Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht

Shqiptarët votojne sot për të zgjdhur përfaqësuesit në Kuvendin e Shqipërisë për 4 vjetët e ardhshëm. Në të gjithë vendin votimi ka nisur në orën 7:00 dhe vazhdon deri në mbrëmje. Në këtë hapësirë mund të ndiqni dhe kontribuoni me përvojat tuaja dhe lajmet që vijnë gjatë ditës.

19:00 - KQZ ka urdhëruar shtyrjen e votimit me 1 orë, deri në 20:00 për të lejuar votimin e sa më shumë njerëzve.

20:00 - Pjesmarrja e projektuar nga KQZ në rang kombëtar llogaritet të jetë rreth 43%. (Top-Channel). Nëse kjo shifër qëndron deri në fund do të ishte pjesëmarrja më e ulët historike. Në vitin 2013, pjesëmarrja ishte 53%.

Di gjo njeri se sa % e votuesve kane votuar.

Deri ne ora 13.00… 25% e votuesve.

situate e ndere

qeveria brenda kutise s evotimit, nuk iu kane besim as njerezve te vet as pareve qe kane dhene.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/25/fotolajm-ministri-i-jasht-m-ditmir-bushati-futet-brenda-qendr-s-s-votimit#.WU-yLYUpCaM

Rilindja ne panik , parashikohet humbje e thelle , socialistet nuk dalen te votojne .

1 Like

Njerez vonoti Ramen te mbarojne reformat qe u nisen. Ndryshe skeni me no ndonjehere shtet! Let me call some people I know!

4 Likes

Miku im Bradi me ka msue, qe Shqupi fiton gjithmone ene kur kan 91 deputete kunder sepse kan Prokurorine, Presidencen e Gjykatat…kto zgjedhjet si do te dalin nuk jan domethenese sa Kumandari te gezoje shendet te plote. :v:

1 Like

Te mbroje refaormat e Beqes :joy:

Motra ime me tha se ia kishte mbushur mendjen komshijes per numrin 2.Bravo i thashe,agjitatore te flakte te ka Partia.Po,po,tha,si asnjehere kete radhe,ta heqim Lesheline.Po moj po,i thashe,hiqni cakallin dhe flini me ujkun.

E kush eshte ujku ne rastin konkret shkabe ?

Shkaba ka shku ne plazh me komshinjte

Pjesmarrja e ulet, tregon se shqiptaret nuk besojne me tek kjo klase politike, pra i barazojne me zero.

Ahhh… u bome lomsh domethene… e mire , mire ka bo.

Po do kthehet ne kohe per te votu

po nuk erdhi deri me 18 oo nuk voton , kemi marre te gjitha masat qe Autostrada te bllokohet , me gjasme ka ndodhur nje aksident , sipas te gjitha informacioneve nga 28 % te votuesve qe kane votuar deri tani gati 19 % jane votues te djathte sigurisht duke ju u referuar listave qe kane ne dore.

Kokebova president deri tani ka thy heshtjen zgjedhore me te dyja kembet, qe do te thote se kur i preket interesi i vete nuk njef as president mbi palet e as fair play.

Na e shpifën :frowning:

President e boni njoni

1 Like

Po pse me 19-20% e 100% -çit , do zgjidhet qeveria Brado.