Parashikuesit e Peshkut

Duke pare parashikimet super te sakta te disa anetareve ne kete blog (ne parashikimin e sakte te fituesit te zgjedhjeve ne USA etj), mendoj se eshte ne te mirë te komunitetit dhe shoqerise (shqiptare e me gjere) qe te kete nje seksion te veçante per parashikime.

Duke pare sa gjeni ka Peshku,tifoze te Trapit amerikan dhe te atij shqiptar,mendoj se eshte ne te mire te kombit shqiptar e te kombit me te ri ne bote,atij kosovar,po edhe me gjere,qe te kete nje ndarje te vecante per ta,ku ata te mbyllen,jo per gje tjeter,sigurisht,po per te shprehur ne qetesi mendimet e tyre te vyera.

3 Likes

Berisha shume shpejt infrakt mio kardiak prej stresit te madh te renies se personalitetit ne koshin e plerave, mbas Vetingut dhe fitores se zgjedhjeve prej PS ne veren e ketij viti !

çfar lesh parashikueshis te sakte te fitues te zgjedhjeve ne USA ka pasur ne kete blog? Ne kete blog, si ne çdo blog ka pasur vetem dyfelore çfardo qe kane bere profeci dyfelore per nje ngjarje profetike dyfelore te fitores te njeres fele apo tjetres fele. O njera fele ose tjetra fele do te fitonte se s’ben, pra sido qe te ndodhte, njera gjysem e feloreve do te rezultonte profetike.

Eshte njesoj si te hedhesh ne ajer 5 lekshin per kok a pil! çer lesh profecie ka ktu!?

1 Like

Derisa nuk ke as nuk ke treguar ketu aftesi parashikuesi te madh, rri anash te lutem.

Juvja fiton serin A.

1 Like

Akoma se ke kap planin e burishes per tu rucikluar? Lulja humb zgjedhjet, shqipet demonizojne paaftesine e lukes e kerkojne burishen me lutje. Burisha kthehet demek me u bo qefin, e fiton zgjedhjet ne moshe te thyer.

un nuk merrem me parashikime te tilla sepse ne kete derexhe ku jemi nuk ka pike rendesie se kush do fitoje nga dy felet, jo vetem se dy felet jane njesoj, plus çfar mund te presesh nga felet se fele jane ne fund te fundit, por sepse sidoqofte fitimtari i vertete eshte Marloni qe ndodhet “mbi” felet.

Njeri do behet kryeminister .

Ah, machitewa, me beso,
Eshte me mire te mos e dish

Berisha eshte 75 vjec dhe ne 2021 do te jete 79-80.
Vete ka deklaruar qe asnjehere nuk do te marre pjese ne strukturat drejtuese te PD-se.
Cikli I tij eshte mbyllur dhe ska mundesi te behet ajo qe thua ti.

qe kur zbuluan 7-up-in me bajernin, keto te tjerat ishin te thjeshta te gjitha per tu parashikuar…

Eshte ujk i vjeter ai. Edhe berluska eshte plak, ka miliarda, por pushteti e eksiton. Edhe burisha i tille eshte. Mbase edhe do ta mbylle karrieren me nje presidence te fundit…

Gjithsesi mua sma duket njeri qe rri pasivisht ne politike

Nuk mund te rikandidoje per president pasi nuk e lejon Kushtetuta.
Eshte zgjedhur dy here ne 1992 dhe 1997.

Parashikime jane te miat. Kushtetuten e nderrojne per 20 min kur behet fjale per pazare nen tavoline.
Nuk zbret burisha nga kali, pa e hedh kali ne toke :wink:

Kjo ndeshje sonte eshte fiftififti, nuk e parashikoj dot