Diskutim i lirë - prill 2017

aha, tani e kuptova ku e paska vene doren berberi.

1 Like

Kjo eshte per ju te tjeret se Pjeri e ka lexuar ka dite.

E cfar rendesie kan keto debate kur fuksi dhe disidenti kameleon her fuks her disident jan figura njelloj te uryera.

Nuk e kuptoj se çfar ka rendesi per ty se je i ri si antar, kuptoj se çfar ka rendesi per berberin, kapon dhe gjembin qe si anonime po luftojne si titane kunder tiranise komuniste qe ka 30 vjet qe ka marre fund, perveçse ne kete blog. Per vite te tera kapo me gjembin jane share me berber enveristin, fuksin, komunistin llaci fac, dhe tani qe kunderzbulimi kanadez hapi dosjen time si fuks mosbesues, u formua trio disidente antikomuniste, u bene bashke kunder fuksit qe i ka burgosur, spijunuar, torturuar, dhe nuk do t’ju kerkoi falje disidenteve qe flasin me zemer ne dore. Dhe e tere kjo paçavure zhvillohet midis anonimesh. Me loqe burra nuk behen, qesharake fare, as ne çmendine nuk gjen kesi kampionesh aluçinogjene. Dhe ket muhabet kane vite qe e bejne ne blog, e kushedi sa vite te tjera do te vazhdojne me kete menyre. E nuk jane vetem keta te tre, 90 % te peshqeve ne kete derexhe i ke. Nuk dine me bo muhabet tjeter, ky muhabet ka rendesi per ta, njekohesisht edhe per mu qe po tall koqet me parodira me shprese se mund t’ju vijne mente nje dite, e ndoshta ate dite mund te behet tamom muhabet per figuren e fuksit dhe disidentit.

2 Likes

Po e boj terkuze kete muhabet qe vertet ka rendesi per mu (edhe meqe qeka pelqyer) sepse ndodh njesoj ne realitet qe eshte me i rendesishem se virtualiteti. Me pas fryke me taku nje miqesi a njohuri te vjeter, sikur me taku gjembin, berberin, ACDC dhe kapon e & kompani bella, terr terr fyellit me i brime; tirania, fuksat, komunizmi (shpesh edhe Islami ne pilaf), dosjet. Dhe ne muhabetin e tyre ndjehet nje akuze e pa thene qe te perfshin edhe ty, e nuk merret vesh eshte ndjenja e fajit te tyre, apo ndjenja jote e fajit qe nuk ke qene disident aq sa duhet, dmth ke qene fuks qe nuk ke qesh hapur apo fshehur kur vdiq Enveri. Nje lloj gare e fshehte per te treguar se trimi qe ke perballe eshte superior me çdo kusht, edhe duke te kafshuar si makine kriminale qe bluan çdo gje, perveç vetes. Emocjonalisht eshte tamam funksjoni dhe misjoni i fuksllekut perpetum mobile tejzgjatur deri ne infinit dhe ne amshim. Duket sikur ky qeka motivi ekzistencjal i epokes ngambrapa, siç ishte motivi i epokes ngapara te dukeshe atebote antifashist, antikapitalist, anti kulake bejlere agallare. Mbasi çdo lloj skerbythje i dha tonin muhabetit antifashist per 40 vjet me radhe, tani edhe sa vjet akoma do te vazhdoje skerbythja antikomuniste?

E nuk eshte puna per koqepordha pa rendesi te nivelit gjemb, berber,kapo, ACDC, por e tere elita eshte e zene ne kete gracke. Nuk eshte Kadare ne gjendje absurde qe vazhdimisht flet ne publik per dosje, fuksa, terrore etj, e nga ana tjeter akuzohet si fuks per vete? Nuk ka ndodh njesoj me çunin e Todi Lubonjes qe ka bere 20 vjet burg ne Spaç? Sado te kesh qene i persekutuar, sado te kesh vuajtur, do te dale patjeter nje tjeter qe ka vuajtur me teper se ty, pra per te treguar qe ti nuk ke qene disident sa duhet, dmth ke qene fuks sa duhet. Ky eshte monumenti i kujteses.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Emanuel djali, se kisha nje muhabet tjeter per te bere me ty:

Kam vene re se e ke nje kunj me myslimanet, dhe ndoshta edhe me Islamin. E ke me baze kur flet, dmth e njef sadopak Islamin kush eshte, apo fol kot si gjithe te tjeret qe lexojne gazeten?

