Dita e fundit e punës për Majlinda Bregun


#23

Nuk e besoj , por edhe nqs do ishte e vertete SORROSI do ishte me fat.


#24

Eshte ai lloj fati qe po e ngjyve gishtin s’te shohin me syte , per lek shet dhe baben…


#25

Aaa jo, te rren menja profesor… E para rregulloni vendin per vetem tuaj, jo per Evropen. Si ne Evrope, si jashte saj, permiresimi i infrastruktures, ulja e korrupsionit etj. jane gjera qe duhet te doni t’i beni vete, per te miren tuaj e te brezave qe vijne, jo pse ua kerkon Evropa. Hyrjen ne BE jeni ju te Shqiperise qe po e shihni si zgjidhjen e gjithe problemeve tuaja, nderkohe qe per mua personalisht Shqiperia me mire te qendroje jashte BE, por muhabet tjeter ky.
E dyta Evropa nuk pret njeri me krahe hapur, kane ikur ato vite kur Evropa bente ftesa ndaj vendeve, sic ja beri Greqise. Per me teper askush nuk po pretendon qe anetaret e BE jane si vellezer. Shiko c’po perpiqen te bejne bankieret franceze dhe gjermane ndaj anglezeve tani pas Brexit. Te gjithe mendojne “what’s in it for me?”.

Edhe cfare pastaj se tha Dacic ashtu? Kush e llogarit Dacicin? Ai neser mbase thote edhe qe na lini ne serbeve te hyjme po jo shqiptaret se jane kriminela. I duhen marre per baze?


#26

E para s’kam titull profesor , e as nuk po te jepja leksione , ke te tjere ketu me doktoratura e studime shkencore me vellime te botuara.

E dyta ta thashe po si ke kushtuar vemendje qe as une s’jam partizan i endrres se bashkimit europian, se po e shohim qe s’ka me vlere dhe fuqine qe ka pasur , ata qe i besojne jane te njejtet qe nisen per azil politik ne 2017 dhe ata qe bejne programet e fushatave zgjedhore.

Ndoshta Dacicin e llogarisin me shume sec ta merr mendja ty , po gjithesesi te pakten e ka aq burreri sa ti dale zot popullit dhe zgjedhesve te tij. Evropa do marioneta , heq mallin e periudhes se kolonive e luan tani me antarsimet ne BE.

Kujton ti se jane te paster e te ndrritur kudo ne BE qeveritaret , s’ka korrupsion ?
Cfare ka me shume Rumania , qe para 1 viti pushtoi sheshin me protesta kunder korrupsionit , nderkohe qe ishte pjese e BE , apo Bullgaria. Farsa e BE sherben vetem per te rritur ekonomine gjermane , dhe per te ulur influencen e Rusise ne vendet euro lindore , por ti qe je ne poziocion me strategjik si vend , s’te perfill njeri se je anetar i Konferences Islamike , ta kane vene pullen e zeze per te miren e Evropes sic thote dhe ish kolegu i Bregut tek ky artikull i vjeter

http://www.respublica.al/2016/06/15/shqipëria-nuk-duhet-të-dalë-nga-konferenca-islamike

Dhe nderkohe vazhdojne e vazhdojne projektet si ky i Blendit , fondacione , investime, koncesione fantazem , qe xhirojne e pastrojne miliarda euro e dalin te gjithe te fituar , ne kurriz te popullit. REPUBLIKE BANANE :banana::albania:


#27

Jo une s’te ngaterroj ty me ndonje profesor, eshte batute nga filmi "Dora e ngrohte"


#28

Jam shume i ri per ti ditur keto batutat , provoje me Pjerin se ai ka nostalgji te thelle :stuck_out_tongue:


#29

Blendo, e pyete znj. Bregu si i ka planet? Do hyje ne asistence?


#30

Ia vlen te lexohet , Lolita rri rri thote ndonje gje me mend

Me realist se qasja e Blendit “iku Bregu e ne na mori lumi”…


#31

Cdo vit qe shkoj ne Shqiperi me shume dhe me shume me ngjan me nje Turqi te vogel.


#32

Majlinda tani behet analiste si preçi i zogut per 4-8 vjet e pastaj prap ne parlament e ke


#33

Lolita si portal femeror paska botekuptim goxha simplist per femrat aq sa te beje te mendosh qe nuk i ka qejf.