. It is as if his excess licenses the real global capitalist consensus to emerge and to congratulate themselves on their openness.”

What happened in Vegas?
Stays in Vegas :smile:
edhe me qe ra fjala happened nuk eshte njesoj si happend.
Blendo, ka ardhur koha me u kthy ene me bo pak spelling mo mire.

1 Like

Heads I win , Tails you lose . This orange jerk is the biggest shithole ever invented. Sapo deklaroi qe : Une do i pranoj rezultatet e votimeve … po fitova une ! Te hongert jashtqitjen Kim Jong Uni ty robo.

1 Like

He is an lucky bully rich idiot.She is a rich liar politician. All politicians are liars. I would go with her. For Americans what matters is the senate vote. Sanders in the head of budget committee at senate will put America back on track. Sad to see where this elections and America has ended.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

gjithmone e me shume, po me duket si e stisur kjo kandidatura e z.Trump… si ka mundesi qe sot te pretendoj dikush te behet president i Amerikes, pa votat e latinove dhe afroamerikaneve ?!

trumpi nuk ehte tregtar, trumpi eshte ekonomist, se ka mbaru administrim biznesin

1 Like

Thnx God qe e perjetuam live perrallen duke nisur… Na ishte njehere nje Trump Qe donte te behej president…

Vetem fitorja e Trump e shpeton Ameriken nga rruga e mutit ku po e shpie neoliberalizmi. Por eshte e veshtire te mposhtet nje sistem i tere, shikoni kush ben donacione per Hillary, shikoni wikileaks qe gjithe media eshte e komplet e blere dhe manipuluar, cdo “lajm” eshte propagande e paster, lajmet qe nuk u pelqejne i fshehin ose i kerdisine si t’u doje. Hillary eshte sistemi, i cili ka ne xhep cdo gje, sic manipuluan me Bernie, mund te manipulojne dhe ne zgjedhjet qendrore. Jane te pacipe, sic derguan kontra protestues ne mitingjent e Trumpit dhe ja veshen Berniet. Hillary i dhembka shpirti pe femijen sirian, por se rrujti trapin per ambasadorin amerikan qe e terhoqen zvarr si bushter rrugeve te Libise.

Pasi e bene corap Lindjen e Mesme, pasi po shkaterrojne Europen me “refugjate”, tani rradhen e ka Amerika, ta bejne mut edhe ketu. Te pakten njerzit po zgjohen, heret a vone do ta tregojne vullenetin e tyre me vote, ne mos keto zgjedhje, zgjedhje e ardhshme.

3 Likes

Plak zevzek qe Ben sherr me grate e lagjes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

mezi po pres qi z.Trump te fitoje me rrezultat minimal dhe Hajrija te kontestoje e te kerkoje rinumrim 🤹

Gjynah qe s’eshte dukur Profili im tek peshku i ri. Do kishte bere komentet me te spikatura tek kjo teme. :stuck_out_tongue_closed_eyes: sa shume trumpista paska ktu. lol
p.s.: Ndonjehere, kur njeriu e ndjen se ka nje nevoje te brendshme djegese per ndryshim, mundet thjesht te dale per shopping te clirohet dhe vjen ne terezi logjika.

He mer u liru Melania nga ky idioti…gjynof me degju e shkreta traplliqet e Trumpit 24 ore ne dit…veshtiresi te mbedha pune per te gjoren.

What happens in Vegas stays in Vegas.

Hera e pare ne histori qe establishmenti do humbase perballe votes popullore. Ne fakt do jete hera e dyte se heren e pare establishmenti u mund ne primare republikane.
Kemi nje kongres me 20% approval rating dhe kemi nje kandidat qe propozon dhe premton te arrije te vendose term limits. Nga ana tjeter nje kandidate qe premton more of the same, me shume fuqi per establishmentin dhe korporatat.

Kandidati republikan replikoi me zgjuarsi dhe pas fjalive te parapergatitura te kandidates demokrate shtroi pyetjen e madhe: “Why the hell you didn’t do it?” e cila shkaktoi duartrokitje ne salle.

Cdo gje qe parashtronte per diskutim kandidati republikan rezononte me ate qe diskutojne perdite njerezit e main street.
Aq shume rezonon politika e tij tek popullsia e thjeshte saqe edhe pse ka te gjithe kliken politike kunder nga te dyja anet, duke shtuar edhe median ketu, prape ne polle poziciohet ose ne disavantash te vogel ose ne avantazh te vogel.

1 Like

Veshtire e ka e varfra po shyqyr qe te ka ty si shoulder to cry on :grinning:

Jam i dashur dhe i dhembshur…cun per dashni per Melani.
Po shkon 20 pike diferenca ne favor te Hillarit. REpublikanet jan tu u lut te mbaroje horrorri sa me pare se edhe kongresin do ja u marre lumi.