Diskutim i lirë - Mars 2018

te gjith komentuesit vertiten te brengosur midis dy felave: feles se ofenduar dhe feles ofenduese.

E here tregojne njeren fele, e here tjetern fele si revolucionare te vertete ne luften per liri.

GD ka hedhur ne gjyq MB per ate muhabetin me ES.

Duhet Te marrin aplikante nga shqiperia .per pune Te tilla shqipot e bejnenaten dite :blush:

E bejne, e bejne, po ne kafe, jo ne zyra. Ne zyra nuk zgjidh gje.

Mos hik or’ burr i dheut.
Rri aty ku je dhe mos e rruj fare.

Pastaj po ike dhe ti, ku do gjej një tjetër nga Ziçishti unë në PPU, a e ke menduar këtë gjë apo jo?
Pastaj, po qahesh nga adminat, po edhe unë admin jam - e mo’ kur të kam rënë ndonjë herë më qafë, as me thua ta di? E shëkon… ?

1 Like

pyte Pjer, pyte: (per menyren me shtrydh rrush)

image

i nderuari antar i peshkut , ( sepse sa shof ka dhe studius te gjuhes dhe letersise shqipe )

do ju isha shume falenderuese nese me sqaroni kuptimin dhe rastet se kur do te duhet te perdorej shprehja , urime ?
gezuar ?
bravo ?
dilema qe e shtroj eshte me se reale qe u ndesha , pas perfundimit te nje koncerti me arije opere qe mbajti nje mik ,them qe gjithe miqt qe e takuan ju drejtuan me urime , urime , urime . mbeta une e vetmja ( si delja e zeze ) qe ju drejtova me , bravo per performancat qe realizove ?
a rash gllup ? rash … thuj urime si ton dynjaja e hajt …por problemi ishte qe nuk e kuptoja pse duhet te them , urime ne kete rast ?

Urime sepse eshte nje arritje e re ne jeten e tij profesionale. Njesoj si do te uroje dike kur mbaron shkollen ose kur behet prind. Jane arritje ne jeten e tjetrit, per te cilat e uron. Gezuar kur je ne tavoline ose kur eshte ndonje feste si Viti i Right. Bravo pastaj me duket se thuhet kur do te dukesh si me ere oksidenti, merr vesht? :stuck_out_tongue_winking_eye:

GSH kishte cituar EF si burim kryesor te ketij lajmi. Kurse MB e kish kap pak me ironi padine.
Hajde merre vesh se si jane keto pune🤔.

Ndersa nga lajmet kontinentale trampi e kish dhi ne misuri. Kish dash me u mburr se di te bej dill por po i kthehet kundra. Ky metroseksuali ine e kish mbrojtur me fohhhrce kanadhane. E kish vene trampin ne pozite te vshtir. Me shiko ne sy, i kish thene, dhe me thuaj qe vertet beson se po ta fus? Qe po ma fut po ma fut ish pergjigj the real djt po se si nuk e di akoma!

I kishte treguar duart per te vertetuar magjine?

Durt ia kishte shtrengu djt siç di ay ta bej ate pune prandaj ky ballukedredhuri ine i kish thene shiqome ne sy!

Iku dhe McMaster. Hajde, miqte shendoshe.

go Trump

9 10

Nuk eshte problem pse ke thene bravo, megjithese fjale e huaj, po problem qenka vertet qe nje shqiptare nuk di pse duhet t’i thote urime dikujt qe eshte per t’u uruar.

1 Like

Justifikime, arsyetime a qofte dhe shkaqe pse ben dicka mund te gjesh a t’i shprehesh, puna eshte se varet sa qendrojne. Te tjere qe nuk kane pranuar te mos behen pjese e administrates Trap nuk do te thote se e kane dashur atdheun me pak. Amerikanet kane futur kete konceptin e gjithckaje si “job”. Dhe kur shqyrton nje vend pune, sheh cfare duhet besh dhe a mund ta besh, si edhe me ke do punosh, ke do kesh vartes, eprore e kolege, nuk e merr punen “per t’i sherbyer atdheut”. Ti ma do mendja je ca me i vogel se une, po duhet te te kapur rreshqitazi koha e komunizmit, keshtu qe e mban mend kete pranevenien e “sherbim” me “atdheun”, qe merrte edhe forma te tilla si “Te shkojme te punojme aty ku ka nevoje atdheu”.
Sa per kete punen pastaj qe paska thene, jo ushtria, jo babai a ku di une, duket si prof. Tole, qe akoma nuk ka kaluar traumat e adoleshencen e te rinise.
Sa per petiocionet e PDhit, mos ia vrit endrrat Kapos, lere te nanuriset ne to. Na duhet nje opozite qe sheh endrra ne diell, ose daydreaming sic thuhet ne gjuhen barbare.

“Prokurorja Anita Jella nuk ka kompetencë për hetimin e materialit që unë kam paraqitur për Markun. Jella që po merret me hetimin ka lidhje shoqërore me Kryeprokuroren Arta Marku. Ato kanë qenë në një klasë”, tha Gina.

:scream: :smile:

http://www.javanews.al/gjykata-i-rrezoi-padine-gina-prokurorja-e-ceshtjes-shoqe-e-markut/