Women's March, katharsis i momentit apo një lëvizje rezistence?

Pyetjen më sipër e shtron CNN, në një prej artikujve ku i referohet marshimeve jopartiake që u organizuan në 21 janar 2017 në shumë qytete të Amerikës, si qëndrim proteste ndaj Presidentit Trump, në ditën e tij të parë në zyrë. Protesa kishte si tematikë të drejtat e grave, dhe grupeve të tjerë të margjinalizuar. Grumbullimet ishin masive, dhe u mbështetën edhe nga protestues në vende të tjera të botës.

1 Like

Levizje pas pilafit.

Rreth 20% te ketyre nuk e morren mundimin te votonin fare. Le ta nxjerrin stressin dhe dufin neper rruge tani

Po sikur me lone nonji dite bosh pa Trumpin a bohet gjo?

nah…
ne amerike po te rreshqiti kemba dhe nuk je me likeable, they hate you.
in other words, be careful to be nice to everyone, or else…

Adi, a ka noi statistike per % e atyre qe nuk votuan dhe nuk kishin te drejte te votonin , aty ne USA.

Gati gjysma nuk votuan fare (46.6%)

Nuk votuan se e kishin t’vulosme nga media qe bullshit nonstop se do fitonte Hillary. Aty duhet t’protestojne keto, te CNN qe I brainwashen me muaj te tera. Oh well, tomorrow is Monday life goes on, proteston Madona me shoqe apo jo. Lol

LMAO. Degjova dhe ne Londer kishin filluar protestat “Not my President”.

PROTESTA… ne fakt percaktoi te kunderten e asaj per te cilen u perfol…femrat ishin te lira , plot ngjyra ,plot buzqeshje…ndiheshin perseri ne jete …mbas 8 vitesh te zymte te erret …te pasigurt me Hussein Obamen… protesta ishte clirim i brendshem …fale DONALD TRUMP… ishte festim i femrave per 8 mars ne diskotekat e Tiranes por ne stilin amerikan…nderkohe qe Presidenti USA ben gati planet me CIA per clirimin e botes nga ISIS dhe invazioni musliman ne Europe …femrat ishin te lumtura… pervec organizatoret qe ishin pjese e paguar Sorros dhe pjese e fushates te Hillary… Madonna nuk doli toppless si kishte premtur … vetem sa uleriste si histerike… Protesta ishte nje sukses i Donald Trump…protesta qe nuk i bene kurre realitet ne 8 vjet te kohes se Obames …por njerzit duhet kohe qe t´ja ndjene vlerat…

Nga protestat mesum qe:

llipi shum i smut, llipi llipi shume i smut!

Te protestosh eshte e drejte dhe privilegj; ne shqiptaret kemi tjeter mendim ama. Ne 2017 protesta me element femeroren akoma nxit perçmim e perqeshje.

1 Like

liberals in usa lost these elections, and that’s a fact.
And there’s a reason why, and that’s a fact too - find that out.
Your protest against the facts, is not the way to help you reflect.

1 Like

Me liberal se trumpi, me 3 gra, tu kap cucat per llipi nga ti fale, e qe do kapte vajzen e vet…

Kot i bine ne qafe, se po te ishte edhe pak lgbtq, do ishte ok

Why don’t you tell us the reason that’s a fact? E kam pa te keq.

Your protest against the facts, is not the way to help you reflect.

Cfare do me thene kjo? Sill faktet qe te themi a eshte e sakte protesta apo jo, te diskutojme. Kete po e shkruaj si per ty dhe per @ACDC me siper qe u perpoq, si Kellyanne dhe Spicer, te nderroje qellimin e protestes. Une s’di qe protest ishte pse humbi Hillary por ishte per politikat (policies) te presidentit qe u zgjodh, politika te cilat ai i ka proklamuar perpara betimit - si gjate fushates ashtu dhe mbasi fitoi zgjedhjen. Ketu futen dhe opinionin e tij per femrat pjese e te cilit ishte dhe “grab them by the pussy”.

1 Like

Ja dhe nje artikull nga nje liberal qe ja vlen ta lexosh

Here’s the problem: The more Hollywood liberals produce condescending videos, the more pretentious and preachy celebs like Madonna (or replace her with Lena Dunham or Meryl Streep… they’re basically interchangeable) lecture us at rallies and awards ceremonies, and the more protesters with signs and placards with the word “p*ssy” on them—the more I find myself liking Donald Trump.

1 Like

Votuan o Mimoze… Trump humbi popular vote me 3 milion! Keto pussycat e amerikes me pink hat nuk jane nga ato qe " grab them from the p…sy!

artikulli eshte yll.:star:
i vetmi gabim eshte kur iu adresohet protestuesve si “progresive”.

Nga dole me konkluzionin qe Matt Lewis eshte liberal? Apo po te thote dikush qe s’me pelqen Trump, automatikisht eshte liberal?

E kam shprehur edhe me pare, ne komentet e Peshkut te vjeter, se; zgjedhjet ne USA nuk jane korrekte, te qarta dhe te ndershme. Shifeni qysh nga dita qe zhvillohen, te MARTEN !!!
Pse nuk zhvillohen te djelen si ne gjith boten. Te marten, njerzit punojne dhe nuk iu shkon ndermen te shkojne e te zene radhe per te votuar. Kjo gje le shkas per abuzime.