Përse po braktiset Shqipëria ?!

Shqiptaret po genjehen rendshem nga shtete kapitaliste kolonialiste imperialiste gjys-socialiste!
Ky eshte nje krim, nje atentat ndaj te ardhmes qe i behet membedhehut tone. Pavaresisht punes se palodhur dhe perkushtimit shembethor te qivirive shqiptare per t’ua bere jeten me te lumthur bashkombesave tane …ata prape ikin, ikin si cifutet ne shkretetire. Edhe ne si medium diaspore kemi faj dhe duhet te bejme me shume per ti bindur shqiptaret te mos lene membedhehun, tu tregojme te verteten sesi jetohet ketej. Mos ta leme kete barre mbi supet e vetem nje personi.

1 Like

vlonjat, le te vuajme ne, te mos e marrim me qafe brezin e ri aty, tu a themi troç mos ta lene mamadheun.

1 Like

Njoh nje peshkiste qe mbasi mbaron punen e saj si edukatore ne nje kopesht merr urbanin e shpifur per te shkuar te restoranti i nje indiani te laj pjata. Apo nje peshkiste tjeter qe sapo del nga puna te ministria komuniteteve dhe sherbimeve sociale te ontarios mezi arrin ne kohe te puna tjeter ne nje mcdo si pastruse tavolinash dhe mbledhse tabakash. Mos te flas per nje peshkist te njohur ketu qe ne oren 5 mbaron punen si inxhinjer dhe ne oren 5:10 del te trotuari perball punes se pare me kandar per te peshuar njerzit apo duke shit misra te pjeke. Ja keto te verteta duhet ti themi me shpesh dhe pa doreza!

@Br3dharaku o bredho ku je mor burre? Dil dhe konfirmoi keto qe thashe me lart se do thone qe po genjej.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Seç ishte nje emigrant brekegrisur me emrin xhelil, s’me kujtohet mire.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Pra, kemi një tufë shqiptarësh që nuk kanë shkelur me vite ne trojet tona, që u japin mend të tjerëve që jetojnë këtu, se sa keq është këtu në trojet tona, dhe se duhet të ikin sa më parë nga këtu. Unë u them këtyre që kanë ikur e atyre që duan të ikin: “Ikni sa më parë! Lironi vend se nuk na duhen qaramanët”. Një dështak do të jetë dështak si në Republikën e Shqipërisë e si në SHBA e Gjermani.

Disa zgjohen me dëshirën e madhe për punë, por ke dhe shumë që zgjohen në mëngjes me dëshirën për përtaci e vegjetim, e të marrin para falas siç kanë dëgjuar që jepen në azil. Parazitizmi është tejet i përhapur. Prandaj këtu fillon e gjitha. Ça bëhet kur numri i parazitëve bëhet shumë i madh?

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

kot gezohesh, ikem ne po po u sjellin mujahedina, prap pa toke do mbetesh

1 Like

u them atyre qe kane ikur, ikni sa me pare!

o Edvin, ca ke pi, daku?

Po pra, na i sollët ju me politikën tuaj atje. Mos ki merak se muxhot do t’jua bëjmë shishqebapa e do t’jua sjellim të paketuar andej.

@zeqo Zeqo me fal se isha duke u shtyre per te hyp ne avtobuz dhe nuk mund te pergjigjesha. Bile desh bera llafe dhe me faturinon se na bertiste na thoshte ec perpara ! Ta tregon samiu ty!
Degjo jam dakord me propozimin tend. Sidomos mbas vajtjes time kete behar ne memethimje. U bera maraz nga inati pse kisha ik. Nuk doja ti hipja avionit per te ardh ketej. Bile nje shok me tha jam gati te paguaj 20k $per person 80k $ si familje qe te vij atje te te bej shoqeri e te mos ndjesh mungesn e membedhehut. Bile kur e degjuan ca te tjere aty ne tavoline menjehere u ofruan te pagonin dhe ata nga 20k $ vetem te me ndihmonin mos te me merrte malli per shqiperine. Mezi me percollen deri ne aeroport. Shyqyr qe ishte vonuar avioni nja 1 ore se me ato hezitimet e mia kisha per ta humb.

1 Like

po ti mos nxirr vec kto anet negative, o burr!
Thuj naj llaf te mire dhe per x a y qe kane kap pune si elektricist a bojaxhi. Mos fol vec per ata deshtaket qe punojne si pjatalares

Prandaj po u them njerëzve që të ikin, që të bëhen punëtorë te ju. Nuk e kuptoni që po ju ndihmoj? Ikni o qyrravecë se Rama e Berisha edhe me qyrrat e tyre mund t’ju tutin.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

hashash i modh andej.

o vlonjato, internimet ne Gjermani vijojne ne menyre masive, thuhet ktu poshte

http://www.newsbomb.al/bota/item/57390-punesimi-i-migranteve-nga-ballkani-ne-gjermani-me-efekt-pozitiv

kapi pak puntoret e blogut ne vendlindje. Ora 1:30 e nates i kap ktu si kukudha. Jo 200 euro po 2,000 ua kisha bo. E meritojne ja qr. Me te kput shpirtin

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.