Një ankesë për politikat e Peshkut

Dakordohem, por si në gjithë politikat majtiste globale edhe PPU s’bën përjashtim. Tek PPU jo çdo pjesmares në diskutim është i lirë për të dhënë pikëpamjet e veta, sigurisht politka të tilla kanë kandisur kaposhin një thelë dhe blogu i ri është minimalisht rezultat i peshkut të vjetër. Asgjë nuk u bë, fshati që duket s’do kallauz, pjesmarja është tek 40% i të vjetrit.!

Respekte
@peshkuikuq

i nderumi Peshk,

nëse është pikërisht citimi i mësipërm që të shtyn të konsiderosh politkën e PPU si “majtiste globale” detyrohem të të kujtoj se komunikimi virtual që ai kërkon të realizojë nuk shërben jo-e-jo për të ndryshuar karakterin e bashkëbiseduesit virtual, por aq më pak për ta përmirësuar atë.

Në se këmbëngul ne këtë mendimin tënd, me keqardhej po të them se ke gabuar akuarium!

Gjynah, se je edhe peshk i Kuq!

2 Likes

@Xixa-g o anëtar i mirë ku e sheh racizmin? Hajde mëndje a tu mbylltë…

Perderisa shoqeria eshte ndare ne fele te majte dhe fele te djathte, konflikti eshte i pashmangshem, me pasoje nder te tjera edhe fyerja nderfelore.

Vete koncepti i ndarjes eshte FYRJA ne vetvete, ndarja eshte fyrja me e madhe qe i behet botes, krijuar si nje e tere.

Pra kot e keni, sado te tera i keni shkruar bukurmire, nuk mjafton as deshira e mire, biles te kthehet mbrapsht si bumerang, siç po ndodh edhe ne kete rast.

Ve bast qe, nese xixa i pergjigjet minifyerjes se peshkut kuq, batute mbas batute, e fyerje mbas fyerje, do te arrihet ke ai veni.

Pergjigju xixe nese je burre, he te shofim!

1 Like

Peshk i kuq,
nuk e kuptova nga te erdhi gjithe kjo bujari qe me dhurove nje zemer, apo shtype butonin “pelqim” pa dashje?

Komenti im konsideron te dy felet e ndara njesoj ofenduese pikerisht sepse te ndara, dhe ti meqe i perket feles se djathte (deklaruar vete prej teje) i hakrrohesh natyrshem se majtes. Biles ishte komenti jot felor shkaktar i komentit tim jofelor.

Keshtu zemrat dergoja miqve te zemres felore djathas, si psh Tirona fer fer ferit qe ben çift me Fiqon.

Kam njoft dikur nji kamarjer që kish manin e shëmtut me e thon ai fjalën e funit:

 • o shoko, ça doni me honger?
 • ja kët gjellën ktu, dhe kët tjetrën aty…
 • po pije, ça do pini?
 • ja kët birrën ktu, dhe at rakin aty…
 • po buk a doni?
 • sill dy panine…
 • po gjo tjetër, à doni,
 • jo, jo falimners…
 • po do prisni sa t’bohen gati.
 • s’ka problem, sill birrën ndërkoh…
 • a e doni shum t’ftoft apo pak t’ftoft?
 • si t’jet, veç sille shpejt…
 • paninet veç s’jan t’ngrofta, jan t’djeshmet
 • varja…
 • mir pra, un po shkoj…
 • ende s’je nis à?
 • mos u merzitni, se erdha…
 • hej ç’u lodhëm pa fillu ende…
 • s’kom hiç qejf me ju lodh… sa t’bohen erdha
 • hajt pra…
 • erdha, erdha…
 • hec, hec…
 • ika…
 • hej, ç’na ka zon sot…
 • me mu e ke?
 • jo mor vlla, vazhdo ti…
 • jo thash se mos e ke me mu…

[…]

Vallahile Inkuizitor, osht bo PPU si ajo gjelltorja e Kombinatit!

ha ha, sa kom qesh

or xixe, o talent i pazbulum, po ç’te duhet qe shkruan per Revolucion dhe Majakovsk, kto qyfyre ja kalojne çdo lloj shkrimi!

ha ha ha

1 Like

Zemrën e shtypa thash të bëja cazë nga to, ndoca dhjetë, mos mar dhe unë i varfi ndonjë emo …Ngaqë na e dhuron blogu si punë grade a hierarkie o i moti heretik…Kështu që thua feqe burri iku një idris dhe erdhi një fehriz, s’kuptoj përse dashamirsia të vjen ligësi, TI s’je dhe ligavec o Qi ft i idrisit…Ik tek ndonjë psikolog, aty ku je ka plot të mirë…

Ciao o

2 Likes

Për të mirin anëtar…
Ka të ngjarë që një admin diku përmban të vërtetën.
Por, për t’a gjetur at’ blog të rrallë,
duhet njohur dhe njerëzia…

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Për të kuqin Peshk,

Edhe pse nuk arrin të shëndrrojë plumbin në ar, shkëmbimi virtual e ka dhuntinë e njohjes së llojit të njerëzisë.
Ja për shembull, në krahasim me Shgabën që nuk zbret më poshtë se titulli i një shkrimi, para se të shprehesh, ti shkon dhe gjen të tjera blogje, sado të rrallë qofshin!

P.S: o Shkabe, meqë po t’shoh diku n’pusi në skaj t’muhabetit, a sheh gabime presjesh kësaj rradhe apo jo?

Epo mja tshi, ce bën si gore…

Je admin dhe s’të ka hije, gjithsesi as që e rruaj për ty.!

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

2 Likes

Shihni, shihni, sa u rrita,
xixa - xix’ u bë dita
jam admin e thoshte përdita.
mburru- mburr se ta mbaj’
dhiste shkaba prane saj

Gjithçka sipas parashikimit, nuk mungon asnjehere handikapati qe peshtyn aty ku ha (i rrjedhin jarget ne tastjere e nuk ngopet derisa te rekomandon psikologun ose dashnoren, me perfundim sharje nga rob shpie).

Njekohesisht, si deshmi e vazhdushme per dyfelerine e botes, felja e majte me felen e djathte bashkohen (peshk i kuq qe noton ne leng prezervative me glase shkabe) per te kryer ritin e bashkimit kombetar te hijenes qe kafshon kundeshtarin e radhes, e kur nuk ka kundeshtar rrotull, felet kafshohen demokratikisht midis tyre.

Parashikues i madh Zotëria juaj. Duket që keni humbur vetëbesimin për jetën reale dhe flirtoni në atë virtuale. Eksperienca juaj pa qenë aspak fleksibël nga ana psikologjike nuk është akoma gati, megjithëse keni kaluar të pesëdhjetat, mos u merakosni edhe për këtë, pasi ka zgjidhje aty ku pikërisht zgjidhni karikaturën e radhes në faqet që reklamojnë medikamentet më të fundit farmaceutike. Nuk është faji im për zgjedhjet e tua të bëra vite më parë, nuk është përsëri faji im për objektivat e tua madhore të parealizuara dhe zhgënjyese, por si për gjithçka edhe për këtë ilaçi është aty, e ju nuk e shihni pasi keni edhe sëmundjen e nihilizmit. I dashur Inkuizitor i vockël, ju keni falimentuar si njeri pa provuar të realizoni atë që keni dashur dhe ky është problemi më i madh që kam vërejtur tek ju. Mos rrini në vetmi dhe para tastierës mbushur me mikrobe më shumë se një birë nevojtoreje, dil me robt e tu, argëtohu, shlodhu…Meqë ra fjala i dashur, të fala edhe robve të tu.

Me respekt!

1 Like

Humbja jone eshte me dinjitoze se fitorja e tyre!

1 Like

Zoteria juaj eshte parashikues akoma me i moth, sepse perveç te tjerash ke dhuntine e telepatise per nje anonim 1000 mije km larg, e di kush eshte e çfare ka bere, ke edhe vizione, arrin te kuptosh se çfar zgjidhjes ka bere ne jete nje anonim dhe se si ka falimentuar per t’i realizuar.