mosbesuesit, ata qe nuk besojne berberin, se ku e ka vene ai doren:

Nuk kam kunj me fene por me sharian dhe gjuhen arabe. Muslimanet ven arabishten para gjuhes se tyre helbete arabet u treguan te zgjuar kur e shpallen gjuhen e zotit. Sheriati esht diskriminues per femrat, grat nuk jan te barabarta me burrat. Sado muslimanet perserisin argumentin qe te krishterat mbajn shami te gjith e shohin qe nuk e mbajn shamin si gezof me rregulla absurde si islamiket e mjera qe as ne gara sportive nuk e heqin. Islamiket sunni te shqiperise i mbajn syte nga arabia, nje shtet i qelbur qe ben vrasje e krime per blasfemi. Nje shtet qe shtyp e keqtrajton femren. A kan fytyr ata qe zgjedhin te behen islamik kur per model kan arabin? Poligamia? Po ato hadithet qe respektojn pik per pik qe i kan shkruar arabet me doren e vet. Ky lloj islami mund te mos jet fare fe e predikuar nga nje profet por rregulla qe arabet e zgjuar i kan hartuar qe te sundojn boten.

E morra vesh ku je (çudi se si paske harru terrorizmin arab), po ndonje kritike per sheriatin, ose mungesen e sheriatit, te vendeve krishtere te zhvilluar mer jau a ke?

Se po te kesh edhe per vendet e krishtere, i bi te kesh nje vizion global per njerzimin, dhe nga ky vizion global, mund te shohesh dhe kuptosh shume gjera. Psh mund te kuptosh se ndoshta sjellja arabe e sotme mund te jete nje reagim legjitim i sjelljes se krishtere, ose me sakte te sjelljes se mbrapakrishtere qe do me ja fut me lezet demokratik ngambrapa te gjithe te tjereve, edhe kinezeve. konfucianiste.

Rick James bic! Rest in piis Carli Merfi!

Faleminderit #Rilindje!

Ja dhe dy komente perfundimtare qe plotsojne komplet dosjen time prej fuksi 5-leksh te dekonspiruar nga kunderzbulimi kanadez. Keshtu jevgjit e blogut, klyshat e fuksit qe kane kaluar tej e ndane si spermatozoide neper kallomin e fuksit jevg qe kishte dezhurnin e Rojes Operative (ROGL), nuk kane pse te lodhen per te gjet fakte sa anej knej:

Duhet te jesh superloqe, ose supermaskara, te mos kuptosh qe une po tallem.

2 Likes

Ja pse emigrantet jane te rendesishem o amerikane denbabaden te peshkut.

Shikojini pak dhe keto taksat.

@Donald_theClown, mos e testo presidentin!

O sa mire me kene Ivanka o hej o hej!

Me ne fund po ja degjojne fjalet Pjerit!

Kete me duket e ka shkruar Pjeri, ose shkaba.

http://gazeta-shqip.com/lajme/2017/04/18/11-arsye-perse-duhet-vizituar-shqiperia/

Te gjithe ju qe keni mundesi, dhuroni:

Each Summer, we organize a free medical clinic along with other physicians and volunteers for the people in need of Albania/Macedonia/Kosovo/Montenegro. We provide free screenings, medications, doctor exams, electrocardiogram testing, diabetes and hypertension screenings, asthma treatments, etc for anyone and everyone in need. We have rapidly grown and now are the largest international free clinic in the world for Albanians in need, which shows just how much need there is for people from both cities and villages. Our clinic runs entirely on donations and volunteers, so we ask for your support in both of these regards. Please help by either 1) sharing this flyer 2) donating towards medications and supplies at www.youcaring.com/FreeClinicAlbania 3) registering to volunteer by contacting me at AdemajMD@gmail.com . Last Summer, we treated over 2,000 people before running out of medications and supplies. Help us to treat even more this coming Summer by donating towards medications for our free clinic! Let the greatest Albanian humanitarian, Mother Teresa, serve as an example for all of us to do our part in helping our fellow Albanians who haven’t had the same opportunities as us. There is no beter gift to someone than the gift of health. Thank you and God bless! (Follow our work on facebook by searching Albanian International Medical Team)

Fieri i spider-man.

Prill 2017, Usa perkujton 100 vjetorin e hyrjes & pjesemarrjes ne LIB