Diskutime te lira - Shkurt 2022

Me rradhe i nderuar, me rradhe. Drejtesia merr pak kohe, dihet kjo gje

Ty pellazg I brendshem s,ta mbajti bitha te veje e te luftoje kur ishte vakti .

UCK s’ishte ne gjendje te fitonte asnje beteje apo te clironte asnje fshat .

As nuk e marr persiper te lexoj kete palo gazetar… mos harro… 2 paketa vis… #Shqiperiaqeduam #Policiaqeduam

Veli llakaj eshte shembull klasik I sindrome se stokholmit .Dulla ne pllenum I drejtoi gishtin e ia tha cope :ke dashur te me vrasesh mua gje qe veli fshatarit nuk i kishte shkuar asnjehere ne mendje .ne kohe te Pas luftes ne Kosove ky vente e iu mbante leksione kosovareve mbi gjenine e shokut Enver .

Tamam si pllenumet e Dulles

Proverbi kinez: “Nuk është e mundur të duartrokitet me vetem një dorë”, në shqip ndeshet në formën: “Bjeri se i bi bukur me dorë edhe me një dorë”.

ose ne kontemporaneitetin mbarekombetar mund te thuhet:

“Nuk eshte e mundur te duartrokitet me vetem 1 dore” çfare Marloni e ben me 2 bole.

ose:

“Duartrokitet me 2 duar atë që Marloni e bën me 1 bole të vetme”

e çuditeshme, pas vaksinimit, shume njerzeve iu shfaqet kanceri, dhe une njoh shum syresh ne punen time apo pallatin tim, ku disa kane ikur ne boten tjeter, ndersa disa te tjere po luftojne te mbijetojne e te kurohen,
artikulli vijues flet per rritjen e kancerit, por nuk e thote tamam te verteten,

Vaksinat mund te kete lidhje me 1001 gjera te tjera, vetem me kancerin jo. Rritja e rasteve te kancerit shpjegohet me histerinë dy vjeçare ndaj Covidit dhe lenien pas dore te diagnostikimit te tyre qe në fillim te shfaqjes se tyre.

O bo bo Covidi

shpjegohet edhe me shkencen e psiko-somatike qe semundjet kane shkak zanafillur nje vuajtje shpirterore, qe ka nje pike ku vuajtja shpirterore priten me vuajtjen fizike, ku mendja dhe trupi priten midis tyre, dmth identifikohen ndermjet tyre. Urtesia popullore e ka kuptuar kete para shkencetare te shquar me shprehjen “me ke shpifur kancerin!”. Ne baze te kesaj urtesie popullore - por edhe shume te urteve shkencetare qe sot jane nje pakice, aq me teper te konsideruar no-vax, si nga koqet yes-vax ashtu dhe loqet no-vax (2 bolet e Marlonit ne mjeksine moderne dhe ne Luften e Katert Boterore) - shpjegohet pse me epidemine vihen re rritjeve te rasteve te kancerit, dmth rritja e vuajtjes kolektive rritet edhe numri i rasteve te kancerit. Kjo eshte gjysma e te vertetes, kurse gjysmen tjeter e shpjegon Stalker koqepordha me siper me braktisjen e te semureve qe nuk kane kovid ne betejen kunder kovid.

duke pasur nje vizion te tille psiko-somatik si me siper, mund te kuptohet qe kanceri dhe Covid ja ka shpifur botes intelektuali i shquar koqepordha çmim Nobel qe shef vetem paraqitjen e jashtme te fenomeneve, sepse po te shofi edhe te brendeshem rezulton qe eshte ai vete koqepordha qe te shpif kancerin, te tjereve dhe vetes.

Intelektuali i shquar çmim Nobel eshte kanceri i botes.

:slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

@STALKER… o vis o vis… mos harro 2 paketa…

Dënimi i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, i zuri të gjithë në befasi :slight_smile:

Ahahaha, e keni bere dhe here tjeter ju te Familjes kete pune, me paçavuren New York Post: keni bere lekë per 7 breza, e di e di
Hajt se "tik tak tik tak"

hajde jepi r.v. dhe stalker me bolet e marlonit qe perplasen duke bere tik tak tik tak derisa sa te na shpifet kanceri me teper sa ju eshte shpif juve kerma te qelbura.

Kur je injorant edhe njeh vetem shkrimtaret komunist, s’ja ke iden kush eshte Miranada Devine… Po vk se Shqiperia eshte vend i botes se 3te eshte… edhe po e bem diktatur sic ka qen s’eshte se i rruhet njeriut…mjafton te jete ne anen tone edhe te permbushim detyrimeve ndaj miqve qe na rreklamojne demokraci si Meksika, Kolumbia, edhe vet vjedhin zgjedhjet…

Më la mendja t’ja kisha.
Por ja, e mesova
:joy:

Devine is a strong supporter of US President Donald Trump.