Monstra e Hollivudit qe perdhunoi aktoret me te famshme te botes

Vari lesht. Shukriu i Hajrijes moo.

ps. Hiku edhe allishverishi i gjyhnaqarve me rregjimin despotik te Iranit :grin:

1 Like

Me e forta do jete, te dali ky shemtaraqi e te akuzoje ter keto aktoret per … (me ndihmoni ju lutem, si quhet ne shqip, kur nje person per te fituar vendin e punes, ben gjithshka, deri ne dhenien e pjeshkes)
te me falin femrat nese i prek me kete gje.

Varianti cifut i shukriut tone .

1 Like

Po seks quhet o Pjer, eshte fjale nderkombetare kjo si edhe ne shqip.

1 Like

tashi sa here u ka fol per kinemane e Hollywood-it ndonjehere ketu shkaktari i se keqes u kane gjendur perhere producentet, si faktori me konservator ne procesin e filmberjes, meqe ka te beje me kinemane si biznes, anen ekonomike te saj. Cilesi kjo e cila ka kompromentuar gjthnje integritetin ne punet e regjisoreve. Ja ku i kemi te njejtet bixnesmene kesaj rradhe jo thjesht te kompromentojne por ushtrojne pushtet me subjektet qe punojne ne bizneset e tyre.
aa, ndryshon puna kur ne krye te biznesit ke nje Bill Gates ose nje Steve Jobs…

Ketu problemi kryesor, nuk eshte se ky kerkonte sex në kembim te roleve,por tek hipokrizia e atyre qe mbajne flamurin e feminizmit.
Te njejtet persona qe ne mbremjet e cmimeve Oscar merrnin shpaten e te benin hatane per te drejtat e grave,jane po te njejtet qe e dinin si punonte ky dhe jo vetem qe nuk denonconin por edhe e kane justifikiuar bile shume here kane fajesuar viktimat.
E fresket eshte intervista e e sotme e Jane Fonda-s qe thote e ka ditur shume mire cfare ka ndodhur.
Se paku ajo kerkoi falje.
Por me I ndyre dhe hipokrit ka qene reagimi i Meryl Streep qe po habitet qe kjo gje paska ndodhur,a thua se jetonte në Nebraska jo në Hollivud.
Te mos kalojme tek Ben Affleck dhe Matt Damon qe dinin cdo gje bile shkuan dhe nderhyne qe te mos denoncohej HW.
Keta bejne mire te qepin gojen se kur flasin qelbet dynjaja.

2 Likes

Meryl Streep eshte aktore mediokre, kete ta tha dhe Trump, mo ACDC. Nuk kuptoj, pse i kushton rendesi mendimit te nje aktoreje mediokre?
Tjeter, ku paskan nderhyre Ben Affleck dhe ky, “May” Damon qe te mos denoncohej HW, mo?

Ben Affleck doli me kete deklaraten poshte dhe u akuzua prej Rose McGowan qe ky kish qene ne dijeni per keto veprime te HW. Llogaria e saj ne twitter u mbyll pask kesaj akuze qe ajo nuk e provon dot po kjo qe thua ti eshte e ulet.

Ben Affleck

Si perfundim, o trumpisti ACDC, keto lajme ne boten e Hollywoodit nuk jane hic te reja e as nuk do jene te fundit.
Ti nga ana tjeter, i dhe voten si president, dikujt qe mburrej se kujt i fuste duart apo ndonje gje tjeter. Dhe qenke prekur zotrote se te njejtat gjera ndodhin edhe ne nje ambient si ai i Hollywoodit?!
Kush eshte hipokriti ketu?

3 Likes

pse korrikse çer kujto ti se regjizori nuk ka pjesen e vet te pallimit? Si çdo gje tjeter e krijuar filmi ka nje strukture piramidale te fuqise (njesoj si fuqia politike), ne maje te kesaj piramide ndodhet produçenti, e me poshte tij vjen menjehere regjizori, pastaj aktori kryesor, tip Marlon Brando, i cili shpesh gjate xhirimit bente ligjin, ndryshonte skenarin, etj, dmth ne plan te fundit pallonte me teper se regjizori. Pastaj zbritet shkalle shkalle ne piramide, per gjithsecilin ka nje cope hallve t’nrofet sipas pozites, derisa vinte puna tek te fundit e piramides: figuranti dhe me pas spektatori, i palluari i fundit dhe palluesi i fundit (pallues me sy, me veshtrim), dmth spektatori devolli ACDC qe shef film porno hollivudi 10 dollare bileta.

Ne te njejten menyre eshte organizuar piramida e fuqise politike, prandaj Trump nuk habitet, ja ç’thote ne artikull:

“E njof mire Weinstein dhe nuk habitem aspak”

Vetem ti, Stalker dhe Albanoidi habiteni.

1 Like

Thelbi i fuqise (politikes) eshte: futja kujt mujt sa ke fuqi me ja fujt! - i Modhi :smile:

Trumpi me kete frymen liberale qe po fut po e prish edhe Hollivudin. Gjynaf se keto ishin te paprekshem nga morali per sa kohe qe kane paguar edhe fushatat e obames dhe te hillarit.

ters gjithandej

:))

3 Likes

Ku jane ato grate me ato kapelet
apo squhet kjo :smile:

2 Likes

megjithate megjithate pavaresisht ngjarjeve te tilla,

Deminemocratic Party has a future :))

mic drop

1 Like

Po ça fjuçure mor amon.
Te gjith sa flas ketu jane shume te kenaq, dhe shume te tjere po e kuptojn lojen qi esht ber me nji gjenerate te tere per te mbush xhepat e rrobdishamrave te ca pleqve qejfi.

2 Likes

E kuptove edhe ti Fiqo ma n’fund qe Amerika nuk eshte si shpirt, Amerika eshte si seks!

Amerika esh si shpirt.

Ket se lun dot as gopi.

Topi dshmth oj Fiqo

nga ta marrim vesh ne 98%-çi mo? Lajmi kalon me pare nga wall street-i… ato pagujn per te fol

1 Like

ate qe se lu gopi, e lu felja sumes! Prit kur t’ju vije president i djathte pederast qe betohet me nje dore ne Bibel!