Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

po riaktivizohet antisemitizmi te DNC, fatkeqesi…

Ka krize te madhe ne Amerike.
Maezalla se gjinden ma argumenta kondra z.Trump.
Morpo hiç. Asedhe1. Floket fals, dora e veckel, tashi kepucet… Esh nji dore e padukshme, ase nji mikrrob fungal qi e shojti kosheren e bleteve.
Jemi diku te shejdi i 26-te i libekstravagances, pra edhe 23 shejde gjithnje e me te erreta deri ne mesnaten e tyre te plote.
Deri atehere taksirat do durojme kuisjet okazjonale nen nji hene pjeserisht te plote.
Por hperh, z.Trump vazhdon me rritem te larte duke emeru ma shume gjykatesa kyç se çdo president amerikan ne histori, vazhdon te ristrukturoje maqinen ekonomike dhe socjale te perandorise duke lujt levat e ndryshkura, bjelle e manivele, bjelle e manivele :+1:

1 Like

tani e pashe titullin. E vulosi.

Ka shkuar vula ne dore te te zotit, i thone kesaj. Si ekskaliburi.

1 Like

e vertete, ka zgjedhur gjykates profesioniste, interpretojne ligjin kushtetuten tamam sic duhet

do i kete pasur ne ndonje liste qe me kohe se ska mundesi qe i zgjedh kaq shpejt, i mbushi gjykatat.

Po prit se ka edhe me,
Vitin e ardhshem do merremi me infrastrukturen, me urat, me rruget stradale dhe interlokutoret e tjere te komunikimit.
Se keta tuafet, tutkunet dhe turmat truma-truma te traumatizuara prej tarafit e trapanit mental, e kane mbajtur me dore, protezen.
Na shiten moral, kete bene vite e vite te tera, moral na shiten, mall te krimbur por super te shtrenjte.
E vrane natyrshmerine, ndershmenine, sinqeritetin, çiltersine, kthjelltesine, me korrektesen politike, me rregullore karnivore qe na ndoqi edhe ne nevojtore.

Kshu kshu se fjala nxjerr fjalen dhe syri, syrin.

1 Like

Per ca do flasim sot? Prap se sa Idiot e kemi Potusin tone te dashur.

Edhe Bac Enverin kshu e lavderonin per cdo gjo te djathtetemajte Shqiptare nga Veriu ne Jug e i kendonin konge per cdo trapllik qe thoshte a bonte njesoj si kti Potusit ton…po nuk Ndryshon Shqiptari mer nuk ndryshon…coje ku te dush

Si perfundim u be kryeqytet vertet Israeli? Apo eshte pothuajsekryeqytet?

Shërbëtor i Zionit.

Izraeli jo. As ka qene e as do behet ndonjehere kryeqytet. Jeruzalemi po.

Po ketyre nga Tel-Avivi nuk do t’ju mbetet hatri qe do behen provinciale tani? S’i quan dot kryeqytetas me.

Hahahah uaa lapsus, sorry po vdes per gjume hahaha.
Tel avivsit jane zyrtarisht katnare tashi lol

C’beri Lushnja, c’beri Tel-Avivi. Njesoj jane tani.

[quote=“TironciLebetit, post:44, topic:3666”]
Cfare librash historie te lexoj? Literature sioniste?
[/quote] Po cfare literature sioniste flet mor qyq? Keto jane ngjarje dhe data historike e jo literature. Po s’lexove me cfare do e luftosh facizmin ti, sic pyeste Qazim Mulleti. Me ibrikun e saljepit, apo me morrin qe ma paske sa nji kokerr urizi! Lol.

Ambasada u cel ne Jeruzalem…njisoj si Muri…the big wall…me Meksiken…filloni festimet se Potusi vendosi paqen e Modhe ndryshe nga keta te pavendosurit qe kena pas deri tani…Festoni :tada::confetti_ball:

Gati per bizedime dhe kto. Ça bohet kshu?
Pse ran squk figurat?

1 Like

Po ti ta thoshe qe ne fillim a derebardhe qe ta mbeshtet poeti kombetar kete tezen e pellazgjishtes. Une e bera gabimin qe e mora deftesen naten, ne injorantet dhe te pazotet e kemi kete vesin e deftesave, te mencurve si ti nuk kane c’u duhet shkolla e deftesa, shume-shume fillorja mjafton. Po pse do me pushkatoje ne mur, une ne mur tjeter gje do te te beja ty, po te ishe pjeshte sigurisht. Po ja qe ti je kungull per fat te keq.

PS. Si perfundim, Zoti eshte pellazg apo jo, apo vetem Krishti dhe Muhameti jane?

Ku I gjen keto budallalleqe dhe ti…

Po edhe gjembi ka nevoje te beje ndonjehere humor o ACDC, mos e merr gjithmone seriozisht.:grinning:

2 Likes

Arban, muhabeti i Jezuit Zot eshte lemsh para porte. Nuk e di sa durim mund te kesh ti per te lexuar, per me teper ne italisht, ketu ke nje shkrim per kete pune. Mos u merr me shkrimin, po munde lexo komentet (shumica traplliqe te njejta me çfare shkruar nga teologe t’mdhej) per te kuptuar disi lemshin para portes krishtere. Kujdes se po i lexove dhe kuptove te gjitha, mund te behesh i modh si puna ime. :stuck_out_tongue: Ne me lazem.