Diskutime të lira - Nëntor 2021

123 ehaaa…

E ha, e ha edhe kush ka sukses, e ha një, dy, tre herë e ha

me pelqej ajo qe the Pjer , shume avangard per mentalitetin ekonomik te patriotit pelagz .
( por kur simbiozova Pjer qe kam lexuar me ate figurativ gjeta gabimin , nuk perkon rrushi i fementuar per tipin tuaj , provo kompot manaferrash … une jam rritur me te )

E kam thene qe diten e parë dhe zbulimi i varjantit Omicron eshte prova më e fundit : sequencing-u i coronaviruseve qe qarkullojne mbi toke (me mijra !!) eshte gafa absolute që në krye te herës te kesaj historie.

I can promise you other countries, when they pick up a new variant, they’re going to be very careful before they announce it, looking at what happened to us” Strong words from Dr Angelique Coetzee from the South African

@SAMedicalAssoc

reacting to travel bans. #Omicron

dhe eshte vete ajo qe e ka zbuluar varjantin e ri

do ja dalim
immagine

tha

dafne, nuk te kuptova fare e dashur, se ç’ke dash te thuash,

1 Like

Ja ku erdhem atje ku ishim para dy vjetesh : duhet te infektohen patjeter shumica e miletit (imuniteti i tufës) qe virusi te ikë. Pike.

kete don te thote dafne e dashur:

vine_149685

1 Like

po po, ashtu osht, mos e diskuto

ditët e mira paskëtaj vijnë

immagine

Giudizio Universale 11 Dhjetor

r.v. shof se te interesokan çështjet providenciale, dmth qeke intelektual i modh ene tina.

immagine

r.v. paska formu tamom formen e boles se Marlonit njelloj si ben ti jasht shtetin ne Kore xhestin e shenjes se shqiponjes arberore. S’dikam gjo une, paska kriju komb Marloni?

kjo eshte ajo qe do vij fiks mbas gjykimit universal te parakoheshem te 11 Dhjetorit :stuck_out_tongue:

11 dhjetori është dita e 345-të e kalendarit gregorian dita e 346-t në vitin e brishtë - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 20 ditë.

Po Gregori kush eshte?

Gregori Pek