Diskutime të lira - Qershor 2022

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

1 Like

he Stalker, kemi ndonje te re nga Zelenskij dhe Biden? Beje fresko temen e muajit te ri te na besh me qesh: y ça gallate ne Ukraine!

Pfizer Vaccine Becomes DNA in Liver Cells. (In-vitro Swedish Study)
vaksina Pfizer me teknologji ARN, perfundon qe futet ne kodin gjenetik te nukleusit ne qelizat e melcise se zeze

e shkreta melçi e Stalkerit qe e pesoi si melçia e Prometeut e gervishtur nga çaponjte e shqiponjes te derguar nga Zeusi.
Y ça gallate Stalker!
:laughing:

Presidenti i ri qenka nga fshati i lal Hekrit😀

mbreme ne tv ketej 5 :star:

Kush e mban mend versionin shqip te gervishtur ne bankat e gjimnazit ? :grinning:
If you were deceived by life,

Don’t feel dismal, don’t get mad!

Be at ease and don’t feel sad:

The days of joy will soon arrive!

The heart can’t wait for this to pass;

The present is depressing here:

All is fleeting rather fast;

That which passes will be dear.

I varfri Reja duhet te largohet nga stadiumi i veshur si plake .nuk eshte faji i tij se kaq eshte takati por lulushet shqiptare e quajten vendin e pare pune te kryme pa fillu hala ndeshjet
E nashi prite kur te filloje fushata e ti versulen si qen te uritur.

Alba, kush osht ky Reja, vllai i Nysretit qe osht ambasador ne Kore te Jugut?

Po si keshtu more @STALKER ?

Osht ish-kryetar bashkie qe ishte ne kerkim ne Shqiperi edhe kapet ne Italine e kultures, pikturave edhe arkitektures me 20 Kg Kokaine

kapet ne stadium duke lujt futboll si thote Alba?
I forte vallaj, i paska dhene te gjitheve italianeve droge qe nga ish-kryetar bashkie t’ju dukej si futbollist.

Traineri i kombetares tu befsha .shqipot vuajne nga deliri i Deltes se kombe si Iceland dhe Israel iu duken inferiore dhe i shpallen ndeshjet te fituara pa luajtur hala .Nashi qe humben do iqepen te varferit me cfurqe si cifcinjte e mesjetes :grinning:

ishte ironi kunder r.v. qe eshte armiku im me i madh ne Peshk mbas Katrorit :stuck_out_tongue:. Nuk me intereson futbolli po aq sa politika, as e kam idene e as dua t’ja kem idene se kush eshte Nusreti dhe Reja. Politika nuk me ka interesuar kurre, kurse per futbollin e kam humb interesin pak nga pak, dhe e humba komplet ne vitin 90-te kur pashe se mileti zevendsoi tifon e futbollit me mikrobin e tifos se politikes.

Ketu e kam pa fajtor Rejan, trainerin. E ka job description qe te krijoje dhe mbaje disponime dhe pritshmeri te uleta, ose te larta , sipas rastit. Poashtu ka te drejte te therrase edhe lojtare na kategoria e dyte shqiptare, nese keta kapadainjte avdalle nuk i binden.
Ky i yni per momentin po me pelqen, se pikerisht ka goditur “emrat e medhenje” (te paprekshem) dhe ka ftuar e futur ne loje te rinje “anonime” por shume te zellshem. Sigurisht ka ende shume pune e vend per permiresime. Jemi larg nivelit real.

Liri Demokraci!

Cfare te beje Reja ti e ke pare si e kane kryqezuar ne rastin e Brojes megjithese ai ka 3 muaj pa shenuar media shqiptare e ka ngritur ne nje rang me Skenderbeun .Uzuni psh nuk duhej futur se ka provuar se me kombetaren nuk shenon dot .
Deri nashi Kosova po mbahet por greket po na mbysin :((
Iku dhe Kosova.
Xhamadani vija vija
Kaq e pati shqiptaria …
Delta pellazgu si trim levend eshte duke u rrahur ne tribune me greket .:grinning:

1 Like

Nqs ste pelqen te jesh tifoz, atehere behu lojtar :wink:

#dojadalim
immagine

r.v., nuk ka mundësi tjetër përveç o tifoz o lojtar?