Diskutime te lira - Qershor 2021

edhe nje ze i brendshem me flet… Koqe Kandari ka qene edhe do behet…po fli

Zeri eshte feshferima e prodhuar nga ferkimi i mitres se mamase tende me penisin e kryeministrit.

i modho, ne debatin me rv e korese, kam qene me ty, por ketu do te te kritikoj, se pavarsisht zenieve kotsekoti me te tjeret, permendja e mamave eshte e pakuptimte dhe e acaron situaten, ne vend qe te merremi me temat qe hidhen ketu,

ketu nuk diskutohem me tema prej kohesh, ne blog vihet per te kryer nevojat fiziologjike, prej kohesh eshte kthyer ne nje nevojtore politike. Linket e sjellura nuk i lexon njeri (te tuat shpesh kane vetem nje lexim ose asnje), komentet jane mekanike te sterperseritur sikur eshte mekanike berja e shurres mbas murit, te vetmet komente qe duken origjinale jane te korrikses dhe Stalker, por jane komente pa pike kuptimi sidomos kur jane biseda midis tyre, pra si perfundim jane si mekanizma pa kuptim qe nuk kane asnje funksion, me keq se te tjereve qe kane nje kuptim te pakten megjithse jane parulla te sterdegjuara (del-ta psh). Si perfundim te vetmet diskutime me vlere jane sharja e mamave qe i jep impuls situates :stuck_out_tongue:

Edhe nderhyrja jote nuk ka pike kuptim ne kete situate, perveç se te kruhesh me mu per grindje te fresketa dhe per ide dhe vizione te ndryshme per boten, ke kushedi sa kohe qe nuk diskuton fare ne shkrimet e mija, as per mire e as per keq. Meqe do te kruhesh me mu po te them: ti aq trangull i idhet je sa te mos shohesh qe une kam nje shkak pse reagoj keshtu?

cfare do behesh kur te rritesh?

ta jep pergjigjen mamaja jote kur t’i dale i modhi i gjigandit, qe i ka hy mrene e si del dot edhe per nje mandat te trete.

ti aq trangull i idhet je sa te mos shohesh qe une kam nje shkak pse reagoj keshtu?

une nuk po kruhem me ty, pse e kupton keshtu, une thjesht te bona nje kritike shoqerore,
sa per shkrimet e tua, shume nga ato i vlersoj por shume nuk i kuptoj dhe nuk jane tema ime,
degjo mua, se jam me i vjeter se ty, perpiqu te mos ofendosh njeri, pasi ti je njeri i kultures,
dhe duke mos ofenduar njeri, do shohesh se edhe te tjeret nuk do te te ofendojne,
le te mirret secili me temen, me idete e tija, dhe ke per te pare sa mire do heci faqja,

po ka nje shkak qe reagon kshu… Je mbyllur ne ate dhombzen tende ne rrugen qe mban emrin e nje aviatori te luftes se pare boterore edhe sheh vetem armiq te klases nga te gjitha anet

Ai antipellazgu,antiskënderbeu,antiiliri o albës🤠 ish bërë akademik. Tani varianti grek i historisë do të jetë i zyrtarizuar në ash. Një copë blogeri " madhe in lubonja" ishte,por me sa duket çmitizuesit kanë lidhje të forta me paratë e fshehta dhe ndërkombëtarizmin .

1 Like

O Pellazg je me i vjetri ne europe por europa te nxorri prap te kuqen edhe kete vit… si do ja besh?

me loqe burra nuk bohet. Kujt t’i japesh pergjigje me pare.

Historia zhvillohet ne menyre dialektike pellazg efendi ,nuk ka asgje statike,Miq apo armiq te perjetshem.Dikur merr vesht Rillindja kombetare u frimezua nga greket.Korifejte e ringjalljes se keltyres shqiptare jane product i gjimnazit Zosimea te Janines .Por me vone kur ra perandoria osmane na e hipen.edhe na kur erdhi italia u perpoqem tua hypim,u beme tok me talianet e u rame,por qelloi qe ushtria greke te ishte me e forte se mendohej e shqipove s’ua mbajti te luftonin e iken I bene mutin.Kjo ishte arsyeja e jo se I moren me zor .pas lufte kane patur momente kur kane qene shoviniste por ka patur momente kur shpetuan rreth 600 mije shqiptare nga Uria e kanibalizmi .Ketu e ka llafin edhe Lubonja,Vehbiu e co qe me histori duhen te thuhen te gjitha e jo vetem ato copa qe interesojne ne.

Luboja, Vehbiu e ko ko ko, e kuptojne ata apo nuk e kuptojne, e bejne per paret e Sorosit apo e bejne pa pare (per tradite spijunet ne Shqiperi i ke pa pare), e kupton ti apo se kupton ti bashke me miletin ko ko ko, nuk e kan shume hallin tek e verteta historike. Ne tjeter vend eshte mçef lepri.

ti a deshte me e fundos Europen-a ?

Ja ,do mblidhet e " djathta":rofl:,dhe do shpallë shqipërinë e madhe!
Apo ti mendon si ca debo që evropa e ka me ramën?
Unë e kam thënë shpesh këtu që evropa nuk na pranon se në kemi qasje prej jevgu . Në e konsiderojmë evropën një bashkim shtetesh ku nacionalizmi mungon ose është i përçmuar. Bashkohu,forcohu,dhe kur të dalin ato kokrrat në mesh të shalëve, të kërkojnë vetë ata.
Në u rrimë të dera duke u jargavitur,dule u thënë që nuk kemi histori, gjuhë,identitet, sepse " vehbijtë" u kanë mbushur mëndjen që lamashi “pi ujë”.

Dil o pellazg efendi Cani po shan shqipot :joy:

Po pellazgu yne kur do te shpallet Nderi I Kombit

Unë këtë spiunin e janullatosit e kam " pështyrë" që në në fillim,kur ju qytetarët e botës😋 e admironit!
Besoj madam,se e di që ky votuesi i deklaruar i dules,është mbështetës i fuqishëm i salës!
Si shpjegohet që gjithë plehrat dhe antishqiptarët mblidhen të partia e sali karaxhiçit??
Ky është produkt i linjës vehbiu-lubonja. Ashtu si ti dhe shumë të tredhur ,evgjito- ndërkombëtaristë, që kujtojnë se mungesa e identitetit kombëtar është trendy😋 .

Kjo vlen edhe per politikanet qe nuk quhen Rama.

Po nejse, ky kryeson ate programin me femra qe kercejne gati nudo dhe ndoshta nuk kupton qe realizon nje program primitiv per njerez primitive. Cani, si Rama, gjendet mire ne Shqiperi.