Cfare mendoni per kandidimin e Levizjen VV ne Shqiperi

“Rebelja Kosovë”
Dmth, so far demokracia me e konsoliduar ne rajon. Zero incidente, zero probleme.
Vetem nje ore pas mbylljes se votimeve, te gjitha partite konfirmuan pranimin e rezultateve.

Alo Baton…?

pavarsisht se kush fitoi ne kosove, vete fakti qe aty çdo gje shkon ne rregull, pa rremuja,
tregon se kosova qendron me larte se amerika dhe europa,

Brravo, keshtu ka lezet. Ne kete menyre nuk ke nevoje per keta kellirat e LDKse qe jane ngjitur si cimka.

Tani duart e lira te qeverise c’ka prpoganduar gjer tani.

Ti mendon se kot eshte nje kellire si perfaqesuesi i kombit kaq “entuziast” per fitoren e Albinit?

not so fast

Rrihen mes vete vëzhguesi i PDK-së dhe ai i LVV-së në Prekaz :joy:

Nejse eshte inkurajues fakti qe Albini si prioritet ka percaktuar sistemin e drejtesise dhe te punesimin gjera te cilat jane ne dore te qeverise se kosoves per ti bere dhe jo gjera qe kane te bejne me gjeopolitiken e rajonit e te europes te cilat nuk varen prej saj.Si duket ai ka lexuar peshkun pa uje :grinning:
Ka gjera qe mund te beje dhe ka gjera te cilat nuk jane ne dore te tij e per kete duhet te jete i qarte me elektoratin e te mos premtoje kot .si thote lutja kaure:
God, grant me the serenity
to accept the things I cannot change,
the courage to change the things I can,
and the wisdom to know the difference.

Ky te del vet para kameres se ska cte fshehe duket, po duket e doni qe tju vras per nje foto e nje audio regjistrim si ai dhendri serbise. Yxhym B’risha, baba ju!

Kur grricen dy gjitone sapo takohen ne mengjes mes vete ne nje fshat te humbur.
Se paske harruar edhe lajmin qe nje plak 81 vjec ne nje fshat te Gjakoves vdiq derisa po votonte.

Te gjithe lideret e partive ne Kosove, pa kaluar nje ore nga mbyllja e votimit, pranuan rezultatin dhe uruan fituesin.
Po ky nuk eshte lajm, ke te drejte.

Kjo eshte harritje e madhe krahasuar me Shqiperine ne te cilen zgjedhjet shpallen te vjedhura 6 muaj perpara se ato te mbahen…Nga ana tjeter e kemi ulur pritshmerine shume .Shtet ne mes te europes ne shek te 21 e quajme fitore te madhe qe bejme zgjedhje pa incidente .

Me rezultatin dhe fitoren plebishitare qe dha Kosova sonte, goditja me e rende shkon per edi romin qe ka futur koken ne b e spo ndihet i gjalle, çile gur gojen dmth, pastaj per LDK dhe qelbesirat e hashim thaçit brenda saj, per dashnorin e rames vucicin te cilit i keputen fijet e krimit ne trojet shqiptare nga sonte.

Btw kjo vote plebishitare eshte mesazh i madh se cka e pret shqiperine dhe maqedonine se shpejti.

Pra, edhe njehere “Rebelja Kosovë”.

Be afraid, dmth, be very afraid :slight_smile:

Capitol hill: Hold my beer. :slight_smile:

Ndryshimi eshte se opozita e Shqiperise ka qene me pare ne pushtet e ka qeverisur po aq keq apo me keq .Albini eshte i paprovuar me perjashtim te nje periudhe ku iu deshen 5 muaj te formonte qeverine e pastaj pas vetem 40 ditesh provokoi krize institucionale dhe e la Kosoven pa qeveri mu ne mes krizes epidemike.Po kur votuesi kosovar e ka xhan kush jemi na te gjykojme.

Haleja e kombit kosovar, sperma e serbit, quan qelbesira luftetaret e lirise. Nuk e di a guxon tua thote ne sy, po nuk besoj, se ia tredhin koqet.

Ndryshimi eshte se ne per gjysme brezi prodhojme Demaç, Rugove, Adem Jashar, Hashim dhe Albin.
Ju qe 80 vite keni mbetur me enver hoxhen dhe sjeni as afer ta largoni. Pra duke llogaritur nanon berishen ramen meten si klysher te tij.

Keni qene ne gjendje permante kryengritje e rebelet jane me kollaj te prodhohen se shtet ndertuesit .Nashi qe po ndertoni shtetin uroj sinqerisht qe fati juaj te jete me i mire se i Shqiperise,por edhe nese ju jeni shqiptare odds are stacked against you .

Against all odds dmth sot ne Kosove nuk ka ushtare e polic serbe. Me e prekshmja dmth. Ndoshta para 25 vitesh edhe me e paimagjinueshmja.

Po nejse, spo du me u keqasu sonte me ju ketu, sepse kemi gezim e feste.
Ama duhet me u mesu me u gezu kur ka ngjarje e lajme te mira,

Ti si LDKist, Rugovist etc po gezohesh qe Albini fitoi ne Kosove e tash mendon se do i beje konkurence brenda te majtes pan Shqiptare Rames, e nga kjo mbase do i zgjatet jeta B’rishes e Lylit? Po mire, nese Rama gjen gjuhen me Albinin brenda te majtes, ca ju ngelet ju LDKisteve Rugovisteve, B’rishisteve etj?

Rama e do vertet nje te shkundur nga kjo ane e kufirit, por nuk ka se kush ta shkunde. Qelbesirat e serbit po perpiqen thjesht te mbijetojne; si ju te LDKse matan kufirit.

Dhe me qe ra fjala shume zhgenjyese pjesmarrja ne zgjedhje.

po qelbesirat e grekut mutit pse nuk i keni permend? pse vetem serbi i kakes te hudhi pare ne atdhe? kur ha kake serbi duhet te hash edhe mut greku, mbajtja e ekuilibreve ne te ushqyer ha e ha e s’ngopesh kurre perben garanci per mbajtjen e ekulibreve gjeopolitike dhe mbrojtjen e kufijve te atdheut.