Diskutim i lirë - janar 2017

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

@Kthupi
Po u bo, NY vs Pats bohet vec per SB o shoku. Po NY ngre plaçkat qy ket jave. SB ashtu eshte, cik tafti-bafti po duke mor n’konsiderate dhe demtimet qe kane kto qe rivalizonin deri dje, Patsat duken shume solide, edhe pa Gronkun ose Amendolan. Nuk di, vec nqse e humbin vet se eshte e tyrja sivjet.
Hajde me fun ket gote si urim per kampionet!

@Vlonjat, e prume kallkanistanin ne memedhe, shoku. Do thush ti qe te ka thene kusheriri qe ktu behet plazh…dakort, po dhembet kercellijne edhe me -2 grade ktu, e ke parasysh vete. Problemi i vetem i ktyre vendeve te botes III, eshte qe nuk kane kripe ose skorje per rruget. Para 20 vitesh ky muhabet - do thote kusheriri yt. Ate them dhe une, para 20 minutash

Po kohes nuk ka ca ti bej qeveria more zoteri! Do bej ftohte se kshu ka then Ay i madhi i te medhenjve. Pastaj ky muhabeti i kripes dhe skorjve eshte pretekst, mjafton mos te dalesh disa dite nga shtepia dhe ja ku u zgjidh problemi. Gjithe punet mund ti besh nga kompjuteri ose me telefon si ne ketej. Po u merzite mbyll ne shtepi merr postierin ne telefon dhe vjen ai te ben nje dore muhabet. Eshte faji juaj se e keni mikrob ju te ankoheni.
Ps. Fola dje me nje shokun (e njeh ti K.I) tim ne skype me rastin e ketyre festave e me the e te thashe. Ho me si e kalove vitin e ri? Ne shtepi me tha, me batanije mbuluar. E hengrem darken gjysem te bere dhe te ftohte. Na iken dritat qe ne oren 6 me 31 dhe na kane ardh me 2 nga ora 3 i mbasdites. Shtepine e ka te unaza e re prane ish doganes. Nji kshu nji kshu mu kujtua vitj i ri para 25 vjetve, po athere ishte qameti.

2 Likes

Shkaba, si me thoje para 4 diteve jo po Top Channel, jo po dron i lire 50 euro (falas nuk paska qene), e terci e verci?
http://www.lapsi.al/lajme/2017/01/04/ekranet-e-turpit-si-po-manipulon-veliaj-tv-të-shqiptare#.WG03933YFKc

1 Like

ku duhet te kerkoni nese emri juaj eshte ne listen e zgjedhjeve te 2017-es

Mire te ftohtit por kujdes edhe nga plumbat qor

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/01/04/sherr-te-21-dhjetori-dy-policët-përleshen-me-njëri-tjetrin#.WG1Cw4E8KaM

kerko ne liveleak o zoteri dhe do shohesh plot police amerikane qe rrihen e vriten me nj-tj

1 Like

shiko, si i behet te porosisim ndonje nga ato turbinat me ere per perdorim vetjak per ate robin me infinit kusherinjsh? kushedi si belbezon me vete: pak energji, pak energji o shok, o vella!

Jo jo jo! Qirinj mor zoteri, qirinj me dyll dhe spango kashte duhet me i dhene. Te shoqeruara me poemen "Fjalet e qiririt " te poetit tone kombethare Naim Çili.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Per filmimet e bera nga zyra e Veliajt (me parate e taksapaguesve) dhe dhene medias kishe gje per te thene? Ndoshta e keni ndryshe ju atje, se ketu zyrat e e shtypit te bashkive nxjerrin ndonje fotografi e ndonje lajmerim per shtyp e shumta, nuk blejne drone dhe bejne produksione video.

Kur do te me behesh dhe ti spin doctor, mos mbete Kucovar ne kembe!

1 Like

shyqyr; i paskan ardh dritat. Deri sa t’i ikin prape…
Une neser nisem vlla. Po deshe ndonje dore dhe’ me thuaj. Balte e dhe’ sa te duash. Mos me thuaj nuk te pyeta

1 Like

Ashtu te pelqen ty shkaba kur te ngjeshin primitivin, me ngadale?

E lexove artikullin apo jo sepse s’kishte video?

Miti në përpunim i “njeriut të punës” është një farësë e regjistruar, xhiruar dhe montuar në pikat e montazhit të ngritura nga vetë njeriu i parë i Tiranës. Pastaj ato shpërndahen në të gjitha ekranet e vendit si kaseta të mirfillta propogande.

Me poshte, meqe kujton se mbroj Bashen:

Veliaj ka arritur ti imponohet televizoneve me një teknikë të shpikur nga Rama dhe të vazhduar nga Basha gjatë fushatave elektorale.

nje video me dron kushton sa nje e karikuar celulari.

Per aq lire punoke ti shkaba? Po s’behen 200 mije euro ashtu o shkaba. Prandaj detyrohesh te dalesh tek semafori ngaqe s’merrke gje fare per videot qe ben.

1 Like

hahahaha pz ncnc

ncncnc. te largosh fmijet nga shqipria e te shkosh ne vancouver. Me te denu zoti 1 mije here. Mos e boj at gabim, o shkabe. Mos i co fmijet imagjinare ne vancouver se do t’mallkojne nje dite!

Plako po te jap nje hint. Eshte njeri qe ka apliku te ambasada amerikane, kanadeze dhe franceze(te kjo e frances nuk jam i sigurte a ishte per te apo per ndonje kusheri) dhe nuk e kane pranu. Mbasi e refuzun do kete kalu depresion( shume i ri mer vlla) dhe e ben si ujku tani. O ujk klyshet ti hengri luani! Jo! Thoshte ujku. Kelyshet mi ka ngrene dashi se ai me ka inat. Kshu dhe ky. O avdall i thone njerezit. Je rrote kaçkavalli! Jo! Thote avdalli. Se ne usa…nc…pl.vl…qtm…se ne kanada…lol autogol…pz…qr…qm…vk. E gjen dot per kene kam fjalen?
Nejse zoti mos e lente blogun pa ndonje avdall se nuk shtyhet koha vetem me seriozitet.
Mireukthefsh dhe te lutem shume me sill nje qese me ajer Tirane se kam lene cigaren.

The Purger Postcard Collection
(click on each photo)

I duhet vene kufi fjales se lire.