Zgjedhjet i fiton PS, regres nese opozita vjen ne pushtet

http://tvklan.al/bmi-research-zgjedhjet-i-fiton-ps-regres-nese-opozita-vjen-ne-pushtet/

Paska marre rrogen dikush …

I fiton , po ja kapi Ver Llapes per qafe…llapen …:joy:

Qe PS-ja fiton zgjedhjet as diskutohet, por une dua qe PD-ja te mos marre as edhe 1 deputet nese eshte e mundur.

merr nocrrokun , Likja koalicion parazgjedhor me Pd - ne , Rilindja duhet me ja kap Ver Llapes per qafe me fitu :joy:

Keshtu po, ka per te qene ndeshje e forte, por populli ne shumice ka per ti hedh ne tuc koalicionin parazgjedhor te likes me kriminelin sali.

Flasim gjithnje per zgjedhjet e 18 Tetorit.

Brad, si i perbrendeshem qe je, desha te pyes; Ato 3-4 muj , kush do qeverisi?

Qeveri besimi , flitet shume per Vali Leskajn Kryeministre , gje qe deri tani ka bere qe palet te Dakordesohen.

flm, keta sikur jane te socialisteve. Nuk kish nonji apolitik.

As qe bohet llaf per apolitik.

dmth, qe s’paska ven per ne Rimekembjen.

Klani kështu?:joy::joy::joy::joy:

Po, do behet regres ne sasine e droges se kultivuar e trafikuar, kjo eshte e sigurte, por ne cdo pikepamje tjeter zor se do kete regres, sepse qeveria e sotme eshte inegzistente.

monopoli i opozites nga PD garanton automatikisht mbeshtetje maxhoritare te PS ne elektorat

mire do ishte per vendin qe, opozitaret e vegjel te kishin me shume dinamike progresive brenda-perbrenda te djathtes se tyre. Pse jo te eliminonin atavizmin politiko-kulturor qe misheron PD si nje virus qe infekton politiken e shoqerine.
Por dyshoj shume te kjo pjese.

Ore kur do e kuptoni ju, qe opozita nuk zgjidhet , perzgjidhet apo deshirohet nga pozita apo mbeshtetesit e saj?

Nen Rilindjen u rivrane dhe pemet
http://tvklan.al/thahen-edhe-pishat-e-lungomares/

po pra po, edhe ketu ne amerike ishte 100% qe nuk fitonte trumpi dhe konservatoret, se forcat e majta kishin bere gjithe ate progres sipas fake news madia. Por trumpi jo vetem qe fitoi, por fitoi me diference te madhe, dhe jo vetem qe humben presidencen por humben senatin, kongresin tani edhe suprimkortin. shto ketu edhe trecerekun e guvernatoreve.
humbje katastrofale qe skishte ndodh qe ne 1910 a kush dreqi e di qe kur.

Faleminderit zoti.Trump !

http://www.syri.net/politike/54941/ish-kongresmeni-amerikan-ne-cadren-e-opozites-presidenca-e-donald-trump-eshte-me-ju/

Dmth e ke te qarte qe ne opozite do mbesni edhe per 20 te tjera? Per inat te Rames dhe bijve te eterve, mos hyni ne zgjedhje!