Katalogu i gënjeshtrave të Presidentit Trump


#21

Po pra, shikoni polonine.

Shikoni e merrni shembull

gjithnje me torollaket mbledh e djathta mer, njeri me trangull se tjetri. Gjithe injorancen e gjithe llumin


#22

Polaket nuk jane lare asnjehere njehere ne jave ore zoteri.
Eshte kombi i Nikolla Kopernikut,Shopenit,Marie Kyrise dhe Papa Gjon Palit II.

Kur ata ngriheshin kunder rregjimit komunist dhe kunder Moskes,ne i emeronim femijet Sasha dhe Katjusha.

Jemi shume prapa,Po po shume prapa.
Jemi ne fazen e polakeve dhe cekeve pas Pranveres se Prages dhe levizjes Solidarnost.
Mund te shohesh nga gjermanet apo francezet,por nuk mund te behesh si gjermanet apo francezet ne 25 vjet…
Mos te genjeje mendja.


#23

O gjytyrum, po te them qe Trapin e presin keta qe kane qene Lindje si ne. Shiko cfare pritje kane per t’i bere ne Gjermani, ose si mund ta presin ne France. Nga Britania hoqi dore fare. Apo do thush ata jane komuniste, dhe ti nje katunar Devolli je epitoma e se djathtes.


#24

Ne Gjermani dhe France do ta presin ashtu se nuk ju rrezikohen kufijte,plus qe kane nje minoritet vokal musliman.
Por po te ishte muri i Berlinit,visita ne Gjermani do te ishte si kjo ne Poloni…
Njerezit shikojne perfitimet qe ka atdheu i tyre,ndryshe nga shume shqiptare qe shqetesohen me shume per xhamajkianet e somalezet se sa per shqiptaret mbi Shkumbin.


#25

Po pra, e presin se kane hallin e tyre, jo se u rruhet per Trapin se eshte ndonje burre i mire. Madje jane shume te shqetesuar me ato deklaratat per NATO-n, sidomos qe nuk permendi ate punen e nenit 5, po e kishte hallin vetem te pagesa. Kritikon te gjithe ata qe supozohet te ishin aleate, ndersa per Putinin thote vetem fjale te mira.


#26

Cdokush me mend ne koke ka hallin e shtepise se tij,pervec shqiptareve qe merren me punet e botes…
Sic e thashe po te ishte akoma Muri I Berlinit,ky miting madheshtor do te mbahej ne Berlin…


#27

Kush tha? Nje arsye pse shqiptaret mbeshteten Hillarine, edhe pasi nderruan vendin e punes, ishte se per shqiptaret ajo ishte shume me e mire, shume me e parashikueshme, shume me pro shqiptare, jo si ky idioti. Shqiptareve nuk u duhet nje Amerike izolacioniste, si e do Trapi, rusit e kinezit po i duhet.


#28

Nuk e mbeshteten te gjithe shqipot Hillary-ne.Keta te PDhit ishin me Trapin,se nuk u rruhet shume per Shqiperine,po per partine.U mprefen se do tu sillte Trapi ne pushtet Lulken.Po pastaj u shkrefen.


#29

God Emperor in Poland highlights:

President Donald J. Trump has said the West faces an existential challenge to “defend our civilisation”, “borders”, and “faith” – hailing Poland as an example of a nation ready to defend itself and its values in an address to the Polish people Thursday.

“We must work together to confront forces that threaten over time to undermine our values and erase the bonds of culture, faith, and tradition”, he said, capturing the theme of his landmark speech which warned of threats from within and abroad.

Talking on Krasinski Square at the symbolic monument to the 1944 Warsaw Uprising – the largest military effort taken by any European resistance movement to the Nazis during World War II – he continued:

“Because as the Polish experience reminds us – the defence of the West ultimately rests not only on means but also on the will of its people to prevail. The fundamental question of our time is whether the West has the will to survive?

“Do we have the confidence in our values to defend them at any cost? Do we have enough respect for our citizens to protect our borders? Do we have the courage to preserve our civilisation in the face of those who would subvert and destroy it?” he questioned.

To relentless chants of “Donald Trump! Donald Trump!”, he answered: “Our freedom and our civilisation depend on these bonds of history, culture, and memory… Just as Poland could not be broken, I declare for the world to hear that the West will never ever be broken and our values will prevail, our people will thrive, and our civilisation will triumph.

