Sanremo 2019 - edicioni 69

Raiplay.it

1 Like

nata e pare, hapja momenti i show-dance edhe pse pa kercimtare femra ishte tej mase kreativ dhe inspirues nga bukuria e intensiteti.

Baglioni eshte maestro i vertete ne fjalen e tij.

nuk e di Sanremon si strukture e zhvillim per te folur por padyshim it’s a real treat watching it.

dje ishte nata 4rt, ajo e dueteve por e ndjek tani

1 Like

Berte kendon pa moshe, legjende e muzikes qe eshte ajo, perkundrazi kendoi ne menyre indipendente, me gjithe forcen, pa suport moral nga establishmenti artistik i festivalit si kolege te saj ne eksperience, pa me te voglin ndihme nga miti i figures se saj, tamam ashtu sic do debutonte nje fillestar ne artistry, kesaj i thone rini e vetvetes.

intervisten ia ndjek avash sepse sic Sanremo i cmuar, nuk kushton para por kushton kohe :blush:

transgresive e klasike

Hune pres festivalin e sanjimmy

Magari no non è l’ultimo ostacolo
Ma è bellissimo pensare di cadere insieme
Piove però siamo fuori pericolo

speciale ne sanremo

modesti Simone Cristicchi me thellesine dhe ndjeshmerine ‘Abi cura di me’ - nje ndjekes i tradites me te mire i kenges italiane - me Claudio Baglionin perfaqesues te kesaj tradite- vendi 5te, mund te ishte i 2-3 vende me lart pa konkurencen nga te rinjte qe zune keto vende.

Mahmood e vendosi fatin me zerin special, me ritmin dhe pasurine e melodise se tij, ‘Soldi’ ishte nje rryme e fresket oksigjeni.


sanremo%202

Bravo ju qe kini nerva ndiqni Sanremon. Asnje nga kta tipat me siper nuk njoh pervec Nino d’Angelo dhe Nek…sa i lashte, gjalle qenka akoma.

2 Likes

maratone eshte por e kane mbushur me show e spektakel neper te ndaj shtyhet
e megjithate, thone nuk fitoi kush e meritonte

Kjo ndodh sepse kenga italiane nuk ka pushuar se ekzistuari në vitet 80-90.
Jemi në 2019 ! :blush:

Kenga e Berté ishte nga më të mirat (dhe Bertè meritonte të fitonte) por për mua kenga më e mirë ishte kjo:

1 Like

nuk dija aq per Berte por ne nja dy debate per te nga njerez biles te rinj ne internet, mesova, dhe mosha e tyre e re sikur me vuri ne pozite me njohurite per kete artiste bashkekohese e moshave te maturuara.

ndersa kenga e Federica Carta & Shade detyronte te lije cdo pune e t’i hidhje syte patjeter.