E fortë dhe e qëndrueshme... Trapin!

Misogjinizmin e keni keshtu si pjese e kultures etnike, apo turkoshake? Apo thjesht trap-llek personal? Cudi qe vjen nga persona qe ketu hiqen si “intlektual mer jahu” (TM xakja).

Mosuli qenka Londer?

Na ka infektu vizioni i Hitlerit…i Mashkullit Nicean qe kap majat e Himalajeve ndersa Gruaja Bionde me floke te kapur pas, kujdeset per Lakrat ne Guzhine dhe Bebat nen Sise. :girl:
Turkoshaket merrnin shume Gra, deri ne shtate e kush te gatunte e para, ziheshin Grate Turkoshake… per te gatu nje koqe Ve se nuk kishte vend ne guzhine keshtu qe i ndanin punet…njona pazarin, njona halen, njona guzhinen e njona kalamojte e njona burrin…ajo me me fat, kuptohet… :tongue:

Gjembo, aq kinge sa je ti atij Legenit siper duhet ti kishe thone: Une i ve Tap e ty sta jap.:no_good:

http://www.barenakedislam.com/2014/09/12/rise-of-junior-jihadis-in-uk-muslim-children-under-10-increasingly-being-radicalized-in-london/

Une te sjelle Daily Mail, ti sjell nje website pacavure qe s’e njeh njeri dhe eshte fake news kundra islamit.

@maverick, per korrektese, une e kam bere te qarte se analiza eshte cfare shkruan, The Guardian. Jo une, ndaj modestisht, nuk po analizoj poltiken angleze por sjell ca fakte.

Ps. Disa po e akuzojne se sllogani “strong and stable” shfaqet ne Mein Kampf. Lidhjen me Rajhun e trete e kane bere ata. Une vetem lajmeroj.

Nuk eshte di perse e anashkaloni faktin qe Islami qe praktikohet ne keto vende eshte problemi.
Kaq skllever ju ka thyer “korrektesia politike”?
Vetem shikoni cfare ka bere Shefqet Krasniqi ne Kosove dhe shumezojeni me 1000 dhe do te kuptoni se cfare predikohet neper xhamija ne Perendim.

o blendi, nuk e di nga i cili shkrim konkretisht e ke marre, thua thjeshte nga the Guardian. Me duket se e ke marre nga ky artikull.

Nqs e ke marre nga kjo, dhe shanset jane qe do jete nje artikull i ketij, se ky i shkruan ne kete forme, ta dish se eshte tounge in cheek o burre. Ai e krahason Mayn me Kim-yong un. Supreme Leader. Eshte parodi. a kupton.
e thote ne krye te artikullit qe eshte nje political sketch. i hiperbolizon gjerat.

eshte shume kollaj ta kuptosh kur i lexon artikujt e ketij. ky keshtu shkruan. kto lloj shkrimesh jane sic jane karikaturat per artet vizive.

Eshte njesoj sikur nje karikaturist ta kishte vizatuar Mayn si nje xhirafe. Ca do thoje ti, the Guardian thote qe anglia ka per kryeminister nje kafshe, nje xhirafe?

@maverick i know what toungue in cheek sounds like man! Ishte kjo analize ne fakt. U nisa ta beja hyperlink por me shpetoi.

po kjo s’eshte analize. ky eshte shkrim propagandistic. The Guardian dihet qe eshte kunder Mayt. Ca do te beje ajo, dhe kushdo ne vend te saj, do i gjejne klecka (me qe ra fjala, e vetmja reference me raihun e trete eshte kjo e vendosur ne kllapa
the repetitive language of the Third Reich, says Klemperer, was above all “monotonous” and “impoverished”.)

nuk eshte analize objektive. The Guardian ka politiken e saj editoriale. Po c’ne peshku te shkoje me linjen editoriale te the Guardian, the aq me keq ta paraqese sikur shumica ne angli mendojne ashtu.

sic thashe edhe me lart, ky eshte muhabet koti, anyway. nuk e kuptoj se cfare interesi kane shqiptaret jashte anglise se ca posterash apo se ca fjalimesh mban kryeministri i anglise. apo per snobizem?