Meteori Seseri

me sa duket Rudina ecen me karrieren e saj

https://gigaom.com/2017/11/20/voices-in-ai-episode-22-a-conversation-with-rudina-seseri/

si nuk e merr Rama si ministre?

Sepse sa te kete njerez si Taulant Balla,Vangjush Dako apo Saimir Tahiri nuk ka vend per njerez si Rudina në memedhe.
Pastaj ajo nuk mund te shkoje ministre e dikujt qe rreh grate.

Rudina fiton para me thes si hedge fund manager prandaj nuk kthenet ne memedhe .

Une e mbaj mend pak …neper fushata elektorale te ps …si trape me dukej …

1 Like

shyqyr keni politiken shqiptare qe flisni e shkruani se do ishit shkepur n’prozac ndryshe andej ku jeni …

Po shifni e punet tuja mos i qani hallin njerit e tjetrit , shkut nga s’shkut neper bote po gore ,xheloze ,spiune, inferiore thashethemaxhinj mbetet…

Bej i pordhe e hap i teme rrofte peshku Blend Saliut

Varik, po nuk kishe mundesi ta permblidhje me dy llafe ne shqip, po na solle gjith ate çarçaf ne anglisht.

Pavaresisht komentit shoqerues te atij/asaj qe ka hapur temen, besoj se intervista eshte dicka pozitive per znj. Seseri keshtu qe s’e di pse u merzite.

Piero cfare jane hedge fund dhe a bazohen tek mekanizmi i mashtrimit dmth duhet te jesh supermashtrues qe te te caktojne ne pozita drejtuese?

Aleko, çfar kam shkruar para 15-20 vjetesh per spekullimet ne bursa, financa i pranon ato, i ke dhe tek VQ.

3 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - nëntor 2017

Une s’merzitem me intervisten e znj. ne fjale po merzitem me mendshkurtesine dhe smiren midis emigranteve…ne vend qe te thone bravo e rrotullojne muhabetin ne kazan politik, se pse duhet ta jete ministre ajo kur ka karriere te sukseshme atje ku eshte se kuptoj dot…po nejse muhabet shqipesh

eshte nje podcast ne fakt, mund ta degjosh seseren qe flet per machine learning dhe artificial intelligence, trendi aktuar i botes se informatikes

varik perfaqeson te gjithe emigrantet - qe padyshim automatikisht kane smire? Nderkohe edhe s’duhet te cuditesh shume nga pyetja duke patur parasysh qe znj. Seseri ishte deputete.

pse duhet ta jete ministre ajo kur ka karriere te sukseshme atje ku eshte se kuptoj dot

Kjo s’do te thote asgje. Psh. edhe Pjeri ka karriere te sukseshme atje ku eshte por eshte gjithmone gati te beje sakrifice per nje post si drejtor BQ ne Albanie.

1 Like

Sa bukur tingellon, sikur te kishte fol sot.:v:

Po zevendeson Shkaben … ? Po ne kot qe rrojme dihet … :stuck_out_tongue: shyqyr qe ju kemi sagllam juve andej nga vatani lol

Tani meqe mbeta i vetmi ketu , pas Blend Saliut nga vatani , do beje dhe rolin e shkabes dhe te krrabes sipas rastit :wink:

Mo lali ku e di ti qe une skam karriere ne te mire se seserka? Une vetem smire skam, biles me behet qefi qe se ndyu veten me qivirin rama

Po shyqyr gjete nje qe iku ne Amerike, se vetem ju beni hajer… ne te tjeret hajme bar ketu ne vatan :wink:

Kane ndryshuar kohrat, tani e pini barin😀

1 Like

Po the ti ka marr fund ai mhb