Diskutim i lirë - Mars 2019

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

A ka ndonjeri noi link per kete samitin e diaspores.

http://samiti.diaspora.gov.al/

ahhh, paska mbaruar, s’paska pas gjo jehone siç duken bathet.

Karikaturisti
Karikaturoi
Nje karikature
Kariakteristike
Nga tiku with love for kovaçis’djali girlfriend :rofl:

Aq majtas ka shkuar Partia Demokratike sa tani Sanders eshte me I djathti nga te gjithe kandidatet e tjere te kesaj Partie.

karikarikarikari

Delta yne :blush:

Si mer s’ka bere jehone? Nuk e more vesh ti qe u mblodhen gjithe deshtaket e morracaket e diaspores, paguan bileta avioni dhe hotele per 2-3 dite vetem e vetem qe te kerkonin 2000 lekeshe nga kalamajte e Shqiperise per abetaret e shkollave te emigranteve?

1 Like

Dhe Shkaba, si biznemen i suksesshem gjetje shtepish me qira per sirianet dhe xhymert qe eshte, nga 2000, 4000 dha. E cdo benin emigrantet e shkrete deshtake pa Shkabat superior ne atdhe qe i mbajne me para.

1 Like

Abetarja eshte ne internet interactive.nuk e di pse veglat shqiptare mbledhin pare ta mesojne me metoda te kohes se ndrec ndue gjokes.

1 Like

Keshtu eshte kur veglat shqiptare nuk degjojne mendjen gjeniale te Albes me zamete dhe te ftohur ngambrapa. Aty e kishin, po e lane te ikte e t’ua merrte Amerika. Le te rrine vetem me Shkaben tani.

Sepse mbase femijet nuk duhen mesuar me shume teknologji qe ne ate moshe psh. Per zhvillimin mendor te femijeve rekomandohen librat, jo aplikacionet.

shkollat e mesme ketej I kane hequr librat duke I zevendesuar me laptops .

1 Like

Perkundrazi per femijet duhet te rekomandohet aplikacione, sepse mendja e tyre eshte me elastike se mendja e te rriturve qe eshte e pjerdhur nga teknologjite e vjetra. Te rriturit projektojne frikera paragjykuese te tyre mbi femijet te cilet jane psikologjikisht shume me te vetmbrojtur se te rriturit.

Kjo duket edhe fizikisht, trupi i femijve eshte me elastik, psh kockat, te rriturit thyejne kembe e duar me kollaj se femijet.

Karta si teknologji ka marre fund perfundimisht, eshte vetem çeshtje kohe qe te kuptohet kjo gje. Dmth te kuptohet nga te rriturit :stuck_out_tongue:.

Nuk e kape momentin tiku! Ndoshta nuk te pelqeu ta nxirrje albteverteten lakuriq😁. Nje vajze e re ,me komplekse te shumta,sfidon krytarin e frontit ne toshkez duke dashuruar(nga halli ,se te tjeret s’ja varnin) djalin zeshkan te kovaçit qe bente plugje per koperativen!
Ky ishte akti i pare i paster antikomunist i albes! Qe athere filloi renia e komunizmit.
Pastaj filmi ka shume pjese,se psh,kjo cica,qe nderkohe kishte lexuar biblen ,si akt antikpmunist, nuk ja jepte kovaçis’son, sepse nuk ja lejonte libri antikomunist!
Vazhdon filmi. Ka edhe marlon ,ilia toliç, mullar!

ahahaha, si jemi katandis, si jemi jemi katandis, jena tu fol te gjithe me vete! Perfshire edhe i Modhi :smiley:!

E c’sakrifica o zoti Pjer. Edhe per abetare duan te marrin para nga te Shkabes, qe ai e di si i ka mbledhur, si plaga qelbin.

1 Like

shkaba i varfer :grin: eshte qytetari me shembullor aty, i paguan taksat nje me nje, por si t’ia bojme Palloshit dhe politikanve te tjere, qe perfitojne dhe abuzojne me taksat e tija.