Diskutime të lira - Nëntor 2020

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Mallkuar ky virusi. Dheu i lehte Koco, nuk ka shume qe pashe dy intervista te tij ne TV.

PPP - thjesht etikete e bukur permbi subvencionimin e privatit nga publikja madje pa kufij e skrupuj

koço devole, aktor dhe regjizor i madh, bota e artit humoristik humbi nje artist te madh,

Ja Grande Kapo

E mora eshte nje 50 centesh per sot.

Zoti Pjer, si duken aksionet anej nga ty mas daljes se vaksines?

Ja Grande Kapo

E sigurova edhe nje 50 centesh para se t’i vene drynin kesaj gazetes se politizuar.

ish firma belge Pfizer qe iu shit amerikanve per 2 miliard dollar para 3-4-5 vjetesh, e ka bo vaksinen para 4_5 muajsh dhe e eksperimentoi te qindra njerez,
u pa qe nuk kishin efekte ansore dhe lajmeruam publikisht , por kontraten e kane me usa,
qeveria belge ka kontrakt me nje firme tjeter, e cila po ashtu ka bo eksperimente dhe sot deklaruan se ; vaksina e tyre nuk ka treguar efekte ansore,
mendohet se ne janar 2020, do filloj vaksinimi jo tek te gjithe, shkall-shkall,

Mendoj z. Pjer, se Neuer e hedh fjalen per nje zhurme qe degjova edhe une dje, se kjo vaksina eshte nje “fake news” sic i thone ne gjuhen barbare lajmit te rreme, me qellim qe te rriten bursat.

Ja Grande Kapo, shikoje kete 1 artikullin para se ta mbyllin kete gazeten e politizuar

Ja edhe kete 1 artikullin tjeter para se ta kycin kete gazeten e ta bejne Shqiperine si Congo

125202011_1227692487610213_1024702680896631433_n

Ja i Motho

Çeta serbë e saliut nuk na zhgënjen!
Edhe luli i vocër vazhdon traditën.
Mbas zgjedhjeve të ardhshme vini fazlliçin kryetar! Është më e ndershme.
Shqipëria nuk ka opozitë,nuk ka alternativë qeverisëse. Kryetar i pd-së ështe ilir toli me albën e zezë

Absurd ose me mire me thene qarte, racist, ky eshte klubi evropian i krishtere por jo i krishtere, globalist por akoma me mendesi te shekullit 19, qe dergon ne gjykate H.Th ne krahun e atyre qe jane mbrojtur nga agresiviteti gjenocidal dhe nuk merr kohe te dergoje kriminelet e vertete te luftes, ata per te cilet jeta s’ka vlere persa kohe je shqiptar ose mysliman.

Gjykata qe sjell 90-vjecaret kriminele ruandeze para drejtesise 25 vite me vone pasi kane kaluar dekada ne apartamente luksoze pariziane.

1 Like

Vetem me kete punen e “te krishtereve” ia fute (patjeter edhe te pudrosur me ca racizem, se eshte moda - te ishin “te krishteret” raciste nuk e kishin kthyer Europen ne Eurabi e kryeqytetet e tyre ne Londerstan e Paristan). “Te krishteret” (ne kane mbetur te tille ne fakt) i dhane pavaresine Kosoves, ndersa “vllaznit myslimane” me pertim edhe e njohen, duke treguar edhe nje here qe arabo-myslimanet jane “good for nothing” ne gjithcka. Shembulli me tipik jane kryekoqet arabo-myslimane, palestinezet, qe qofte edhe ne interes te tyre, jo per “vllazni myslimane”, duhet te ishin perkrahesit me te forte te Kosoves.

Plaka kurve do vazhdoje zanatin e vjeter. Por fajin nuk na e ka as plaka kurve, as serbi. Fajin e kemi vet, dhe do vazhdojme ta kemi vet. Supermarketet ne Kosove vazhdojne te jene plot e perplot me mallra made in serbia.

1 Like