Diskutim i lirë - Mars 2018

Ky vajti ne burg se I mori koka ere e nuku dinte ta mbante gojen mbyllur .cifutet keto marifete I bejne qe nga klasa e dyte fillore,por ata e mbajne koken ulur shpirtin larte e xhepin plot me para .ky myteberi yne solli vemendje mbi veten duke u kruajtur me njerezit me Te fuqishem Te amerikes .

Ky i shkreti nuk e kishte mesuar marifetin e cifuteve - pi veren e borgjezit e prediko per goten bosh te proletariatit - po shkon e ben trimin…:grimacing:

Si I thone asaj loose lips sink ships. Cudi se ky s’eshte as andej nga i bien gjoksit me grusht megjithese per ate pune, kete shitjen e pordheve e kemi si tip sporti popullor, c’kemi ne e s’e ka njeri themi gjithmone, Shqiperia vend me rendesi gjeostrategjike, te gjitha fjalet vijne nga shqipja, etj. etj.

Nejse do kete 7 vjet kohe te mesoje marifete te tjera, megjithese eshte i shkare nga trute keshtu qe per pune 8-10 vjet do t’ja degjojme kengen prape.

Kete shitjen e pordheve e kane ne pergjithesi Te gjithe ballkanasit .kjo pershtypje my krijua duke kenduar “the Balkan ghost “.back tek ky yni .99% e njerezve rropaten per Te paguar qirane ndersa vegla Te tilla tallin bythen me miliona $$ Te miletit .only in America.

Pupu sa shpejt I mesojne prapesirat shqipot .

Jo vetem shqipot, po keshtu eshte gjithmone. E keqja perhapet me kollaj dhe me shpejt. Edhe kur meson nje gjuhe te re, fjalet e pista mesohen te parat. Ja shiko Pjerin, anglishtes nuk ja thote ama fakju e di.

1 Like

nje fakju zotnie ia bani
ai u gjegj me za tabani
ndigjo ketu more zog shake
si nuk ke pike nafake :grinning:

Tarifat ekzistuese midis BEsë dhe SHBA per makinat
https://www.quora.com/What-are-the-reciprocal-tariffs-on-car-imports-between-USA-and-Germany

From EU to US
25% tariff on (Pick Up) trucks
2.5% on cars

From the US into Europe:
22% on trucks
10 % on cars

Ja dhe belqit:

http://www.balkanweb.com/site/industria-belge-e-tronditur-pas-skandalit-me-mishin-produktet-e-eksportuara-ne-kosove-me-rrezikshmeri/

Flitet se mishi ishte magazinuar ne nje magazine ku magazinuesi ishte edhe magazinues, edhe kimist, edhe ekonomist, edhe disident, edhe shkrimtar/rrefenjes.

“Tani unë e kuptoj të kritikohem nga dikush që kur menaxhoi bashkinë, ose ajo parti që menaxhoi bashkinë dhe e qau këtë punë, hajt mo, po e pranoj kritikën. Por nga një parti që në fakt Tiranën e la në rënie të lirë dhe nuk na prodhoi një pjesë të Tiranës për identitet, unë sinqerisht nuk e marr dot seriozisht, sidomos tani që ka problemet e tjera.

Një parti që ka gjysmë milionë euro nga rusët, të paguajë për një fotografi, mund ta mbjellë edhe një pemë, mund ta kapë edhe lopatën me dorë. Unë e kuptoj që t’i mund të kesh vërejtje si e bëj unë këtë punë, por mënyra më e mirë për ta bërë një vërejtje është për të thënë: Nuk mbillen pemët ashtu, ja ta tregoj unë si mbillen. Por e kam pak të vështirë të pranoj kritika nga këta që janë gjithologë dhe që nuk prekin punë me dorë".

2000 euro bomben e shiste djalka. Sa ka rene pazari.

Po baba I tij :80000 euro per nje foto me obamen mori dhe ate emigrantin ne qafe

1 Like

po veten, nepermjet twitter-it do e shkarkoje Trapi? :grimacing:

Trump nuk e ka Te gjate per vete .

hajt se te pakten e paska lexu nje liber ne jeten e vet :joy:

Te do qefi pa e thua, mund te kishe thene me keq, bereqafes :slight_smile:

Pune kemi tha por nuk kemi prefesioniste :blush: