Zgjedhjet e tribunit te demokracise dhe dashnorit te fjales se lire

Paturpesia e atyre qe bertasin sot per zgjedhje te lira dhe te ndershme ka kaluar çdo nivel sarkazme, tallje apo dhe dinjiteti. Hipokrite deri ne çnderim, keta haxhiqamilsa vetem zgjedhje te lira nuk duan. Mjafton te shikosh te shkuaren e tyre te afert dhe te larget per te kuptuar se sa shume i kane per zemer standartet e zgjedhjeve te lira gangsterat e tranzicionit shqiptar.

Nje freskim kujtese per te gjithe dashnoret e fjales se lire dhe dumbab-isteve te tyre

http://www.gazetadita.al/cadristi-i-zgjedhjeve-te-lira-dhe-disa-shenime-nga-brukseli-per-shqiperine-e-96-97/

Two wrongs doesn’t make one right thone inglizi.
Nese ata me pare nuk donin zgjedhje te lira-sipas teje-apo i vidhnin,nuk do te thote qe edhe keta te sotmit te veprojne njelloj.

Per kete po luftojme , qe Historia te mos perseritet.
:v:
Kermave po u vjen fundi !

Ne nuk e ndalojmë luftën drejt fitores, votës së lirë

Miqtë tanë nga Uashingtoni, Brukseli, Berlini, Roma, përshëndesin cadrën e lirisë.
Cdo ditë e më e madhe bëhet mbështetja për përpjekjen tonë, për revolucionin dhe u garantoj dhe i them Edvin Kristaq drogës (that’s why I like it) :smiley: se ky është vetëm fillimi.Ky është një mision miqtë e mi, një mision i madh, në këtë mision ne kemi vështrësitë tona, ka dhe një aggresion ndaj nesh, jo vetëm nga sicilistët, por nga mafiozët e mbarë botës, nuk janë me ne, janë me drogën, krimin, marijuanën, por ne jemi shumë më të fortë së pari se ne mbrojmë një kauzë të drejtë”
“Ne kemi një armë të fortë, të tmerrshme për kundërshtarët tanë, që pas lutjes te Zoti, është thirrja e dytë e cdo shqiptare “nga lufta vec ai largohet”, mbaje mend Edi Rama, mbaje mend mire, ju bëj thirrje shqiptarëve që cdo mëngjes pasi ti luten zotit të kujtojnë se “nga lufta vec ai largohet…, fitorja është e sigurtë. Askush s’mund të na mposhtë ne në këtë mission, thirrja e himnit, kombit, le të skuqin Shqipërinë me flamurin e kombit, ai ka nevojë sot më shumë se kurrë”- tha Berisha. :v:

Sekretari i pare eshte konseguent ne mesimet e shokut Enver. Çadra e lirise eshte keshtjelle e pamposhtur ne bulevardin e krimit :v::v::v::v::v:.
Rrethimi imperialist anglo amerikan nuk i tremb luftetaret e votes se lire, perkundrazi ata bar do hane dhe nga çadra nuk dalin :joy::v::v::v:.

1 Like

"Çfarë ndodhi këto 4 vite?! Të gjitha bandat, një nga një, të cilat ne, 204 grupe kriminale i arrestuam dhe i çmontuam, që i vendosëm para ligjit, për ç’ka u anëtarësuam dhe në NATO, Edi Rama një nga po i nxjerr nga burgu.

Çfarë ndodhi gjatë këtyre viteve? Edi Rama futi 19 vrasës, trafikantë prostitucioni e droge në parlament si kurrë ndonjëherë në historinë e një parlamenti. :-1:

Krimin nuk ua solla une, ate e gjeta mes jush!
Por ke te drejte kapo, sepse ekr nuk duhej te vinte ne pushtet me te njejtat mjete dhe menyra.
Per mua , si keta pinjollet e rinj ( qe mbulojne skandalet e tyre duke treguar me gisht berishen) si çeta e sekretarit te pare duhen qeruar. A ka ndonje alternative tjeter? Ndoshta. Te presim zgjedhjet e lira dhe te ndershme te qershorit :grinning::v::v::v::v:.

Enveristet blu nuk u regjistruan sot ne KQZ. E kane 100% te sigurt qe populli nuk i voton, sepse nuk i votoi as per kryetare bashkie, dhe nuk dine c’te bejne. E dine qe u erdhi fundi e po perpiqen te marrin sa me shume me vete ne varr.

Shqiperia nuk ka pasur asnjehere deri me sot qeveri qe lejon t’i perjashtohen deputetet e kryetaret e bashkise, sic ka lejuar Rama. Berisha ka vrare e ka prere per t’i mbrojtur te vetet. Duhet te jesh shume budalla te mendosh qe Berisha nuk po e ben kete nga deshperimi. Bashen nuk ia votuan as per kryetar bashkie ne Tirane. Kishin 16 vjet me Ramen. E provuan Bashen dhe s’e duruan dot as kater vjet. Kush kujton se do ta votoje per kryeminister? Edhe nje idiot e kupton kaq. Nderkohe, kunder reformes per drejtesi u leverdis pikerisht ketyre qe kane qene pjese e vrasjeve te 1997-es e qe vazhdojne te jene en politike edhe sot. Imagjino te palarat qe do t’u dalin ne shesh po te behet drejtesia e pavarur. Jo vetem qe do ta jepnin frymen e fundit ne burg, por do t’u sekuestroheshin edhe pronat me ligjin e ri antimafia. Ndaj dhe tentativat per shkaterrim. Eshte mese e qarte.

Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ

Opozita nuk e pranon si të saktë përkufizimin e “bojkotimit të zgjedhjeve”, nëse nuk realizohet kërkesa e saj për qeveri teknike. :v:
“Nuk ka për të patur bojkot zgjedhjesh, sepse zgjedhje fasadë me krimin nuk do të ketë”, thotë kryetari i PD, Lulzim Basha. Dhe mesa duket, plani i së djathtës për të pamundësuar zgjedhjet më 18 qershor ka nisur të zbatohet.

Dy aleatët kryesorë të demokratëve, Partia Republikane e Fatmir Mediut dhe Partia Agrare e Agron Dukës kanë tërhequr kërkesat për regjistrimin e partive respektive në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Republikanët, për të cilët nuk ka një vendim regjistrimi, i kanë kërkuar KQZ-së bllokimin e procedurave të mëtejshme, ndërsa agrarët, që janë regjistruar më herët, kanë kërkuar tërheqjen e dokumentacionit.

tik …tak tik…tak punon ora mbi oxhak :smile:

te rroje vete basha dhe “opozita”, zgjedhjet behen edhe pa ata. C’te futen kur e dine qe do et poshterohen
Tani gjithe figurat e te djathtes jaen te lire te krijojne partine e djathte qe meriton shqiperia, pa kafshet e berishes neper kembe. Qe nga Bamir Topi e deri tek Dashamir Shehu, qe nga Eduard Islami e deri te Majlida Bregu, gjithe figurat e verteta e te paperlyera nga llumi i Berishes.

Faleminderit PD! Hera e pare (nqs e mbajne si premtim) qe vendi ka shancin te kete nje opozite jo te uzurpuar me metoda marksiste leniniste.

Ka per tu bere Blendi deputet me duket :joy:.

Nje parlament pa bq e PD? Me ne fund dekriminalizim i parlamentit dmth.
Bravo Ed Rama!

Argumenti që ka nisur të përdoret në mënyrë naive brenda koalicionit është se: “PD-ja nuk mund të ketë monopolin e opozitës në vend” dhe zgjedhjet do të bëhen. Pra, po thërrasin disa parti të vogla që t’i bëjnë opozitë! Kjo do ta radikalizojë situatën. Në fakt me këtë skemë vetëm për zgjedhje që nuk mund të flitet më.Në këtë situatë, me politikën rrëmujë dhe gjithë sistemin e drejtësisë që ka ngelur në ajër nga reforma e papërfunduar, vendi rrezikon të shkojë drejt destabilitetit.
Pas pak javësh shteti mbetet pa President Republike, sepse do t’i mbarojë mandati, pushteti i drejtësisë në kaos, pushteti parlamentar ka degraduar, rendi publik do rëndohet përditë e më shumë pasi politika do t’i japë krah krimit, ekonomia do rrëzohet, biznesi do tkurret.

Nuk ka kohë, ndaj reflektim nga Rama dhe Basha ose dikush të ndërhyjë për të gjetur të “mesmen e artë”. Ndryshe përplasja po vjen vrullshëm.
'What the hell do you have to lose? :v:

Peticioni per Vetingun :joy:

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/09/zulohen-firmat-e-shullazit-frrokut-preng-s-ndok-s-rroshit-dhe-t-tjer-ve-n

Gjeni ndonje tjeter o kapo se Bashes ja dhate nje here kumanden kur erdhi me ata te KOP-it a GOPit a c’e kish emrin dhe s’qullosi gje. Domethene s’qullosi per ju qe i shkoni pas se per vete, “investoi ne burse” dhe beri nja 400 milion euro ne 8 vjet. Bursen hollandezet e kane sic kane edhe lopet; jep shume. Te q… Suden domethene

1 Like

Bamir Topi I paparlyer???
Po ai eshte ne qeveri…cfare opozite do te beje Bamir Qoftja?

E ke gabim. Nese iken orientali berisha qe kerkon destabilitet sa here qe eshte ne opozite, cdo here pa perjashtim (1998, 2001, 2004, 2017), vendi shkon drejt stabilitetit dhe behet perendimor. Edhe nderkombetaret e kane kuptuar kete tashme dhe po i dalin kunder. E lexove dje artikullin e atij amerikanit tek The Hill? Reforma ne drejtesi, hapi i fundit per Shqiperine Perendimore. Berishe orientali do te perpiqet ta ndaloje, sigurisht.

Jo do te kemi nje parlament me nje parti si ne kohe te xhaxhi Enverit…