Si gatuhet Hashurja

kam provu 2 her me gatu hashure vet. te dyja heret u bo si beton e skishte “bir k…” me e pertyp.

Ndonji recet qe i pershtatet njohurive modeste ne kuzhine?

Flm. paraprakisht

Na trego si è ke bere ti njehere qe tu paska bere si beton. Zieje mire o qime. Fute ne tenxhere me presion lol

Hashurja del e mire kur bohet ne rast synetlliku…ne rastin ne fjale hudhet ene lafsha e cunit te vogel e sapo preme e Hashurja del per mrekulli.

1 Like


:sweat_smile:

Hashurja del e mire kur gatuhet me rasitn e Dites se Hashures. Ka elementin divin nga Imam Aliu :smiley:

1 Like

Une per vete Hashuren e mir e kam honger gijthmone per synetllik…Qimja duhet ta kete grurin BIO e ndoshta do shum me e gatu qe eshte shenje e mire. M’duket se ka qe e rrahin grurin ne havan para se ta ziejne qe te mos u dali i forte.

Qeke fiksu me synetllikun. Per synetllik ti mund te hash dhe mish e pi dhe dhalle, ama nuk jane te nderlidhura.

2 Likes

BIO esht vertet, po c lidhje ka ?

Do nja 40 minuta me shume me u zi…Gruri qe nuk eshte Bio eshte i modifikuar gjenetikisht qe te zjeje ma shpejt e tu haj ma pak kohe amviseve

mmmhhhh :thinking:

okay, po si duhet te jen relacionet Grur-Uje?

Me verte e ke ti kete? Ik ore dreq…:grinning:

Une nuk jam individ qe rrej pavaresisht se ne pergjithesi skandalizoj.
Jo te gjithe e praktikojne hashuren si e kam pershkruar une … por bote vaki e lafsha e cunit ishte e bekume dhe lum kujt i binte ne pajate…

Na e shpife lol. Rrezik do t kete Rene ty qe nuk pushoke. E morem vesh mo, mjaft lol

2 Likes

Shif sa kollaj u beka. Kot spaskam bere une Ndo1here per qef e nostalgj. :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

Ty tu shpif por tjaterkush eshte ndje me fat e i bekum. Nejse pajate pushtuesi eshte e mos na e boni si guzhine autoktone.

Tani po e kupton qe Tironci eshte i fiksuar per disa gjera te caktuara? Jo aq ndryshe nga Tori i Modh. Ja ku mesuam qe Tironci e paska ngrene hashuren me lafshe* - me BIO s’ka ku te shkoje! Kjo shpjegon disa gjera… .

Ja ku iku dhe tema e hashures per lafshe.

*Hera e pare ne jeten time qe degjoj qe hashureja u beka per synetllek. Deri tani e dija se behej per, prit, Diten e Ashures, per te kujtuar martiret, etj. etj.

Jo vetem Tironci …Gjembi, por te gjithe ata Fatlume qe kan qen prezent ne Drekat e synetllekut me sy te mbushur me lote nga gezimi ndersa perkedhelin djalin e vogel ne dhimbje… te veshur me fustan…
Tani Gjembi ti e do Historine sic eshte apo sipas normave te pranueshmerise qe te kan mesuar? Dhe do te kapesh te Verteten ti …LOL

Dita e Hashures…per Martiret…ne nje vend Ateist…eh ci punoni historise e te vertetes se Hashures ju political korrektet

1 Like

Dita e hashures…per synetllek…ne nje vend ateist.

Dihet boterisht qe synetlleku eshte shenje e dedikimit ndaj partise dhe sh. Enver. Te ishe bere synet do te thonte te ishe njeriu i ri!

Berberet benin synetlliqe Gjembi nen hunden e Enverit dhe ne fakt u toleronte kurse Martiret nuk lejoheshin te kujtoheshin…se ishin kercenim real per rregjimin…ncncncnc
Me qafsh nga e nxorre Hashuren me Martiret? A mban ndonje gjo mend nga Shqypnia apo Boshellek total…korrektesa politike…sjell harrese me sa duket.

Eshte e vertete. Hashurja behet per te perkujtuar deshmoret e Qerbelase, pas Matemit (Ramazanit bektashi).
Tjeter gje pastaj se eshte shpikje cilesore dhe hahet edhe per raste te tjera, si psh synetlliqe apo per qejf sic e ben Qimja.

1 Like