Komenti jot i fundit eshte me nyte se i pari, ku te pakten ishe me i vertete me fjalor muti, qirje, Idrizi, ndersa tani po thua te njejtat gjera, por i thua ne menyre etike, dmth ne nje menyre te helmatisur.

Me jep dhe respekte pa le, respektet jepja mikut tend Shkabes, qe e ke edhe shok lufte kunder admineve, te cilet i akuzoni njesoj, por nga pozita felore te kunderta, majte dhe djathe.

Tani adminet o jane te majte o jane te djathte, njera nga te dyja, dhe nga kjo pikpamje (se ka edhe pikpamje te tjera), ose shkaba ose ti, jeni handikapate, njeri njeri nga ju te dy eshte handikapat. Per te mos thene qe te dy reagoni si handikapate nga inoti se nuk ju lejne te beni ligjin ne shtepine e tjetrit. Eshte me se evidente se sharjet dhe grricjet kunder xixes i beni nga inoti se nuk ju jane botua shkrimet qe keni rekomanduar. Eshte kush eshte xixa, nuk u be bytha juaj, e shkabes dhe jotja, ta shani ne menyre banale. Xixa i ka dhene provat se eshte ne gjendje te beje me teper se nje koment handikapati.

Qe ti je handikapat eshte me se evidente, edhe per faktin qe me akuzon se rri para tastjeres mbush me mikrobe si bire nevojtoreje. Po ti si e ke tastjeren qe shkruan ne Peshk (dhe nuk shkruan pak, shkruan po aq sa une), te pastert si brime sume?

Tiku,pa dasht me ju hy n’mes,ti po mro xixen apo adminet,se poqe per adminet,ti ke nje jete qe ankohesh. :slight_smile:

Pjeter,

ti ke nje jete qe e ke mush kupen duke bere supozime kot me kot per mu, arsyen nuk e di, nuk jam parashikues i moth per ty, siç duket ma veshtirson telepatine konsiderata qe kam per ty, gje qe ta kam shpreh dhe tjeter here, duke fut edhe Belulin ne hesap, si persona qe ndaj simpati pertej traplliqeve politike qe keni ne koke. Pranej me vjen keq me teper kur kjo gje vjen nga ty, se nga ndokush tjeter, qofshin felore te majte, apo felore te djathte.

Konkretisht ti sapo the nje rrene stermadhe, un nuk jam anku kurre per adminet, perveç ndonje ironie te pademshme larg e larg, e as e mbaj veten te persekutuar prej tyre, edhe kur disa here, per muaj me radhe, kam qene me 5 komente limit. Biles ne rastin tim ka ndodh nje gje ndoshta kurre e pandodhur ne komunikimn virtual, kam qene me komente te kufizuara edhe kur kam postuar shkrimin tim. Prandaj edhe e kam treguar kete ralle here, per te treguar se nuk mund t’ju jap dot xhevap, ose ne ndonje rast akuze te rreme te ngjashem me tenden. Denimin e kam marre me pozitivitet, kam vetem 5 komente, shum bukur, me mire keshtu, do te matem me teper, e do te them me pak budallalleqe.

Nuk ankohem sepse konsideroj ne parim ankesen te nyte si pune e fenes, mos e lesho ne publik, beje ne intimitet. Gjithashtu ne parim nuk peshtyhet ne pjaten ku ha, gjithashtu ne parim nuk shahet nje person qe ka pergjegjsi me teper se ty, prandaj un perbuz diskutimin politik ku çdo bythmut qe s’ben asgje ne jete, perveç se ha buke, dhjet dhe merr rrogen, fryhet si gjeli maje plehut duke share ke mos, deri edhe kryeministrin e vendit.

Ekziston vetem nje rast i fresket me square qe bente grup me ca tipa si Zeqo Tumi ne lidhje me epitetin Tori, e ndoshta i referohesh ketij rasti, por e ke krejt gabim, se ankesa ime ishte perkundrazi, kishte te bente me mbajtjen e vendit te nderuar dhe funksionin e nderuar te adminit, i cili nuk duhet te nderhyje me mendjelehtesi per tu grric me perdoruesit per çeshtje koti, dmth te bjere ne nivelin e Zeqos.

2 Likes