Zgjedhjet i fiton PS, regres nese opozita vjen ne pushtet

Flasim gjithnje per zgjedhjet e 18 Tetorit.

Brad, si i perbrendeshem qe je, desha te pyes; Ato 3-4 muj , kush do qeverisi?

Qeveri besimi , flitet shume per Vali Leskajn Kryeministre , gje qe deri tani ka bere qe palet te Dakordesohen.

flm, keta sikur jane te socialisteve. Nuk kish nonji apolitik.

As qe bohet llaf per apolitik.

dmth, qe s’paska ven per ne Rimekembjen.

Klani kështu?:joy::joy::joy::joy:

Po, do behet regres ne sasine e droges se kultivuar e trafikuar, kjo eshte e sigurte, por ne cdo pikepamje tjeter zor se do kete regres, sepse qeveria e sotme eshte inegzistente.

monopoli i opozites nga PD garanton automatikisht mbeshtetje maxhoritare te PS ne elektorat

mire do ishte per vendin qe, opozitaret e vegjel te kishin me shume dinamike progresive brenda-perbrenda te djathtes se tyre. Pse jo te eliminonin atavizmin politiko-kulturor qe misheron PD si nje virus qe infekton politiken e shoqerine.
Por dyshoj shume te kjo pjese.

Ore kur do e kuptoni ju, qe opozita nuk zgjidhet , perzgjidhet apo deshirohet nga pozita apo mbeshtetesit e saj?

Nen Rilindjen u rivrane dhe pemet
http://tvklan.al/thahen-edhe-pishat-e-lungomares/

po pra po, edhe ketu ne amerike ishte 100% qe nuk fitonte trumpi dhe konservatoret, se forcat e majta kishin bere gjithe ate progres sipas fake news madia. Por trumpi jo vetem qe fitoi, por fitoi me diference te madhe, dhe jo vetem qe humben presidencen por humben senatin, kongresin tani edhe suprimkortin. shto ketu edhe trecerekun e guvernatoreve.
humbje katastrofale qe skishte ndodh qe ne 1910 a kush dreqi e di qe kur.

Faleminderit zoti.Trump !

http://www.syri.net/politike/54941/ish-kongresmeni-amerikan-ne-cadren-e-opozites-presidenca-e-donald-trump-eshte-me-ju/

Dmth e ke te qarte qe ne opozite do mbesni edhe per 20 te tjera? Per inat te Rames dhe bijve te eterve, mos hyni ne zgjedhje!

Ku i gje luli keta shurranjose mer vlla? Njoni me hallexhi se tjetri.

         Pjese nga tregimi ;  Kodi E-4092 

" … Nje dite vajta nga kryeministria. Para 1-2 vjetesh iu kisha derguar nje pyetje ne faqen e tyre, por s’kisha marre pergjigje.

