Pas zgjedhjeve në USA

Reflektime mbi rezultatin dhe pritshmeri
(ne vazhdim te “Numri 45” qe u zgjat sa u be e veshtire te levizesh mes komenteve - po te duan peshqit)

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

https://www.yahoo.com/finance/news/report-trump-unfamiliar-scope-presidents-030806336.html

President-elect Donald Trump celebrated his status as a Washington outsider during his campaign for the presidency, but his lack of familiarity with the US government appears to be coming into view as he transitions to the White House…

gjith shprese jam te kjo tema e re.
Do zoti del e flet nanji qi ja ka haberin, se na boavitën fjaskologët :smile:

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

O Fiqo, po ti shiko kush e ka hap temen, ça do presesh ?:joy: plus qe nuk e ka foton e z Trump si te ajo tema tjeter.

Nje gje nuk e kuptoj nga keto exit pollet.

Ndersa per te bardhet japin me hollesi se sa me diplome dhe sa pa diplome votojne per Trump apo dhe per republikanet e tjere para tij(qe ne fakt fitoi ne te dy kategorite),kjo gje nuk jepet per grupet e tjera.
Pra nuk jepet se sa % e hispanikeve me diploma votojne nje kandidat apo parti.E njejta gje ndodh edhe me afrikano-amerikanet qe jepen si numur bruto dhe nuk ndahen ne kategori sic ndodh me te bardhet.

Kam pershtypjen se kjo behet me qellim nga mediat e majta,pasi pollet mund te tregojne se afrikano-amerikanet dhe hispaniket me diploma kane votuar per Trump dhe zakonisht perkrakin republikanet

The real reason that the media is in such a panic isn’t so much that Hillary lost. It’s more that the media lost. Their influence is almost completely gone at this point. It has been steadily declining for years but I believe this year their humiliation has reached it’s peak. They threw everything they had at Trump and the Republicans and it didn’t work. It sucks to be them.

1 Like

po ti lexoje njehere, eshte hapur vetem se ajo tjetra u zgjat shume. Hyp e zbrit me kete ashensorin e ppu-se se re.

Sometimes in the course of the human history there isn’t much one can do but let the stupidity run its course .this is one of those times .

2 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Dave Chappelle tells the country to get behind Trump and stop the foolishness

https://www.youtube.com/watch?v=3w8-lDxDVzo

O korrento se ti mahesh dhe si i pares gja. Media paten e do kene dasem. Sa mo shume lajme te kete, sa mo bombastike aq mo shume shifen mediat e ti shef reklama per sapuna, tepsi , vetura, brek etj. Presidenca Trump do kete cdo dite lajme, thuje sot, mohoje neser, e kshu me radh, e vu media bashke me reklamet.

Me shume merziten keta nga Europa se ne qe jetojme ketu per Trumpin :relieved::triumph::cry:

Pu pu pu, e di vjerra kte mi?:stuck_out_tongue:

1 Like

Me mua e ke o shok ? Ta boni llajk shkaba thuj cte duash tani. :nerd_face:

Nji gjo eshte te te dali pernot ne onderr, por te jetosh per Trumpin, eshte nivel tjeter. Fiqo po plas prej inotit, ca t’thote per mo nolt vec me dhon jeten per Trumpin. :stuck_out_tongue:

PS. Votat jon vota, ka thone Trumpi. :sunglasses:

Nga keto 3 milion muchachot, qe do perzejme, kujt do ia fusim ne fillim, gegve a toskeve ? …apo kane per t’i zgjedh Uday dhe Qusay me aj - baj- komisaj …?

Mu do m’falni se nuk bohet vete America great. Dhe po m’nigjut mu, mos folni me zo te nolt anglisht perjasht se ka per t’iu pjell belaja. Kto " Git 'er done-t " jane bole, po veshet i kon pipez. So long.

:airplane::fork_and_knife::sunglasses::joy: