Rusia sulmon Ukrainën

Alba e ngabrapakrishtere, krishterimi ka marre fund, e ka bere çfar kishte per te bere dhe prandaj tai çdo referim ndaj tij eshte ngambrapakrishtere, eshte kapitull i mbyllur. Edhe Apokalipsi i Bibles qe predikon ti eshte kapitull i mbyllur si profeci e realizuar qe ne Luften e Pare Botrore, kapitullit te Apokalipsit i jane refefuar me mijra intelektuale te shquar, edhe ateiste, vazhdimisht gjate shekullit te kaluar, konfliktit ndermjet kombeve ne Luften e Pare, Luften e Dyte dhe Luften e Ftohte. Je nje shekull mbrapa, perveçse e ke ngambrapa Apokalipsin qe ka ndodh tashme. Problemi tani eshte si te gjeje prezervativa kineze me çmim te ulet Stalker, Katror, Trump dhe Biden.
:smiley:

liber i modh, pa t’pallume mrena :laughing:

“The “Russian truth” is only a convenient myth to justify Putin’s imperial vision, and the best way for Europe to counter it is to build bridges to developing and emerging countries, many of which have a long list of justified grievances against Western colonization and exploitation. It’s not enough to “defend Europe.” The true task is to persuade other countries that the West can offer them better choices than Russia or China can”.

he e nxorri koken edhe haleja marksiste e karagjozit qe hante mut majtas dhe tani ha mut djathtas gjasme i behet vone per Evropen. Zhizhek faccia di merda gjithe jeten ka punuar te zhbeje Evropen, tani qe po e zhben Putini e mbron Zhizhek merda sepse del Putini me i zoti se intelektuali i shquar.

@STALKER ndonje gje per ate laptopin e Hunder-it kishe?

Stalker, ndonjë gjë per hunën e Shabon Hunderrit a kishe?

Qelbesira u terhoq. Si gjithe qebesirat xhanem

"Zëvendësministri rus i Mbrojtjes Aleksandër Fomin konfirmoi “për të reduktuar rrënjësisht, aktivitetin ushtarak”, sipas medias shtetërore RIA.

Vetë Ministri ka 15 dite qe ka humbur pa lene gjurme.
:joy:

Nje kellirë

image

shumë këllira :

Mos, na fiku qe u terhoq. Po tani si do ja bëni ju, ti majtas dhe Katrori djathtas? Me çfar do e mbushni jeten tuaj di merda pa hongër mut me politikë?

Po per qindra miliarde $$ deme?

mos u bej marak do i paguajme ne në Evrope me dyfish çmimi i karburantit, humbje tregesh karburanti me Lindjen, rritje çmimesh per pasoje te drejtperdrejte, e kushedi se çfar maskarallik tjeter do vije me liri e popujve te shtypur nga tirania. Ka rendesi qe llapaqenat politologe te levizin muskulin e llapes, do e gjejne gjithnje nje pretekst per ta levizur.

1 Like

Kompleksi militaro industrial doli perseri i fituar ne kete mes.sapo u mbyll iraku dhe afghanistani doli Ukraina .te gjitha vendet kane rritur buxhetet e mbrojtjes pare qe do hiqen nga pencionet e njerezia do punojne deri diten qe do vdesin.

Hahaha

ha e ha e ha

1 Like
1 Like

Grande, epika e kreshnikeve te USA. Falemneres, kisha kohë pa e dëgjuar.

Ta bej dhe une nje here avokatin e djallit dreqi e mori : babam, SHBA-te shkuan ne Afganistan me të lutur nga bota (aman shkoni), ndersa ruset nuk i luti njeri (ose : i luti bota “aman mos shkoni”). E kupton tani diferencen?

Ukraine do benet per neo nazis e europes si Afghanistan per jihad .