Post Trump, populistët e djathtë në Europë në rënie të lirë

Po mire ore zoteri,ato alternativa ishin per zgjedhjet ne SHBA,po mos fitonte Trump,sot do te ishte Hillary presidente…

Po ti edhe mbas 20 vjetesh Hilarine do permendesh,jam i sigurt.Iku ai muhabet,ka 6 muaj president ky.Vec kesaj,a e ke thith se per cfare eshte tema?Qe Trump ka ulur popullaritetin e populisteve ne Europe.Ku e sheh Hilarine ketu?Apo ti e sheh Hilarine kudo,me shume edhe se ce sheh Billi.

Dhe une po them qe Trump eshte preteksti.
Europianet kane frike te perballen me problemin e arabizimit te shteteve te tyre dhe po ja hedhin kete problem gjenerates tjeter.
Tani preteksti eshte Trumpi,sic ka qene me pare Obama,Bushi apo Bill Clinton.
Me nje fjale europianet jane dhjaksa dhe skane per te zgjidhur kurre ate problem edhe kur ligji I Sharias te ulet kembekryq ne BE.

Po shume mire ka bere, se populizmin e solli paraardhesi i Trumpit. Populisti par exellence. Prandaj i fitojti Trumpi zgjedhjet historike.

Ti po thu qe Trapi eshte preteksti,po nuk po thu se preteksti per cfare.Ti ngaterron shkakun me pretekstin.

Preteksti per te mos u perballur me arabizimin e BE-se.
Lexoje komentin tim deri ne fund.

Cuba Si, Castro No!
Historike sot!!!

1 Like

lol, Trumpi pronar hotelesh e perdor shtepine e bardhe si zyre biznesi per klientelen e tij.
Gjasme sulmon Kastron, por ne fakt favorizon hotelet e tij.
Gjasme ndotja e mjedisit qenka perralle, por favorizon bizneset e lendeve djegese.
Plus qe del si ata kalamajt e keqij, qe ngaqe nuk ben dot nje gje me te mire se Obama me Kuben, atehere le te prishim ate qe beri Obama. Gjalle Sala me mbikalimin
Edhe republikanja e famshme Ann Coutler e shan.

I thought w/ Trump we’d finally have a president helping OUR country. So far: Syria, Saudi Arabia, Israel, Italy, China, N Kor. Today: Cuba!

Cudi se si ne Arabine Saudite i pranon te gjitha krimet e regjimit Trumpi.

po ik mer tutkall se nuk po thu ndonje gje qe nuk ka ngel tv pa e thene. Kur shef qe e sulmon dhe ti Trumpin, te vjen natyrshem deshira ta respektosh

Administrata Trump po i tregon vendin komunistave.

No Castro, Si Cuba!
Jo Rama, Po Shqiperia!

Po i tregon vendin komunistave si kush? Si Kina? Apo diktatoreve ne Arabine Saudite?
lol mire ben, kur gjen mjerane si ju qe genjeni veten. Nuk haheni dot me Obamen dhe shkoni prishni ato qe ka bere.

Po cka per te lexuar komenti yt,se ju jeni bere te gjithe Profila.Une po te them ti nuk ia ke idene cdo te thote pretekst.Pretekst vjen nga pellazgjishtja “me e pre tekstin (fjalen)”,pra te mos i thuash fjalet te plota,domethene te mos japesh arsyen e vertete,po te japesh nje tjeter.Ketu po jepet nje fakt,ulja e mbeshtetjes.Eshte si puna e faktit qe ti votove per Trapin ngaqe nderrove pune,jo ngaqe je aq trap sa te votosh per nje Trap.Pra,nderrimi i punes eshte shkaku pse votove per Trapin,jo pretekst,se perse duhej te gjeje pretekst per te votuar per Trapin.Keshtu edhe me votuesit qe kane ulur mbeshtetjen per shkak te Trapit,eshte thjesht nje fakt,jo nje pretekst,se perse duhet te gjejne pretekst,apo se kane frike nga ti.

Shiko…shiko…se ca bohet , ky paska me na fut ne lufte me Ameriken :joy:

http://www.lapsi.al/lajme/2017/06/16/arian-ani-zbulon-lidhjen-e-bash-s-me-ivanka-trump

Ato akset vertikale me vlerat e pa njehsuara po me bejne me dhimbje koke.