“Let us all fight like the Poles. For family, freedom, for country, for God. God bless the Polish people, God bless our allies and God bless America,” he concluded.


#30

Jo AC/DC, ti nuk bisedon, ti kur hyn ne bisede e ke te mbushur mendjen qe pa hyre dhe hyn kot, sa per te hyre se duhet te thuash dicka. Une s’e kam problem te diskutoj me njerez qe kane mendime te ndryshme nga te miat, madje e kam qejf se me zgjerohet horizonti im, por s’mund te diskutoj me tipa qe e kane mendjen te mbushur qe pa hyre ne te, eshte e kote. Ke zene nje llogore pro Tramp dhe te pelqen te besh pergjithesime kategorike te tipit “keshtu jeni ju” duke u kundervene me argumenta femijerore te lexuara aty-ketu. C’eshte me e keqja kapesh me therrime, nga nje postim 2 paragrafesh gjen nje fjali qe nuk eshte as thelbi i postimit dhe kundershton si mushka. E ke bere 2 here me lart dhe sa e sa here me pare.

Nese une kritikoj Trampin e bej si qytetar amerikan jo si shqiptar. Si shqiptar mund te kritikoj Edi Ramen apo fenomene shqiptare dhe jo per t’i share sic mund te thote shkaba, por per te vene ne dukje fenomeme negative e per t’i korrigjuar. Ato te tjerat pastaj per emigrantet i ke thene e sterthene nuk do rri te pergjigjem prape.

Thua me lart qe mund te jesh 25 vjet ne Gjermani po s’behesh gjerman. E vertete mbase, por mund te perpiqesh me shume te integrohesh, te kuptosh cilat jane vlerat e atij vendi, te mirat dhe te keqiat dhe t’i vleresosh edhe ti sic i vleresojne vendalinjte gjithnje duke mos humbur vetveten. Ti je shembulli tipik i shqiptarit qe vjen ne Amerike e eshte akoma shqiptar nga mendesia.


#31

E kam thene edhe me pare qe politika eshte sport i veshtire dhe shqiptaret s’dine ta luajne. Ata te Shqiperise paguajne leke me zyra lobimi per te bere nje foto dhe aq, mbaroi puna. Politikat qe kane efekt ne Shqiperi e ne trojet shqiptare krijohen ne nivele kongresmenesh, zyrat per Ballkanin ose Europen Juglindore. Per sa i perket politikes ne Amerike, komuniteti shqiptar zakonisht luan me te dyja portat, kane kontakte nga te dyja krahet. Mund te anojne ndonjehere me shume nga njera sic ishte rasti me Xhon Kerin ne 2004, por ne nivele kongresmenesh dhe senatoresh i kane lidhjet ne te dyja anet se nuk i dihet kush fiton pas 4 vjetesh. Fatkeqesia eshte qe nuk ka nje lobi te mirefillte shqiptar ne SHBA, shumica e kontakteve jane ne nivele personale gje qe ben te mungoje organizimi dhe perpjekjet marrin me shume kohe. Ka qene dikur NAAC, por qe me shpalljen e Pavaresise se Kosoves, edhe NAAC u zbeh.


#32

E di,pavaresisht se jo aq mire sa ti qe kam lexuar qe je i brendshem ne keto ceshtje,po e kisha fjalen qe ketyre te PDhit nuk u rruhet per Shqiperine,keshtu qe nuk eshte puna thjesht per ceshtje teknike lobimi,po se per cfare duan te lobojne.


#33

Polonia


#34

Asnje lidhje me Rusine.


#35

God Emperor and Goddess Empress te cilen i jati e ka deklaruar se e ka lakmuar gjithe jeten:


#36

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1952295065007880&set=a.1790057024565019.1073741842.100006822150549&type=3&theater


#37

Po jo, se une e kthej fjalen me keq se…


#38

Sa e pelqeke Z. Trump ti gjembo! vetem ti e ke vizituar me shume kete teme😂, si i thone, dashuri dhe urrejtje.


#39

ca te mos e pelqejne

shife cfare ndryshimi si nata me diten


#40

Dashuri ne kohe te koleres Zeqo.