PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit

Partia Socialiste votoi te shtunen kunder kerkeses se Prokurorise per Krime te renda per arrestimin e ish ministrit te brendshem z. Saimir Tahiri. Socialistet e zgjaten aq sa munden procesin e Keshillit te mandateve dhe ne fund nuk e pane te arsyeshem arrestimin e kolegut te tyre. Te enjten ne darke, ne Opinion, z. Tahiri dukej sikur ishte pergatitur per arrestimin, per te cilin foli vazhdimisht gjate programit, por te premten dhe te shtunen, hekuri u ftoh.

Perceptimi i gjere publik eshte se socialistet nuk e leshuan Tahirin pasi ai ka informacion per te zhytur shume prej tyre, duke nisur nga Kryeministri Rama. Sesa e vertete eshte kjo nuk dihet, por natyra e veprimeve te deputeteve socialiste ben qe njerezit ta besojne. Kjo per shkak se tam-tamet e tyre te zhurmshme lidhur me Reformen ne Drejtesi nuk u degjuan me. Por u pane te perpeliten. Politikisht, Lulzim Basha ne PD, dhe Kryemadhi ne LSI, nuk mund te kishin enderruar nje dhurate me te mire. Mazhoranca ka hapur një vrimë gjigante në kredibilitetin e vet nga ku mund të kalojnë kamionë të ngarkuar.

Natyrisht kuader besnik me vlera partia eshte zemergjere…

“Sipas avokatit të Tahirit, mosdhënia e autorizimit për arrestim do të jetë një precedent pozitiv për mbrojtjen e të drejtave të deputetit”

:joy: Ka gallate kjo histori.

2 Likes

Edvin Kristaqi asht kristal i paster,si uji i Valbones se prokuroreve tropojane.
Ne fun te funit e gjitha u shfrytzu politikisht,at’here ca te bante Edvini,nuk asht aty me dhan koncert,asht per politike edhe ai bani politiken e vet me sjellje politike.
Me 21 janare,e filmume me kamera,atomatiku qe villte zjarr dhe njerez qe shemeshin pertoke te pajete,dhe Sali Berisha angazhoi policine kunder prokurorise duke ba qe VRASESIT te mos banin asni dite burg. Policine kunder prokurorise! E kuptoni apo jo,eej?!!! Edvin Kristaqi nuk lejoj arrestimin,kaq,qe kishte ngarkesen politike qe e dime te gjithe,e qe ishte ne tagrin e tij ne menyre eksplicite per ta ndalu. Nderkohe prokuroria eshte lire te vazhdoje investigimin per te permbushur detyren e vet.

1 Like

me thene te drejten , te gjithe gardistet qe akuzoi dhe coi prokurorja Ina Rama ne gjykate u denuan dhe bene burg ! -pervec komandantit te tyre, qe mos gaboj edhe ky u denua… por nuk e ka kryer denimin sepse u largua .

Po ca burgu o burre,se e di une ! Ai Llupo qe u kap direkt tu gjujt,ka ba nja 9 muaj a nje vit. Po aq burg “asnje dite” perkthehet.

ok ok, dakord !

Kryeprokurori eshte lavir (bulevardi)

Po ça u thu o Pjeter? Po ky e komandoi Liken Prisident eeejj, perveqse bashkeqeverises.

E boni kauzen uturak personal atehere, , po e bon kauzen uturak personal tashi.

Qi thu ti Pjeter, kur isha fmije tu lujt kaperdiva nji zar te vogel si fmi i mbrapsht moo. Dhe rrijshin prindit e mi te shkrete tu perzi ne uturak shitin me shkop nji muj rrjesht me gjet e doli zari a jo.
Problemi juej esh qi çdo dit ju bon shefi nga nji zar te modh e syni nuk ju gjen as nji shenje shiti :smile:

Po te pakten na thuj, po erë, erë a mban kjo pune?

2 Likes

POLICINE kunder PROKURORIS,eej!!! Leni zarat.

okej, okej @BeluliXVI qe te kam gjetur pa te kerkuar si dollibash, po kesaj radhe m’duket se kom gjet Prokopin qe te çan koken me gur:

Hahahahaha !! Po sikur e lame …gjithe njerzit qe tradhetuan Tahirin !! Me kore futbolli…e shiten …e shiten ! Gallate kapitaliste ku paaftesia shitet si dobicllek !! Nejse…i ka kapitalizmi keto !!

Jo vetem policine po edhe krejt njat parlament te nderum po ja ven kunder prokurories S1KQ-ja, po nxirre koken nga lavatriçja ao, nxirre :smile:

shesim profesionalizem me kile …

shprehje qe nevojit ca perkthim:
cfare ka dashur te thote autori eshte ne te vertete se, nen presionin e bully-ing te shqupit u duk ne moment te pare se historia do merrte drejtimin qe deshirohej t’i jepej prej tyre, deshire qe gazetari politik ne fjale i bashkohet. Pavaresisht se drejtesia bazohet mbi fakte e jo deshira gazetarit i vjen keq qe s’ndodhi ndryshe…

Sesa e vertete eshte kjo nuk dihet, por natyra e veprimeve te deputeteve socialiste ben qe njerezit ta besojne

Me c’shihet, ne loje qenka e ashtuquajtura “natyra e veprimeve te deputeteve socialiste” vs. Sesa e vertete eshte kjo

Me c’kuptojme ne si qytetare procesi i reformes ne drejtesi perfundoi pjesen e debatit parlamentar ku duhet thene , kreditet per zhurmen i takojne shqupit. Pa zhurmen e tyre procesi krejt, mund (dhe duhet) te kish shkuar fjolle e pa u ndjere.
Me c’dime, reforma e vetingut eshte ne pjesen administrative te procesit (rrogat, emerimet, aprovimet e komisioneve) way beyond pjeses politike, qe te kesh shkas te merresh me socialistet si faktor ne te…
Harxhon energji te madhe pavemendja, padija, dhe emocionalizimi ne shkrimet tuaja z. gazetar… Edhe dem gjithashtu.

2 Likes

ky plaku, qe ka kombinuar mustaqet me leshin e deles qe ka prane, me ngjan me shume jo me Prokopin, po me xha Sefen…

jUF6Sg-ER3_y3fo0vf6iaA

‘‘era e ngrohte e thellesive’’, ose minatoret e Valiasit…