Basha nuk largohet, ngrin funksionet thërret zgjedhje në PD

“Sa kam gabuar dhe ku kam gabuar nuk e përcaktoj unë, por këtë nuk mund ta përcaktojnë as ata që nuk punuan asnjë ditë për fitoren e Partisë Demokratike. Këtë do ta përcaktojnë demokratët.” - ka thene sot Lulzim Basha ne deklaraten ne fund te se ciles ai ngriu veten nga funksionet e kryetarit. Thirrjeve qe kritiket e tij brenda partise kane bere per doreheqje, Basha u eshte pergigjur me nje projekt te ri qe ai ka gati, duke thene se po garon serish per kryetar i Partise Demokratike. Nga Selia e PD-se Basha ka bere falendrime per ata qe bene fushate bashke me te dhe ka akuzuar kritiket si oportuniste qe kerkojne te ruajne karriget e tyre.

Basha shpalli se zgjedhjet u blene, pasi shume shqiptare kane qene nen oferte. “Por ndonëse sic e dimë të gjithë, shumë shqiptarë kanë qenë nën ofertë për ta këmbyer votën e tyre me para, megjithatë mbi 450 mijë qytetarë refuzuan, vendosën të ecin përpara me dinjitet, duke besuar në vlera e parime qytetare dhe europiane drejt të cilave ne aspirojmë të shkojmë.
-Qindra mijëra shqiptarë që refuzuan të shiten, janë një frymëzim për mua, për demokratët dhe qytetarët e ndershëm, që jo vetëm të mos e ndalim projektin tonë, por të ecim përpara me më shumë energji, kurajo dhe vendosmëri.” - tha Basha gjate fjales se tij.

Ne fund Basha tha se ngrinte te gjitha funksionet e tij organizative si kryetar i PD dhe ua delegonte ato dy nenkryetareve dhe sekretarit te pergjithshem, per te pergatitur zgjedhjet.

Me aq material sa iu dha Bashes ne 4 vite, ne vend qe ta kishte me te lehte u shmang nga te berit opozite dhe dredhoi pjesemarrjen ne politike-berje. humbja e paevitueshme.

Basha eshte i pergatitur per kete situate. Ai e dinte qe nuk fitonte, prandaj s’donte fare zgjedhje.
Ia mblodhen, pa u fut.
Basha nuk iken jo sepse eshte kokemushke, por ka mafien berishiane te lazaratit e te ndertimit qe ia kane nevojen.

1 Like

Ore me gjithe mend e kishin kta te Shqupit qe prisnin qe nje Qenush i bukur leshator te sfidonte nje Bulldog si Rama??? Nese Lulthimi ishte i emeruari i Salukut ne PD, Edvini ishte kontestuesi i Salukut per Qeverine…Edvini cmeni Salukun kur ishte ne opozite e jo mos te fitoje ndaj Luthimit, do vini nje Macke me thonje te gjate… si Jozi, nuk cti boj Bulldogut per me shume qe eshte e borgjezume…i kane prere thonjte dhe i kan vu nje kolane me diamante.

pse vetem Shqupi priste thua…
Shqupi ka namin se me shpresen e shqupit prisnin mediat, Sfidat, Blushat, Manjanet, barazwhatever-it e skutha sa te duash

Berisha ketij i tha të mos rrinte në çader.
Ky degjoi të tjeret.

Blendi Manes i ka ardhur dita :joy:

ME “LAPSIN” E ANDI BUSHATIT, NXIRRJANI “SYRIN” E KEQ ÇIM PEKËS!
Jo mor jo. Askush nuk e kishte betejen elektorale me Lul Bashen. Nuk ishte vote ndeshkimi per opoziten sepse opozita po dremiste dhe opozitarizmin e kishin marre ne dore disa cinike dhe aspak fisnike te nje lufte te ndershme. Disa cinike qe genjenin demokratet se do mposhtnin socialistet dhe kerkonin shperblime permanente pa pyetur per rregulla loje dhe altruizem social. Dhe u nxituan e u gabuan herë duke bërë ushtarin e herë duke bërë kollovarin. Kater vjet baltosen miqesite e tyre sistematike duke u miqesuar me pas me kundershtarin jo per kauzë por per suazë meskine dhe deshtuan…
E mos hezitoni tu kerkoni pse deshtojne kaq shpesh keta pengmarres?
-Andi Bushati, me zë kurvëror dhe kurvëllik cinik por pa rrezik
-Armand Shkullaku, shkoi te cadra e opozites kur ishte diell dhe e nxorren nga cadra kur filloi shiu
-Berat Buzhala, i vetmi gazetar kosovar anetar i LSI-se
-Anila Basha, perdoruese e rregullt e dhallit “Lufra”
-Robert Rakipllari, i vetmi gazetar devolli dhender ne Burrel
-Koço Kokedhima, babai i Beses se Koços qe ka grua Bexheten, mamane e Beses, vajzen e parë te Brixhides me burre Koço Kokedhimen qe do pleqeroje me Edi Ramen ne Vunoin e Bregut
-Ben Blushi, na zhgenjeve or mik
-Kastriot Islami, mallakastrioti me i shkurter qe ka ardhur ne Tirane qysh pas vetevrasjes se Mehmet Shehut
-Blendi Fevziu, aristokrati me 5 kostume, 4 kravata, 3 ora, 2 pale kepuce, 1 liber, zero flokë
-Qim Peka, imazhi i proshutes se tymosur EHËVË sepse vjen era Paskuqan
-Artan Hoxha, i vecante ne lloin e tij. I vetmi spiun durrsak qe nuk di not
-Artur Zheji, gazetari bixhozxhi kothere permanente
-Fatos Lubonja, burgaxhi si puna ime
-Ylli Rakipi, erdhi nga Barmashi i Kolonjes ne kryeqytet dhe meqenese harxhoi leket e rruges se kthimit te Astrat e Parkut Rinia ne qershor te vitit1994, i mbeti peshqesh Tiranes
-Arjan Çani, frikacak qylaxhi qe edhe kur ta kercenoni u kerkon lekë
-Sonila Meço, kur gjuaja Edi Ramen nuk ma varte Erjon Veliaj. Kur gjuaja Erjon Veliajn, nuk ma varte Edi Rama. Menyra empirike por intelektuale e joshjes femerore zakonisht huazon jo siperfaqesoren por thelbesoren e te perballshmes qe ndoshta vizualiteti yt qellimisht nuk kerkon te depertoje sepse e tremb bukuria qe zbret prej brazdave te subkoshiences deri poshte te buza me silikonin e nje puthjeje qe kur nuk u puth…
Mirupafshim ne qershorin e 2019-es. Kemi zgjedhjet lokale dhe deri atehere stervituni rendshem!!!