 • Hej çuno, ku po shkon,- pashe nje gardist me uniform qe doli nga nje kolibe, ne krah te Rognerit.
 • Ne kryeministri, - ktheva gjysem trupin.
 • Ke ndonje takim, te pret dikush,- u ndigjua theksi verior i tij.
 • Jo, pikerisht per kete po vij, te marr nje takim.
 • Po takimet ketu behen me telefon ose me internet, ose te therasin vete, te çojne ftese.
 • Jo, ne fakt, u kam shkruar ne faqen e tyre per nje çeshtje, per investimin nepermjet obligacioneve te co-dyshit, dhe me kane kthyer po me internet nje pergjigje te çuditeshme, qe nuk e kuptoj,- nxorra nje cope leter,- ja E 4092, per kete erdha te interesohem, nuk e kuptoj ç’a eshte.
 • Oo,… - thiri nje civil gardisti,- ky çuni u ka shkruar per, per, çfar ishte ajo, ob…ob.
 • Obligacionet e co-dyshit - shtova menjehere.
 • Cfare jane keto obligacionet e ces se dyshit,- foli me nje theks jugor sekuriti civil.
 • Keto jane ca asete qe gjenerohen ne burs, nga rivenia ne pune e produkteve qe e kane shlyer investimin e tyre te pare,- pashe qe uniforma me civilin u pane sy me sy.
 • Tani ku eshte problemi, ku e ke hallin.
  “Ehh mer Pallosh, ku mi ke mbledh ter keta folklor budallenjsh”, mendova.
 • Problemi eshte tek keto shifrat qe me kane derguar po me internet, dhe per kete erdha te pyes, ç’a problemi ka ketu, thjesht erdha te pyes brenda, pse nuk lejohet,- mu kujtua koha e socializmit, kur dikur kisha vajtur brenda ne kryeministri per nje ankese. Paradoksi ishte se ne ate kohe diktature, lejohej kushdo te hynte deri te holli, salla e pritjes se popullit, ndersa sot ne demokraci, nuk lejohej njeri te futej.
 • Degjo çuno, ne po te japim numrin e telefonit te sektorit te ankesave dhe ti munt te pyesesh aty per problemin tend, sheno.
 • Okej, prit, - nxorra nje fletore dhe nje stilo,- kam ndigjuar se tani ne nendor organizohet samiti i emigracionit, ee do te deshiroja…
 • Regjistrimi behet po nepermjet kompjutrit,- me nderpreu civili.
 • Jo nuk desha te regjistrohem, se une iki 2-3 dite para dates 18 nendor, por desha t’ju jap atyre organizatorve nje materialin tim.
 • Me vjen keq çuno por nuk lejohet, sa here do e perseris, nuk lejohet po nuk pate takim, ti telefonoi njehere dhe po te lane takim, okej hec.
 • Okej, faleminderit, - u ndava dhe nxorra telefonin duke hecur pak me tutje,- alo, zonje, sapo me dhane ketu tek roja kete numrin dhe desha te interesohem per nje pyetje a problem, nese mund ta quajme keshtu, qe ju kam derguar kabinetit te kryeministrit, ku iu kerkoja apo i pyesja me sakte per investimet nepermjet obligacioneve te co-dyshit.
 • Ah, po ne nuk jemi per kete pune zoteri, keni ndonje ankese.
 • Jo ankese nuk kam, por me kane derguar po me imeil, nje pergjigje qe nuk e kuptoj, E 4092.
 • Ah, une po ju jap nje numer tjeter, ku mund te pyesni saktesisht per problemin tuaj, sheno.
  Shyqyr qe kisha ofert, gjith ato minuta gratis. Formova numrin qe me dha ajo, duke pare nga dritaret e pasme te kryeministrise. U ndigjua nje ze çuni.
 • Para nja 1 viti ju kam derguar me internet nje pyetje-mesazh ku kerkoja te dija se pse nuk investohet edhe nepermjet obligacioneve te CO2, mirpo juve me keni derguar ca shifra qe une nuk i kuptoj, E-4092.
 • Ah, duhet te jete pergjigjia qe ne ju kemi derguar, prit nje minute sa ta shoh ne kompjuter.
 • Oh, s’ka problem,- po me vinte mire qe Palloshi kish punesuar kompjuterista te zote.
 • Ne ta kemi derguar pergjigjen zoteri, ju pyesni per investimet nepermjet oblig, obligaacciioneve te ceodytes, dhe te kemi derguar falenderim.
 • Faleminderit per falenderimin, por nuk ka noi pergjigje per çeshtjen ne fjale.
 • Ne ua kemi derguar instancave me lart, dhe jane ata qe mirren me kete pune.
 • Po a ka gje me te bukur, me te mire se sa te investosh nepermjet nje aseti te lire, nga e cila çlirohet edhe buxheti i shtetit, rrit edhe xhidipin.
 • Natyrisht-natyrisht zoteri, por ne ua kemi derguar atyre kete problem dhe jane ata qe mirren me kete pune.
 • Po ata qe mirren me kete pune, kane mese 1 vit, dhe nuk me kane derguar ndonje pergjigje a ftese, a nuk do te ishte mire qe ata te ndigjonin mbi keto forma investimi, aq me teper qe dhe tani organizohet ky samiti i emigracionit.
 • Natyrisht zoteri natyrisht, po une s’kam gje ne dore, une jam thjesht para kompjutrit…"

Tani lind pyetja; Me keta derdemene do i fitoj zgjedhjet ai, me keta vul-humbur do e bej shtetin ai.

Leku e hedh shurren perpjete. Vjen vellai qe nga Ameriika me fol tek cadra. Ne regull eshte se pensioni nuk i del. Keta nuk dine ku ti cojne leket.

Eh rrofsh BMI por keto jane gjera qe dihen.

Po ishte per leke , te thyejm koken .

Une nuk jam profet te te them 20 vjete apo 20 dite, por ajo qe di te te them me siguri eshte, qe nese E.Rama e mban pushtetin edhe 4 vjete, do te jete nje pushtet i mbajtur me breke neper kembe, por atij nuk do ti vije me turp, qe e sheh gjithe bota qe i varen. Ne fakt ka filluar qe tani mos ti vij turp, pas 4 vjete qeverisje, nuk ka asnjegje qe te permende, pervec fasadave.