Diskutime te lira - Dhjetor 2020

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Mirmroma noten e mir!

2 Likes

notën e mir mirmroma

Rikthimi i Vlonjatit pas 11 muajsh. Lajm i mire per Peshkun.

t’gjith do kthehen ne Peshk para se te vdesin! Topi dhe globi osht i rrumullaket si bolet e Marlonit.

apo jo Emo?

vlonjato, ku je mo, ç’thote amerika, te kapen rremujat,

Ja Grande Kapo

mirmjesi naqe

Nuk pushoj se habituri - e here mbas here vjen ne forme kriza prandaj shprehem - se çfar varferie kulturore mbreteron ne vendin e shqiponjave. Tani varferia arrin kulmin duke marre gjithe plehrat e perendimit e duke i adhuruar si primitivet amerikane adhuronin copat e pasqyres qe u falnin konkuistadoret spanjolle.
E sapo mbaroj se theni kete, e ndjej fort qe edhe un kam leshuar plehren perendimore te radhes. E çfar mund te besh tjeter ne kete situate komplet te pjerdhur nga vrima e sumes se elitave kulturore boterore?

Hiqi titujt qytetare nderi

mos e rruj fare!

Ti thua ç’fare varferie kulturore, ndersa un them qe ti po flet per nje gje qe nuk ekziston. Dicka qe nuk ekziston nuk mund te “matet”.

kur kane patur shqipot jete kulturure te tyren?

:slightly_smiling_face:

Çfar del nga ampleksi i liberté me një bobinë teli t’nryshk, dy orë mas gardhit n’byth t’ullinit?
Kompleksi i njonit që ka parë botë me sy jasht shtetit!

Figaro su!
Figaro giù!
la la la, la la la
la la la, la la la

Rudy Giuliani ka qene nje prokuror sypatrembur i cili krodhi mafiozet e NYC ne hapsane ,kryetar hero i bashkise gjate 911 por ajo per te cilen do mbahet mend eshte te pjerdhurit ne mexhlis .?!!

Edhe pse duhet te mbahet mend per kete? Cudia me e madhe 3 dite zgjat… Pastaj beri nje gje qe e bejme te gjithe

nuk ka rendesi pordha ne vetvete, por bytha qe e ben. Dhe akoma me teper rendesi ka se cila bole e Marlonit ka hyre ne kete bythe: e majta apo e djathta?