Rama: I qëndrojmë marrëveshjes parazgjedhore me PD

duket si shperthim emocional me teper. ta shpetojne PD me demostrata thote seriozisht tjetra. te bojne me qesh zgjidhjet e disave.

ja kjo trimnesha tjeter se e kishe merak Jozin

Majlinda Bregu
51 mins ·
Folen Shqiptaret me 25 Qershor!
Demokratet thirren edhe me fort me mungesen e tyre! 190 mije vota minus!
Lulzim Basha belbezoi zemekur “ngrirjen” e tij duke ua lene fajin te tjereve!
E para, “Ngrirja” nuk eshte as akt juridik, as statutuor dhe as politik!
Lulzim Basha i doli per Zot listes dhe vendimeve te tij!
I doli per Zot standartit te zgjedhjeve me perfshirjen e ministrave ne Qeveri!
I doli per Zot kontrollit e drejtimit te nderrmarrjeve me buxhet financiar per “te mbyllur” rubinetin e perdorimit te parave publike ne fushate!
I doli per Zot projektit te tij te Republikes se Re me premtimin se do ishte KM i saj!
I doli per Zot mitingjeve dhe nje fushate pa shpirt, pa fryme duke e quajtur me te miren e me masiven qe kishte pare PD!
Ai Njesh-i , ne Isha-t!
Ai I dlire, ne mekatare!
Sot duhet t’ i dilte per Zot, Doreheqjes se tij si pergjegjesi i vetem per katastrofen e pamerituar ne te cilen gjendet sot PD!
Si pergjegjesi i vetem per shkaterrimin e strukturave dhe mosperfilljen e forumeve vendimarrese te PD!
Por prej sot,duhet t’i dale per Zot dhe akuzave plot dramacitet infantil per kurthe e armiq klase!
Give me a break Lul! In defeat, defiance!
Ne humbje, mosbindje!
Nuk perpjestohet humbja!
A do gjesh ndonje dite kurajo t’i thuash vetes te verteta para pasqyres?

Shume mire ja ka thene. Edhe une njesoj do t’ja thoja.

s’ka nevoje t’i thone gje, mjafton te paraqiten ne votim perballe tij dhe t’i zgjedhin te tjeret. eshte lehte te kritikosh. edhe ben blushi e kritikoi njesoj ramen kur humbte, por i vetem nuk po qullos gje.

duhet me qene me i mire nga basha, thjesht puna. dhe fiton. veç po te jene budallenj fare demokratet qe te zgjedhin prap dike qe s’arrin dot te fitoje. sikur te vene dike me te keq nga basha, kurre nuk do te fitojne.

ky basha duhet te kuptoje te pakten, qe zgjodhi strategji komunistash (miting mujor, ne rruge, etj), qe nuk perket me elektoratin e tij. prandaj dhe humbi.
duhet te pakten qe kjo hymbje t’i sherbej si mesim, per te ndryshuar strategji, neqoftese ai eshte perseri kryetari i PD. jo te akuzoje te tjeret, por te shohe gabimet qe beri vete. dhe te prese rast me te volitshem, nuk do ta kene kollaj socialistet ne pushtet.

Akoma me zgjedhjet ju mo , kush e ka kush nuk e ka fajin ? Asnje faj nuk ka Basha , faji eshte diku tjeter qe ju te gjithe e dini por spo e thoni , dhe skeni pse e thoni xhanem .
Me leket qe Edi Rama Ilir Meta dhe ai Idrizi qe i vodhi Popullit kur Qeverisnin plus leket e Kanabisit blene votat , edhe Trumpin te kishin perballe kishin fitu , kane bo nomin mer vlla kane hudh leke per mbi 250 mije vota .
Biles ja po deshet :slight_smile:
PS ja bleu 170 mije vota
LSI - ja mbi 60 mije vota
Idrizi -mbi 30 mije vota.
Luli ka vetem nje faj , eshte peshe e lehte per Politiken e xhungles ne Atdhe.

kush eshte idrizi ? ai i peshkut ?
si dhe parja e hudh ujin perpjete, nuk thone kot. qe mos kishin pare me hudh keta te majtet, nuk akuzohej Soros per ndrerhyrje ne punet shqiptare. edhe pse fakti dihet, nuk publikohet. luhej ndryshe dmth. luli o rob i trashe, po ata si duket s’kane tjeter me te mire.
sorosin se do as Trumpi po s’del hapur dhe ta thote, si doli basha.

Ai i peshkut e kishte xakja .

