Dalin përgjimet e ed rames

Arben Keshi: Ore gra e burra çfarë të jenë. Do t’ja kujtoni një më një të gjithë mësuesve sipas listës i keni pru aty nëse ditën e hënë duan të jenë në punë. Se nuk duan në p+++ të sëmës do ti çoj se jua kam q* robt.

Pjerin Ndreu: Po drejtorit të shkollës, I thuaj ta deklarojë votën hapur se ato sms-të që I çon poshtë e përpjetë nuk janë shumë të këndëshme. Deklaroje votën hapur atje që e ke për PS-në ndryshe ditën e hënë tregoja ku fluturon.
Drini Gjeçi: Reshat Elezaj?
Pjerin Ndreu: PO
Drini Gjeçi: Ok po flas unë tashi me të.
Pjerin Ndreu: Tregoi se ku fluturon të hënë. Të deklarojë votën për PS-në aty. Se po nuk votoi hapur për PS-në të gjejë vend e të futet.

Gjembi, meqe me kerkove…Une shof fushate te zakonshme elektorale ktu. Si qe ai pergjimi qe Mul Noka kercenonte komisioneret Socialiste dhe kta i rezistuan? Te kan shpetuar ca gjona, qellimisht.
Po Mehill Fufi, deputeti i Pedit vrau bashke me vllaun ate komisionerin e Leshelise qe shperndante leka? Po Lulthimi qe vodhi zgjedhjet e tirones diten me diell pa i hy GJEMB ne kembe?

Mua me duket thjesht perpjekje per te ruajtur voten kto pergjime ne pergjithesi, pavaresisht citimeve selektive.
Nejse penallti per Kaposhin, penallti, mos me ra Edvini ket te Xhuma, te gjeje vrime te futet.

Filloi prap babalja???

kjo teme eshte hapur ne vend te portokallise ose per te bere fshatce o c’u kenaqem se publikimi i rregjistrimeve eshte bere ne shkelje te ligjit, e di pruresi apo jo

nuk kuptoj si mund te konkludoje ky prupres mbi copa rregjistrimesh dhe te jape verdikt

Epoka e fake news ne thelb sulmon forcen jetesore te demokracise, sistemin e saj te drejtesise. Se faktorizon mbi kohemarrjen ne teknikalitetet e procedurave per te ngritur ngrehinen e fajesise te targetit te fake news, permes prezumimit fajtor pa u gjykuar.

Cfare fake news or zonje?
Atje po blihen e shiten vota ne mes te dites ti thua fake news.

je i lutur ta raportosh ne organet kombetare e nderkombetare te monitorimit te zgjedhjrve dhe ne gjykate. Je i lutur te presesh raportet dhe vendimet perkatese. Asgje tjeter s’te lejohet.

Ke shume te drejte qe votat blihen. Po nga njera ane eshte PS nga ana tjeter eshte PD me Xhelal e Flamur. Te thuash qe i vjedh vetem nje pale per mua eshte genjeshtra me hipokrite. Te thuash pastaj qe ne e ngritem kete sistem per ti marr bashkine e Tiranes RAmes po na u kthey ne bumereng se ai e shtoj fenomenin te jap shume te drejte.

2 Likes

rama e pranoi qe telefonata e tij ishte e vertete, edhe keto tje tjerat autentike duhet te jene, e perseri beni sikur eshte normale

1 Like

Me babale,me grupe terrorriste me byrek qe hedhin molotov,me fahrinj,salinj,lujibo,bushat,mul,nard e vangjel,vetem sa fuqizon ramen.
Nuk keni byth te merrni pjese ne zgjedhje se nuk ju voton njeri.
Nuk duan me shqiptaret qeveritare afhane. Jeni te deshtuar. Shkoni ne shtepite tuaja. Rama do rri ne pushtet derisa shqiptaret te piqen ,te evropianizohen,te kombetarizohen.

1 Like

Nuk hyjne Zgjedhjet ne ket mes, Paria shqiptare ka vendosur qe militantet e tyre ne bashkite respektive te marrin armet e te luftojne me njeri tjetrin. Eshte lufte per Para dhe Pandeshkueshmeri nga Burgu e do kete perplasje. Ti dhe shumica rrini ne shtepi e kijani nonen kujt u troket tek dera…qelloni nga mesi e siper.

Po ti pse bere sikur ishin zgjedhjet normale per bashkine e Tiranes ku nuk ngeli kosovar pa votuar e emigrant qe u sollen nga jashte me kompanine e fluturimit te familjes. Si te dukej ty kur hapeshin kutite e tiranes se re dhe dilnin vota te laprakes. A nuk ishte vjedhje me Ristan e kompani kjo. E krijove precedentit tani mbaje ne kurrize.
Pyetja qe shtrohet eshte si do dalim nga kjo situate ku mos kete me presione nga te dyja palet qe vjedhin njera-tjeteren.

1 Like

o gjemb pse e pelqeve kete? nese jane dy pale gje vjedhin njera tjetren, atehere nuk ka pale te vjedhur. Rezultati del jek a jek, njesoj eshte, si te jene dy pale qe vidhen midis tyre, si te jene dy pale qe nuk vjedhin. Ne politike rezultati ka rendesi.

Liberté, égalité, fraternité - Edi Ramakomunista gjynof mvjen po e keni menderos fare me kto pergjimet …dmth me fitu zgjedhjet me “zan caushat” :face_with_symbols_over_mouth: :face_with_symbols_over_mouth: :face_with_symbols_over_mouth:

I zoti e shet, tellalli s’e jep. Rama thote po zeri im eshte, korriksja bertet fake news.

Ndoshta sepse po fokusohem tek vjedhja si veprim dhe jo tek balanca sic e ve ti? Une perhere them qe eshte sistemi i prishur, por hajde mbushi hapesiren trunore te lebetititurit. Jo se kam ndonje shprese.

http://www.tokyoartbeat.com/media/event/2006/05B9-620