Fred Abrahams, spiun i UDB apo thjesht nje kritik jo komod?


http://www.gazetadita.al/ekskluzive-agjent-i-udb-se-abrahams-berisha-taktika-frike-per-te-shkaterruar-kritiket/

e pse jo te dyja felet bashke me ne mes “apo”?

Jo agjent jo…poliagjent do te shkonte me mire.

then drejten Pjer ,ky lajme kenaq egon time … do te ndihem dhe do me jep pak me vetebesim ne biseda me tjeret europian . Gjithe bre gjithe sa here eshte folur kjo teme une pershkarazi e bisedoja e aktroja sa na e me ngulfate taksa, e gjithe bre, gjithe tuj ju lut Zotit inshAllah nuk i qone Zoti peshe me me vet sa paguajme ne vjete se do shqyeshin gazi …( ekonomisti i forumit e dine shume me mire qe vlera e shtuar eshte ne perpjestim me vleren baze qe ka malli , po ke malli i lire vlera e shtruar ska si del… )
huu , sa su djeg pitja me molla dhe zimt ne furre ,( cka jam bo shembull per shtepijaket shembullore )mos te harroj ta theksoj, tema sa pashe qenka nje i huaj , emri udb , e do gjera tjera , A nuk ka qene kjo preokupim kolektiv i shekullit te kaluar ? A nuk duhet te avancohet vetedija individuale ? Te ecim pak me kohen , bota e avancuar sot ka problem sa kuptoj une mbarevajtjen dhe mbrojtjen e habitatit dhe raportin social te individit me mireqenje te tij , e ne akoma me Udb , Kgb , Cia … te ja leme Afrikes radhen per keto etapa te veteformesimit si shtete …

Epo te te akuzoje edhe dhendri i Serbise per agjent te UDB-se, eshte si te te akuzoje ky l.oqja i kombit kosovar ketu te Peshku, qe thote armiku me i madh i Kosoves eshte Shqiperia.

Ky eshte Titist …Rugovist e qi do me shpik Kombin kosovar. Per tipat si ky armiku eshte Shqiperia e jo Serbia…sic e proklamon…po pse mer menien ktyre tipave d oju nderrojme ne. Trrijne me Shkijen ashtu ngrohte …sec ishte ene i i Enver a Rubolli qe qante kohen kur Belgradi ishte qender kulture artistike e lirie ene per kosovaret.
nuk kemi cer bojme, Titiste na kan caktu si armiqte e Prishtines.

Epo gjysma e se keqes, qenka titist, nuk qenka udbash. Megjithese mua nje mut me duken, nje mall me plakun Mere te Shqupit.