Diskutime të lira - Tetor 2018

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Edhe nje premtim tjeter i mbajtur nga presidenti Trump
Bye,bye NAFTA!
Hello USMCA!

Dow Jones today 26652.

politika mban vetem premtimet maskaralleqe, dhe jo premtimet e mira.

beji naften! (politikes)

Sipas “vendeve te zhvilluara mer jau” kur pallon nje derr problemi eshte se mund ta demtosh derrin qe nuk mund te ankohet, nuk kuptohet nese kafsha eshte konsenciale apo jo, dmth eshte e kenaqur nga pallimi apo jo.

Attualmente la zooerastia è apertamente condannata nella maggior parte dei Paesi europei. La Norvegia l’ha vietata nel 2008, mentre la Svezia l’ha deciso all’inizio di quest’anno. Il sesso con animali rimane ancora legale in Finlandia, Russia, alcuni Stati americani, alcuni territori australiani, in Ungheria, Romania, Messico, Brasile e Tailandia.

Si thane “zjarrfikesi I zjarrit qe ndezi vete “:blush:
https://www.yahoo.com/finance/news/trump-apos-trade-deal-just-184900819.html

paska marre fund Arkivi i peshkut :frowning_face:

Jemi te zene se po degjojme fjalimet e Maxine Waters dhe po numurojme gotat e birres qe ka pire Brett Kavanaugh.

Natyrisht qe cdo marreveshje qe do te nenshkruaje Trump do te injorohet nga globalistet.

Sic e thashe jane te zene se nxjerrin njerezit nga restorantet dhe po numuroje gotat e birres qe ka pire Brett në shkollen e mesme.
Se shpejti do te filloje hetimi se cfare ka bere Kavanaugh ne klasen e 6-te apo ne kopesht.A ka bere shurren pa lejen e edukatores apo jo.
Se po ta kete bere shurren pa lejen e edukatores,nuk duhet te beje per në Gjykaten Suprene.

Hajde mentalitet komunist hajde!
Rrofte Maxine Waters!

po ato letrat e bukra qe i shkroi kimil jungu i korese se veriut ?

1 Like

Ti e kupton ndonjehere sa ke shkare e sa rende je, apo duhet te ta thone gjithmone te tjeret?

1 Like

Ke te drejte shoqja Laja!
Vazhdoni monologun.

Pse kerkon tua prishesh dashurine?

Me duket se muhabeti I Brett nuk eshte pune birre por se genjeu dhe menyra se si reagoi po ve ne pikepyetje karakterin e temperamentin e tij .kadinjte duhet te jene gjakftohte e jo emrocionale si edhe jo partizane ne ceshtje pulitike .

Mire pra, mire, e morem vesh qe je rrote, mos vazhdo te na japesh argumenta shtese.

Pavaresisht se deshmitaret thone skemi pare gje,perseri vazhdon gjuetia e shtrigave.

Tjetra doli para Senatit dhe pa piken e turpit akuzoi tjetrin pa dhene asnje hollesi,vec fjales qe jam 100% e sigurte qe ishte Brett.

Shoqja e saj qe ajo vete permendi qe ishte tek party,thote qe nuk e kam njohur Brett-in.
Po keshtu dy djemte e tjere thone qe ska ndodhur gje.

Te mos i hyjme pastaj faktit qe ajo nuk jep as date as muaj as vit as vendin as si shkoi as si iku…me qellim qe Brett te mos kete mundesi te thote qe une skam qene,ose te nxjerre ndonje prove qe mund te kete qene diku tjeter.

Ajo beri detyren e saj dhe I shketerroi jeten nje te pafajshmi.

Une nuk uroj qe djemte,vellezerit apo baballaret tuaj ta pesojne ate qe po kalon Kavanaugh,por kjo qe po bejne demokratet me kete burre eshte TURP!
Ai ka kaluar jo pak por 6 here nen siten e FBI-se dhe nuk e kane gjetur asgje.
Sot demokratet po e paraqesin sikur eshte Bill Cosby apo sikur eshte pedofil.
Ja lexojini pak se si eshte situata pastaj filloni e ofendoni.

Per Ramirezin dhe ate tjetren besoj se edhe juve e dini qe akuzat e tyre jane komplet te pabaza.

Nje person duhet te beje nje jete shume te mjere perderisa mban ne mendje tere keto emra dhe interesohet per tere keto maskaralleqe gjyqsore sikur te ishin personale ose te rrethit te tij.

Kur pardje i hodha nje sy intervistes se saj me Eli Vasilin, per minuta te tere nuk po u besoja vesheve tek degjoja pyetjet qe gazetarja drejtonte (Shqipëria eshte kthyer ne çmendine kolektive, ku vallen e heqin mediat).

Nuk paskam qene i vetmi (per fat !!)

Ndofta nga nje e keqe e tille mund te linde nje e mire: largimi i gazetares.

perderisa deklaratat e vajzes po dilnin kundra planit paraprak te PDse, doemos ashtu do ta ngjyroste media e Vasilit dhe Fevziut vajzen.

si tha ajo tek skeci: epo dicka do t’i merrja une atij
Vajza duhet te merrte kusurin, keshtu eshte (dhe ka qene gjithnje) kur nuk i qendron grupit te shqupit.

Eni Vasili, mender-gazetarja qe ftoi Berishen ne studion e saj.

Po ma merr mendja, meqe dukeni te mllefosur, per te menagjuar mllefin gjithe trupin e keni me shenja te cigares?!