Basha nuk largohet, ngrin funksionet thërret zgjedhje në PD

:joy: :joy: :joy:

megalomania is a subtype of delusion that occur in patients suffering from a wide range of psychiatric diseases, including two-thirds of patients in manic state of bipolar disorder, half of those with schizophrenia, patients with the grandiose subtype of delusional disorder, and a substantial portion of those with substance abuse disorders

Me pelqeu ky komenti yt Pjer. Nuk jam kompjuterist se do ta perktheja dhe do tja sygjeroja shtypit te ketushesh qe ta botonin. Pse jo, te perfitonin dhe keta nga ide vizionare.

Rama shkel premtimin dhe i jep oksigjen Lulzim Bashës: Ministrat teknikë nuk largohen, deri në shtator
Sepse Rames i intereson nje lider i dobet ne krye te PD.Lidershipi bën diferencën. Humbja e thellë e zgjedhjeve i dedikohet një drejtimi të dobët, përjashtues dhe kaotik të PD-së, e kombinuar me një krizë besimi dhe pozicionimi të lidershipit. Humbja e thellë erdhi si pasojë e lënies së kauzave, e marrëveshjeve të fshehta me kundërshtarin, listave jokonkuruese të mbushura me njerëz pa rezonancë politike, me një fushatë miqësore me qeverinë dhe që ndërronte drejtimin nga frynte era. Njerëzit nuk mund t’i bashkohen një lidershipi të dobët, të paqëndrueshëm dhe sipërfaqësor. Njerëzit duan liderë karizmatikë që luftojnë për idetë e tyre jo që jepen me çdo mënyrë mbas pushtetit.

lol o i shkrete qe merr copy paste cdo fjalim te cdo anetari te pd. s’ke ndonje pune andej nga amerika?

Flm, Neuer, nuk eshte shume e rendesishme te mesojne perendimoret, se sa te mesojne vendim-marrsit shqiptare. Une kam dhene intervista kendej (ne Belgjike) diç me shume seç kam dhene ne Shqiperi, dhe kam folur nder belgjit per Shqiperine, shume me teper seç ka bere shteti shqiptar se bashku me ambasadat e saja ne bote.

Zoti Pjer, nga kanale te sigurta komunikimi kam marr vesh qe z.Gjergji Bojaxhiu ka dhene doreheqjen nga kryetar i Sfides. Besoj se eshte nje rast i volitshem per ju te beheni drejtues i nje subjekti serioz politik. Blendi kam pershtypjen se do t’ju mbeshtes fuqimisht.
Nje mik qe ju do te miren.

Mendoj qe e ke keqkuptuar zotin Pjer. Sfida eshte parti pak e madhe per ate. Ai ka interes vetem per partite e vogla.

1 Like

socialistet e pane cfare djali ishte dhe jua rrembyen demokrateve dhe e vune t’i prije.
Doli leaderi me i mire qe behet per te majten, ne keto kohe te demokracise dhelparake

ps. Gramoz Ruci :star: :star:

Vlonjato, me gjithe respektin per Sfiden, dhe deshiren qe ajo te perfaqesohej ne Parlament, une nuk kam deshire dhe mundesi te behem partiak, lexo çfar i kam shkruar Blendit me 11 Maj;

" …Blendo, une do t’ju ndihmoja me shume deshire per kanditaturen time si depudet, por nuk kam mundesi. E vetmja mundesi eshte qe kur te vij aty, (fund maji e qershori) t’ju ndihmoj me ide e skema…"

Megjithate, mu m’vjen mire qe juve “interesoheni” per mua, pra qe me ngacmoni ne keto pika politike :grin: jo per gjo por po vini te gjithe tek mulliri im :grin:

Po ai kokrra Mashtrusit Blushi do e mbaj premtimin per Doreheqje? Them qe Pjeri e gjen me mire veten ne krah te zonjes Hafizi

Pjer sikur njerezit te kishin 1/10-en e vetebesimit qe ke ti, do ishin te gjithe me mire. Duhet te shkruash ne lidhje me kete, me vetebesimin.

Ne nje situate normale Pjer edhe une me ty jam, domethene te jap ndihmesen me skema dhe strategji, por keto jane kohe te veshtira ku sado klishe te duket kjo shprehje, Atdheu ka nevoje. Ti duhet te ndihesh i privilegjuar qe po te marrin ne konsiderate se te tjeret si puna jone s’i pjerdh njeri, sado shkolle e eksperience qe kemi fituar.

amon se gjynof

Sikur the qe s’dije anglisht.

Mungesa e eksperiences ne çeshtjet publike ( qe ju i keni aq per zemer dhe mundoheni per to) zbulohet qarte ne pergjigjen tuaj egoiste menefregiste. Nqs ka nje medium per te perçuar idete dhe akoma me shume per ti implementuar ato si politika ekonomike short-mid- long term ai medium eshte formacioni politik. “Ab uno disce omnes” thote latini, kjo shpjegon shume per personin tuaj.

1 Like

" … “Ab uno disce omnes” thote latini,…"
çfar do me thon ne shqip kjo Vlonjato.

Nje bie, mijera ngrihen Pjer. :smile:

Ose gure gure behet mur :grinning:.

1 Like

PD sic e shof une

Ja se si e vlersoj une Lali Erin

deri tani harxhuar 9, 978, 817,189 leke dhe e ka telkaluar buxhetin me 690, 464, 725

dhe prit se ka edhe 2 vjet te tjera per te rrjep leke