Mos Brado cer the, Pse mer KryeHajdutet e Votave …Pdeistat u tejkaluan ene Nga Comet? Por ju e cuat vjedhjen e votes ne Sistem ? Paskeni mor Fund Brado, jo Lulthimi por Trumpi me ardh ne Shqiperi sja del dot Likes e Idrizit.
Ska mo pushtet per ju…Me 11 Ministra zoti Basha nuk bo gjo…koha per Pencion :innocent:

Ku e di ti qe e kane bere per azil?Po te them qe ka pasur plan dhe e di edhe bufi.Mos u hidh dege me dege,po flasim per luften civile,kush donte ta bente.

s’kane nevoje verioret te pushtojne vloren or taj. ne kohe te skenderbeut dhe e lane jashte loje, se nuk ju hynin ne pune leberit.
dhe ta thashe qe edhe prinderit e mi lane lek tek keto kompanite qe qe ne fillim ishin te dyshimta per ata qe i kishin dy pare tru, se nuk shtohen leket pa mundim, prej zotit. po nuk u futen ne lufte me qeverine.

Domethene PDhi do ndahet.Epo mire,gjysma te marre Pi-ne,gjysma Dhi-ne.Sic e di edhe Profili,PDhi vjen nga pellazgjishtja,“me pi dhe me dhi”,domethene ne fillim qejfi dhe pastaj lirimi.

Domethene prinderit e tu ishin pa tru.Nga ka dale qe gjeni si ti,me qafsh.Jo,nuk donin me e pushtu,shkun me pi nje gote raki.Une nuk jam lab,po e di si tha nje nga ata bashibozuket qe e kam taku vete ne Tirane,se kam pas nje shok kursi tropojan dhe ishim bashke po pinim kafe,kur erdhi ky:“Ne maloket mbahemi per te forte,tha,po vlonjatet ishin … oj nane”.Moren kodrat bashibozuket,dhe ka pasur leber te tjere qe u kane dale ne mbrojtje,qe dolen gjalle.He na trego ndonje histori me Vrana Kontin tani

dukesh qe s’je lab ti, se ndryshe do te kishe turp te riflisje per kte periudhe te turpshme. i vute flaken shtetit, dhe tani kerkoni po ju shtet te forte.

ndersa sala, azemi dhe ai ekonomisti me syza qe ja kam harru emrin, dukeshin qe ishin trapa qe ne ditet kur filluan t’u jepnin fjalen ne TV, dhe ku flisnin qe amerika do te na jape çek te bardhe, do t’ju injektojme vitamina per t’ju shendoshur. vetem kur je koqe i lindur, bazohesh tek fjalet e tyre. do kisha nejt ne shqiperi une i djathti, po te ishin te besushem dhe te me pasuronin demokratet.

o pellazg,flaken dhe minat ia vuri sala,jo labi.duket qe je malok ti,se nuk ke turp te flasesh per kete periudhe.

Po si qekan shitur 300 mije zgjedhes Brado. Ku i pati syte ministri i brendshem me i dekoruar ne Shqiperi. Pse nuk i denoncoi rastet e vjedhjes nji muaj fushate. Me kete llogjike qe fajin e paska populli qe shitet i bie qe Luli me mire te beje valixhet gati dhe te kerkoje te behet kryeminister i hollandezeve.

Nuk ka popull qe voton keta deputete o Brado.

706.4k Likes, 7,766 Comments - Instagram (@instagram) on Instagram: “Throughout his 22 years, dancer Kaner Scott (@kanerflex) has seen his share of hardship — but time…”
1 Like

Egzakt
(10 shkronja)

PD-ja te falenderoje c’te doje qe Rama nuk ia beri sic ia kane bere, se do kish kapur 100 deputete me metodat e PD-se. Del Basha dhe flet per paligjshmeri nderkohe qe u be kryetar bashkie me vjedhje live ne video, me Ristanin aktor kryesor.

2 Likes

Me 74 deputete Rama nuk e ka problem ti hedhi komplimentat per te gjithe si karamelet ne dasma. Bashen do e hanë te vetet, ska pse flliq gojen Rama ne diten e tij me te mire. Te shohim si do zhvillohen ngjarjet me tej dhe mbase kuptojme se per ç’fare kane rene dakort, nese kane rende dakort per ndonje gje perveç atyre qe jane bere publike.

Per kete festen qe ben PS-ja te sheshi ka marre leje nga bashkia? Gjithashtu e paguajne bashkine kur marrin sheshin me qera?

1 Like