Kriza vijon si një telenovelë


#1

Edhe pse në mesditë dukej sikur shpresa e fundit për një kompromis ishte fikur, insistimi i ndërkombëtarëve ka bërë që Kryeministri Rama dhe Kryetari i PD-së Basha të takohen sërish tek Presidenti Nishani. Kaq i thellë e i vështirë u bë ky konflikt sa një takim nuk mjaftoi. Tani edhe ata që nuk vuajnë nga sindroma e peshkut të kuq janë të justifikuar nëse harrojnë se politka shqiptare është një lojë ku popullit i hipet me rradhë, zakonisht në intervale 8 vjeçare. Pas gjithë kësaj furtune shfaqja është më e besueshme.


#2

Po si perfundim, çfar arriti ky takim.


#3

@Pjer, kjo seri sapo ka filluar. Do ta tregojme filmin mbrapa me komente.


#4

me thosh nje ingleze nje dite, Lulja osh bija e berishs…
edhe anglezja e kish kuptue, ndersa shqiptaret preferojne te tallen si kali ne leme rreth kesaj aventure pa krye te shqupit, mire ta na gjeje, nuk vume mend, por preferojme te shohim ende;

S’duem, për hir
të kalbsinave të vjetra, që kërkojnë “shejtnim”,
të zhytemi prap në pellgun e mjerimit
që të vajtojmë prap kangën e trishtimit,


#5

Afati sipas ligjit ka skaduar.nese PD nuk do Te perfaqesohet ne zgjedhje ashtu qofte.


#6

Prap 3 parti Oligarke Komuniste si PS e PD e LSI…do konkurojne ne Zgjedhje? Perse nuk shkrihen ne nje parti e ti lene vend opozites se vertete te hedhe rrenje ngadale vitet qe vijne.


#7

…protestuesit duken entuziastë dhe janë në pritje të një lajmi të mirë, ku të gjithë presin që qeveria të dorëzohet para kauzës qytetare, që është ajo e krijimit të një qeverie teknike për sigurimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.shkruan citynews

…do zotin tregohet i mencur Rama dhe nuk terhiqet :pray:


#8

Doli bllof fare Basha …do i shtrengoje doren Norieges si KM parazgjedhor…
Gjynof Kavajsit se ishin pref pe Dylberet e Shqupit tu vershonin ne preher me aftobuza… Ti cojne TANGA Ristanit e NickXhelit nKavaje se i dum njerezit te kernaqur


#9

#10

Po nga ambasada e Burundit apo e Zimbabwes kur do na njoftoje top qeni!?


#11

Na interesojne vetem keto te perendimit … si thoni do dilni nga qadra?


#12

Bo bo qenka nxire fare😂, shife sa komod Basha duke qeshur.


#13

Mo e ha o Luli e mo dil nga Qadra…populli osht bo gati ta shklyje Kulshedren e Kuqe.:joy_cat:


#14

Jepu bukë dhe cirk, tha.


#15

Si thue Zeqo, ne ça ore esht fut NMN-ja ke ai dollapi ? :smile:


#16

E ndjen me ere NMN-ne Ay, do jete aty rrotull prandaj duket ne siklet😂


#17

Po normal qe do qeshe se ai nuk ka se cfatre te humbase se i ka humbur te gjitha. Qar e ka ca te mori. Por ka per te mor noc rrokun. Kavajsit po e presin me padurim, osht dylber i huaj thone.


#18

Ose do i kete ardh noj lajm i mire pertej atlantikut. e aty ka shkuar vetem per relax​:grinning::v:


#19

E FUNDIT/ Rama: Nuk do ketë ofertë tjetër, zgjedhjet më 18 qershor…Nuk presim PD-në

…te lumte shoku Rame,zoti osht me ne :v:


#20

VEQ Kavajsit mos mi zhgenjeni… amon… Tangat mer Tangat merrini me vete… brisqet per tu rrujt mos mi harroni…:+1: