Rama: I qëndrojmë marrëveshjes parazgjedhore me PD

Le te shpresojme mos te kujtohen te kerkojne hapjen e kutive!

Rama flet si ‘babai’ i kombit: Falenderoj Bashën që zgjodhi Shqipërinë dhe jo partinë :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

Shume keq Kaposh, plasi ne Kucove, Shqupistat po dalin me FB e online duke sulmuar njeri tjetrin. Kto gjona zgjidhen ne Kongres…jo llogje Kavaje.

Pu pu Arqile Goreja demokrat njeriu me i degjenerum i Durresit …Nuke di si e mbajne katunarin e Lushnjes ne PD akoma me gjithe bemat qe ka …

po çfare kutish do te kerkojne ata s’kane mbeshtetes fare. i djathi shikon punen e vet, s’do te rrij te merret me lulin gjithe vitin ne vazhdim. s’presin gje nga ai. shumica votojne per arsye bindjeje, ose klanike, po jo Lulin vete. as e rrun jeri fare per te. ai kerkon te shpetoje psotin dhe pagen e tij dhe fillon e justifikohet. te tjerve aq u ben.

Nje vit me pas, u shfrytezua vrasja e Azemit ne shtator 1998 dhe karderrat e Sales ju versulen institucioneve duke filluar nga RTSh. Do merrnin banken, kryeministrine, with. Fatosi u zhduk ne Maqedoni por policia ishin te pergatitur dhe nga pasditja doli Periki Teta, ne ate kohe minister rendi dhe tha “tentativa per grusht shteti deshtoi”.

Një nga mbështetësit e fortë publikë të Lulzim Bashës, Agron Gjekmarkaj, e ka sulmuar fort këtë të fundit, pas konferencës për shtyp që dha mbrëmjen e sotme.

“Lista e Bashës ishte e neveritshme, e fëlliqur dhe që u refuzua nga 200 mijë shqiptarë.

Ai duhet të jepte dorëheqjen pasi bëri një listë personale dhe të bazuar mbi interesa financiare.

Basha nuk mori përgjegjësi për humbjen por thjeshtë u justifikua’
Ky lider qe beri nje marveshje turpi me kundershtarin e tij politik. Thjesh duke kalkuluar interesin e vetvetes e jo te PD . Ky sot duhej vete te deklaronte largimin pa asnje kusht nga drejtimi i partise qe e coi ne gremine. Ju them atyre qe qe ende e duan PD e jo qe ende ju duhet PD , nqs ai nuk jep doreheqjen vete deri neser shkoni te selia e PD e perzejeni ate gruan e kunatin sic perzuri Jezusi tregtaret nga Tempulli".

grushti shtetit eshte akt me i larte sesa ajo qe ben vlonjatet ne vlore qe u kthye ne LUFTE CIVILE). leket te sudja i humben plot vete, edhe prinderit e mi, e shoke te mi, po asnje nuk dogji apo manifestoi, se me deshire te tij i futi leket atje, nuk e detyroi kush.

Filloji Rebelimi ne ish shtepine e ushtrise Kaposh, kshu eshte kur pushton Godina Ushtarakesh Kamuniste…Korrik dita e Ushtrise…Borodino per Demokratet…

Ku e kam ndigjuar une kete Dasara, a mund te ma rikujtosh pak.

Ka qene bashjaku i Durresit 96-2000 dhe drejtor i pergjithshem i postes shqiptare …njeri i keq dhe i degjenerum …

Kurvjar medemek?

ti pastaj s’kupton gje te madhe. rrebelimi mbrenda klanit eshte normal dhe i shendetshem, sesa te jesh delja e komandantit apo mishi per top i tij. partia eshte marreveshje. zgjidhesh kryetar “çete” te fitosh betejen, te mbrosh trupat e tua. e humb ate, tregon qe s’je i afte dhe vendin duhet t’ja lesh nje tjetri direkt.

ne ndermarrje private, po krijove humbje, te heqin direkt, nje sekonde nuk te lejn me shume ne post.

Familjarisht bashke me te vellezerit …Po ti Kthupo nga Kthupet e Durresit je ?
Nqs je nga ata njerez te shume mire … Kam pas kusheriren e babait te martuar per nje nga vellezerit…:slight_smile:

Hee, tani mu kujtua, por nuk besoj se ka qene me i keq se ky Daku i sotem i Durrsit, qe iu kerkon te gjithve qe kerkojne tendera, te blejne beton tek firma e tij.

Po pse e meritonim ne te futeshim ne NATO, ? Por ja qe u futem se.

Nuk ka hapje kutie qe i ben derman ketij rezultati.
Ne 2009 votat, jo vetem u blene po dhe u vodhen.

1 Like

Nuk e njof kete tjetrin por kshu nga surrati nuk me pelqe …e kam pa na dy here neper emisione dhe thone qe Durresin e ka bo lesh arapi me ndertimet …me shesh e ndertime arkeologjike …
Amon u shujt dynjaja per njerez tamam nuk rrine keto llaci facet me keq se ne kohen e Enverit qe i kishe ne òdo zyre partie e dege te brenòme ,mire na e bejne kur i leme …

Vs tani qe vetem u blene. Ju kuptova.

Po dhendri i Pashkove …antikomunist tjetri …