Zija Vrioni, burri që u plak duke kërkuar pronat

kelushet e monizmit kete plan kishin (me salukun ne krye), te lodhin keta qyqare 20-30 vjet, ekur te vdese do i gezojne sternipat e kelysheve moniste

1 Like

Nuk eshte I vetmi , Jane me mijera qe kane 25vjet ne dyert e gjykatave .kushoja im e kishte djalin ne klase Te pare kur filloi muhabetin e kthimit te pronave.nashi djali eshte bere baba I dy kalamajve dhe ende si ka marre pronat .

po un qe u plaka dhe nuk shof verdalle perveçse disklekske, dikleskiste, dilekiste?

Ti ke dilemen e king Solomonit :smile:

Plaku i Toptanve, ka te drejten e tij te kerkoje pronat, mirpo edhe te tjeret qe kane perfituar nga ligji famekeq 7501 i ndarjes se tokes, duan te kene pronat e tyre. Si do zgjidhet ky muhabet/lemsh.
A s’do te ishte mire te bejej nje kompromis ndermjet ter paleve.

fillimisht do var sali berisha, pastaj shofim

1 Like

i nderuar, token ose do ja kthesh atij qe ja zaptove, ose do ja lesh ta mbaje ketij tjetrit qe ja dhe. Rruge te mesme nuk ka. Dhe kete kritike ta bene disa veta kur prezantove programin ekonomik prej 29-33 pikash. Si mund te lije jashte tij, ceshtjen e trasheguar te prones dhe tokes, kete vec ti e di.
Cuditem sidomos kur shoh qe ke menduar dhe per dasmat…

I dashur, po nuk pranon qe nuk ka rruge te mesme, qe do te thote se nuk pranon alternativa te tjera qe e zgjidhin problemin, eshte e kote te diskutosh.