Një Kryeministër GAY për Irlandën

Ai është djali i një emigranti Indian, është homoseksual, dhe tashmë është zgjedhur si kryeministri i ardhshëm i Irlandës. Siç raporton edhe BBC, Leo Varadkar do të jetë kryetari i parë homoseksual i qeverisë, pasi mori 60% të votave kundrejt riivalit të tij, Ministrit aktual të Strehimit, Simon Coveney, dhe do të zëvendësojë kryeministrin në largim Enda Kenny.

“Nëse ka diçka që tregon zgjedhja ime, kjo është se në këtë republikë nuk ekziston paragjykimi.” – u shpreh Varadkar pas fitores së tij, që u njoftua mbrëmjen e së premtes.

Babai i Varadkar, një doktor nga Mumbai, takoi nënën e tij, një infermiere Irlandeze, kur të dy punonin në një spital Anglez në vitet ’60. Një tjetër rekord është se 38 vjeçari është Kryeministri i parë që vjen nga një minoritet etnik.

Ai pranoi homoseksualitetin e tij në vitin 2015, por teksa statusi i tij si Kryeministri i parë gay në Irlandë po bën bujë nëpër media, grupet në mbrojtje të të drejtave të homoseksualëve shprehen të kënaqur se gjatë fushatës vëmendja kryesore ishte për platformën që kishte Leo Varadkar. Ai do të zyrtarizohet si kryeministër më vonë gjatë qershorit, kur parlamenti të mblidhet pas një periudhe pushimi.

Bravo kauret e irlandes .papa fransecut me siguri iu be zemra mal .

Epoka ngamrapa,thote i Modhi.

urime z Varadkar

2 Likes

Luksemburgu ka km gay .nje nga leshprerat e vendeve nordike lesbike .nashi na vjen rradha neve .come on Edi fil nga closet .take one for the country :smile:

1 Like

Perse e keni shkruar fjalen gay me germa kapitale?

2 Likes

kjo tregon qe je veç nje kukull asgje tjeter. shtetin e drejtojne te tjere.

Zemmour (nje çifut francez i zgjuar) ne radio tha qe dikur qeveritaret e botes, ndanin boten, tani ata ndajne kamerat neper mbledhjet qe bejne. s’kane fare funksion. demokracia ecen vete.

1 Like

Good for him. Who cares se eshte gay.

1 Like

cares, cares, vardakares!

1 Like

Asht prish bota tiku :frowning:

qe eshte prish bota me duket se je ti qe je ankuar oh mama! kur afgani te futi rroten e kamionit ne bulevard te Parisit.

duhet me thy xhomin e sahatit qe t bosh karrier me i qivja udhet…

si lali fiku moooo, kshu i kane katapultu kto…

Hec e shpegoi kalamanit Po deshe se pse nuk duhet te behet çun-zonjë.

Trump followers do.

Gay, djale emigranti. Cfare tmerri do te jete per tipat si korenti, krimbi i bardhe, etj. Te pakten eshte konservator.

1 Like

gjembi e kunderzbulimit amerikn, kujdes ne hapjen e dosjes se Torres, sepse nuk ishte ekstrakomunitar, e kishte nenen me neshtetsi amerikane.

1 Like

Ja dhe nje fakt i pamohueshem qe shqiptaret e vertete kane imunitet nga homoseksualizmi dhe ate shfaqje te huaj e paskan sjelle imperialistet amerikane per te sabotuar Njeriun e Ri!

e vertete kjo, thene pa tallje, por ti nuk i di keto pune te disidences se Tiranes, sepse ti konspiroje si disidente ne rrerthin e Fierit.

e perseris qe e kam me verte qe nenen e kishte amerikane. I erdhi ta takoje mbas vitit 85-se, kur Ramizi filloi ta liroje pak doren. Kur i thane nenes qe djali ishte homo, ajo tha no problem! Dhe te gjithe disidentet e Tiranes thoshin: “ata mer jau se kon problem fare pallimin ngambrapa, jo si ne qe kemi ngel ngambrapa, na ka lene ngambrapa Enveri, dava bythqimi!”

Keta ishin studentet e dhjetorit qe bene revolucionin me vone.

Sa mire ja ditke dhe ti detajet Torres o Tori. Do te te kete marre ndonjehere ngambrapa ne Vespa. :wink:

1 Like