Radas dëshiron të mbetet korçar

Radas

Ne nje interviste tek Panorama Sport mbrojtesi i Skenderbeut, Marko Radas tregon mbi krenarine qe ka perjetuar si lojtar ne kete ekip qe ka bere histori ne futbollin shqiptar, por edhe dicka tjeter. Marko eshte 33 vjec dhe se shpejti do i vare kepucet me taka te futbollit, por ka vendosur te qendroje tek Skenderbeu, ne funksione te tjera, duke u vendosur perfundimisht ne Korçe.

Korca, nje nga zonat e ralla, ne mos e vetmja ne Shqiperi ku njerzia rezatojne qytetari.

fjaline ‘dua te rri perfundimisht ne Korce’ nuk ma zuri syri ne interviste.
Qe deshiron te vazhdoje me futbollin pasi te mbylle karrieren, kjo eshte shume normale. Jo se te qenit futbollist i mire perkthehet detyrimisht me te qenit e nje drejtuesi apo menaxheri te mire.

Tani ne pritje te ACDC qe do na llafose per Skenderbeun “e madh”, pyes se si harruam te flasim me pare per hetimin nga uefa, per shpalljen fajtor, per heqjen e titullit kampion pasi u provua qe kane shitur e blere ndeshje me shume se cdo ekip tjeter (perfshire Kukesin)?

Po prandaj eshte i madh pra, me I madhi nga te gjithe ne keto fusha.

2 Likes

Plus qe do kemi vitin e skenderbeut vitin tjeter, nje nga vendimet e para te ‘Rama 2’.

1 Like

sa shume mbiemra te njejte kemi ne me kroatet… keta thjesht kane nje ‘ç’ ne fund.

eshte qytet me I kalteruem sipas A Ermenjit se kauret Jane marre me tregeti e zejtari te cilat jane profesione qe e gdhendin njerine ,ndersa muslimanet dinin vetem Te shisnin pordhe me kobure ne brez e nuk zinin pune me dore .

Kjo eshte dhe nje arsye me shume qe ti t’i bashkohesh Pjetrit e te bertasesh me plot gojen I LOVE YOU EDI RAMA!

1 Like

Nga e ke mesuar kete ti? Une e di ndryshe: te krishteret prodhojne (mallra bujqesore ose teknike) dhe pastaj shesin. Kurse tregtia (marr nje mall te gatshem dhe e shes me tej) eshte tipike per njerezit e kaukazit dhe orientit (ne pergjithesi myslymanet). Apo e kam gabim?

edhe se ka pasur emigrante me shumice po ketu kundershtojme teorine e provuar 4-ciperisht nga shkabat se zakonisht emigrante jane deshtaket dhe kriminelet

1 Like

Une te thace:"tregeti e zejtari " .

Po patjater por edhe ndikimi freng ka pasur rolin e vet .

Ky e ka Radas fillimisht, por ne mendimin tim duhet ta kete McGregor.

Ma shume e ke than ti se une,biles po t’mos ishe ti,do ishte harru se e kam than une. Pse kshu ti?

Kjo me pelqen, kjo eshte publicitet me Shqiperine :grin:

1 Like

Po shyqyr qe nxorret me ne fund nje artikull per ekipin shqiptar,me te mire te te gjitha koherave ne futboll.
Ekipit qe i eshte hedhur me shume peshtyme nga xhelozet e studiove te pushtetit ne Tirane,si Flamurtarit dikur…
E denuan pa prova (me Flamurtarin u hakmorren ne doganen e Hanit te Hotit dhe kampionatet shkonin me porosi te PPSH tek Partizani/Dinamo jo tek Flamutari)dhe perseri ja u mbylli gojen duke kaluar plot 4 ekipe ne Europa Lague.
Cfare do te thone tani halet e Procesit sportiv,Rudi Vata apo Erion Brace?
Pas Bledi Shkembit,Marko Radas eshte shtylle e ekipit dhe eshte i mirseardhur te kontribuoje edhe pasi ta lere futbollin.

ti flet sikur je pronar, mo ACDC
Ekipi me i mire i te githe koherave? c’ke pire mo, raki Boboshtice?

kush u hakmorr mo, UEFA qe e hetoi? ju ka lene uraten shoku enver, armiq shihni rreth e perqark.
Pale po na paske lexuar dhe historite e Mehdi Bushatit dhe vrapon ta futesh Korcen ne nje kategori me Vloren…
Perkundrazi, atehere mobilizohej krejt shteti dhe vihej krejt infrastruktura ne sherbim te “perfaqsimit dinjitoz” me te huajt.
Une mbaj mend psh qe Vlora mori portier Tur Lekbellon (ish Teuta dhe Partizani) vec per ato ndeshje

Di gjo njeri, a ka kurse te shkurtera e te pershpejtuara per trajner futbolli ne Shqiperi.

ben fshf-ja Pjer po me profesore te huaj. Puna eshte qe duhet te kuptosh anglisht/italisht. Nuk e di sa i afte je ne keto te dyja

-Tur Lekbellon e morren ne vend te Luan Birces qe ishte portjeri i Flamurtarit, se kishte probleme me biografine… -kane bere nje krim te rende personalisht per Luan Bircen qe kishte bere nje sezon fantastik te Flamurtari dhe ishte vetem ne rritje si portjer, por pas kesaj ai u vra psikologjikisht dhe iku fare nga Vlora, shkoi te Beslidhja me duket dhe nuk e kapi dot me nivelin e larte, shume gjynah per Bircen dhe karrieren e tij !

nderkoh, Tur Lekbello na morri me qafe, ishim gjithe lojen 1-0… vetem 1 rast serioz pati Barcelona ne Vlore ato 7 a 8 minutat e fundit , edhe e hengri gol, mes duarve i kaloi.

p,s per kampionatet me porosi ka te drejte ACDC… Flamurtari ishte i denuar per nenkampion nja 4 sezone rrjesht… edhe e bukura, Flamurtari luftonte ne 3 fronte… per kampionat… arrinte ne finale te kupes se republikes, plus luante ne kupat e Evropes deri ne turin e 3-te si me qene Barca apo Reali i Madridit…:smiley:slight_smile:

1 kampinonat e pranoi edhe vet Faruk Sejdini vjet… ‘‘kush tha qe nuk shiteshin ndeshjet ne ate kohe … me 11 fanella adidas kemi blere ndeshjen e fundit te kampionatit me Luftetarin e Gjirokastres 0-3 ne dem te Flamurtarit’’, tha Faruku… ka qene sezoni 86- 87 me duket… Flamurtari edhe Dinamo dolen ne vend te pare me pike te barabarta, por u shpall Dinamo kampion me golaverazh me te mire…
nderkoh, sezonin tjeter Flamurtarit i hoqi 3 pike federata sepse kishte marre shume kartona 1 vit me pare… nje rregull absurd, por qe e shpiken per te nxjerre Partizanin kampion me 1 pike me shume se Flamurtari.:slight_smile:

2 Likes