Ju lutem, me ndihmoni me nje emer te bukur per nje beb djale

Kerkoj nje emer te bukur per nje beb djale

Po mbiemrin si e ka? Se duhet të shkojnë, emri dhe mbiemri, apo jo?

sa te vijne sugjerimet e fresketa, hidh nje sy ketu:

http://arkivi.peshkupauje.com/2010/09/pyetje/sygjeroni-nje-emer-djali-per-teuten

1 Like

Sali.:smiley:

Lis…ose Ndrio.

Si ta qujne vjehrrin,cuce? Gjithe bota trashegon emrat e familjes,vetem ne u vejme femijeve emra telenovelash,fakt i mjaftueshem qe te kuptojme se jemi sere gabelsh.

1 Like

Ca kriteresh ke per emrin? Thjesht te jete emer i bukur? Te filloje me ndonje shkronje te caktuar? Te tingelloje mire edhe ne shqip edhe gjuhe tjeter? Te jete i zakonshem/vecante?

t’gjitha keto kritere jane pa pik vlere krahasuar me kriterin e vertete te pagezimit te emrit. Emri nuk eshte nje gje kot, si ti vesh emrin qenit per ta thirrur ose nje numur mallit qe ta gjesh ne magazine. Emri eshte nje prej kushteve fillestare qe kushtezon karakterin e personit, e ca te tjera akoma.

Por kjo tani, ne epoken ngambrapa, eshte nje shkence e harruar.

Verja sumçe klean, Sumçe veja! do t’i shkoje mborth gjithçka!

VETING qe kur Te rritet te dridhet dynjaja nga frika .

Kena lone leshte me kto tema me gjetje emrash , kur vjen puna mbas gjithe asaj lodhjeje gjetjesh me mijera emra , nuk i ve asnje nga emrat qe ne kemi gjetur .
Gjithsesi , prape ne e bejme zemren gur dhe mundohemi te gjejme nje emer te mire dhe praktik per beben .

Lazarat , shkurt Lazo .

Po Iluminat veja ça tjeter.
Me Donald u mbush dyrnjaja :smile:

Faleminderit per cdo pergjigjje. Une pelqej emrat shqiptar. Sa kohe shkruaj ketu dhe pyes, pres cdo sugjerim nga ju, preferencat personale qe ju keni.

Emer shqiptar? Gruaja e kushuririt tim ia vuri para tre vitesh djalit emrin Gjergj.

2 Likes

sikur quheshe klean, ç’ne ani, apo e shkurtove per kollajllek?

Po, per kollajllek! :blush:

Po veri nje emer cunit mo na lodh se ti e ke vendos tashme , vetem Edi mos ja ver sepse pas ca kohesh dó jete turp ta kesh kete emer. :joy:

1 Like

Johny Bravo, si: Bravo Edvin Kristaqi! :grin:

1 Like

E ka myt Sorrosi dhe kete blog , ja , si me spond duan me ja vone emrin bebit me patjeter Edvin Kristaqi .

Zaho … Postimi duhet te kete te pakten 10 shkronja. A e keni provuar butonin :heart: ?

Kron

Ja dhe 6 te behen 10.

1 Like

Po ndonje variant tjeter? Psh Edison, Edmond?