2 Likes

PD mori me pak vota se ne 97 kur te thoje se je PD te vrisnin.

1 Like

Arlind Qorri e kishte qendisur mire seren e tyre ne analizen klasore-shoqerore qe solli albano

Partite lideriste, pesojne fatin e liderit. Sa ka berishe, aq ka PD.
Me fushaten paqesore civilizuese, uljen e urrejtjes, dhe frymen e bashkepunimit, ne plan afatgjate une mendoj se basha i ka ba nje sherbim te madh shqiperise, duke lene perfundimisht prapa politiken e konfliktit permanent.

1 Like

Fiton nje parti qe ka qeverisur vendin 70 vjet ne 80 vitet e fundit…
Shqiptaret qe kane mbetur atje jane si ajo socialistja e Beratit…
Turp!

U merzit mo ene Luli i shkrete…Hollanda osht si Shpirti…Kurse PeDi…si thone Anti-komunistet sot …e kum thone une i pari…E djathta Shqiptare…gjoja PeDi eshte nje magazine pa inventar …
A ja mba Botha Doktor Mortjes ta morri prap Kriesine e PeDit dhe te perballoje Edvinin, produktin e tij??? Jo per gjo po Dhondri Malltezi e kishte dredh i cik tani…

buke do poplli vetem. basha eshte i trashe qe e mbeshteti fushaten ne planin moral, duke akuzuar mafiozet e pushtetit. popullit nuk i rruhet a eshte mafioz apo diktator ai ne pushtet deri sa e mbush barkun me buke.

partia muslimane do t’i hudhe vetem ne toç keto te tjerat. pd nuk do te fitoje me kurre mendoj, se te djathtet kane ikur nga ai vend dhe do te ikin te gjithe gjate gjithe kohes.

demokratikja mund te fitoje vetem neqoftese ka krize. pushteti nuk gjen me fonde nga jashte dhe bazohet te mbahet vetem nga taksat e qytetarve. ne çdo rast tjeter, pd nuk ka per te fituar me kurre. s’ka motif ne fakt te mobilizoje popullin. vrite mendjen sa te dush nuk gjen atje çfare te propozosh me shume nga socialistet. pse duhet te ta japin voten ty ?

1 Like

Do ishte e drejte qe Basha te hapte krahun! Ai nuk arriti asnjehere te behej lider i PD-se. Por edhe keta palaçot e tjere qe i hidhen ne fyt dhe kerkojne koken e Bashes nuk jane me te pafajshem. Te gjithe me perjashtime shume te pakta kane gatuar nje mender te madh ne kater vite opozite dhe humbja e turpshme e PD-se duhet tu faturohet te gjitheve!!

1 Like

O devolli,se mos e perze prape cuni i Sheqeres ne Amerike.

:joy:Ne Kavaje PD mori Bashkine me dhjetera vota …fitore e modhe dhe shprese per te gjithe Demokratet per 4 vjecarin e ardhshem :joy:
Lajmin jom i pari qe e jap…asnji media e Zenit dhe e Bashes nuku e jep :tada:

Mooos. Dashnorja/gruja e Selamit eshte shefja de fakto (kryetare e Bordit) e Fondacionit per Shoqeri te Hapur ne Shqiperi, Sorosit medemek. Si do ta beje kete Selami? Hidhjuni ne fyt te gjithe qe nga kapo e deri te ACDC. I thoni dhe familjareve.

1 Like

Prit se keta po ngaterrohen me fotot e Lulushit,ate me Trapin e ate me Sorrosin.Selamit do tia nxjerrin kur te humbin zgjedhjet prape.Se nje here e nxoren armik dhe e degdisen ne Amerike,donte bytha e tij te sfidonte ate,Prijesin legjendar,Skenderbeun e dyte.

Ja si e vlereson populli njeriun e punes,Lale Erin

I ka mor prej dore Gjigandi kesaj rradhe dhe do rrisi brezin e pare anti-komunist te vertet, ckishte Xhelili me Pirro Kondin e Kapove me shume?
Kesaj rradhe do dalin sakllam.