Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

eveopjanet i lepinin bythen edhe serbeve, po ja qe doli amerika qe ktheu historine ne favor te shqiptareve.

amerika per ate pune eshte per te mar vendimet e duhura

tashti po kthehet prape ajo amerika qe duhet te jete ne bote

ti urojme sukses se ne shqiptareve na kane bo mire

2 Likes

Me hamendje flasim te gjithe , jo vetem une dhe ti , ceshtja qendron tek perceptimi.

Po tituj bombastike , mesojme duke pare headlinet e Vox , Buzzfeed , Unilad , Vice etj.

Ty mire qe tu kujtua po une se kam idene cfare eshte jam shume me i ri se ti apo te tjeret ketu ne peshk , skam nostalgji komuniste :stuck_out_tongue:

Se di pse u zgjat kaq shume kjo tema , une e hodha me gezim , si cast histork qe nuk perseritet e jo per te bere debate Trump vs Bota Perendimore Social Liberale.

Mjaftonte nje urim e shalom, sic tha dhe Trump vete ne fjalen e tij , duhet te punojme te gjithe qe dhe vendeve se lindjes se mesme ti rikthehet potenciali i humbur ,dhe identiteti i grabitur nga radikalizmi, per ate qe duan te gjithe , harmoni dhe paqe ne bote.

1 Like

Ja ku u zgjidh dhe çeshtja e madhe.
12 paragrafe, gad bles dhe gudnajt.
Po tashi?

1 Like

Tani rradhen e ka spoti publicitar :stuck_out_tongue:

1 Like
1 Like

i mire ishte anceloti po nuk ishte per Bajernin

sa hoqem ancelotin

kthyem prape heinekenin, ardhen fitoret

While President-elect, Trump took aim at the U.N.’s anti-Israel stance following passage of U.N. Resolution 2334, a legally binding U.N. Security Council resolution that said Israel’s presence in parts of Jerusalem was illegal. The December 2016 vote resulted in the Obama administration famously changing decades of U.S. policy by refusing to veto the anti-Israel measure that said settlement building in the West Bank and East Jerusalem was a fragrant violation of international law.

A few days after the resolution passed, Trump tweeted that, “We cannot continue to let Israel be treated with such total disdain and disrespect. They used to have a great friend in the U.S., but…” he continued, “not anymore. The beginning of the end was the horrible Iran deal, and now this! Stay strong Israel, January 20th is fast approaching!”

2 Likes

Ka shkrehur ndonje fishek ne Korene e Veriut?
Skemi degjuar gje.
Na e thuaj ti ku ka goditur.

Kurreshkari e nxori edhe Jezuin pellazg. Tani edhe Zoti vete ka mbetur pa dale pellazg.

1 Like

Qyshkur zbriti ne politike z.Trump i Plotfuqishmi, u pa ajo pune qe ishte i derguar nga lart

1 Like

Nqs nuk paska goditur, pse shet mend atehere qe shfarosi ISIS? You can’t have it both ways, thone amerikanet.

https://www.washingtonpost.com/politics/trump-expected-to-announce-small-troop-increase-in-afghanistan-in-prime-time-address/2017/08/21/eb3a513e-868a-11e7-a94f-3139abce39f5_story.html

Dhe icing on the cake

Ta shohim gjemb.
Deri tani ata politikanet qe kane kundeshtuar kete hap,kane bere nje vrime ne uje,persa i perket paqes ne LM.

Po keto luftra nuk i ka nisur Trump.
Ai thjesht po mundohet ti perfundoje.
Po ngaterron kekun me byrekun me duket.

:joy::rofl::joy::rofl::joy::rofl: ymer ymer korento

ky do mari meritat ngaqe di te tregoje lidership, sepse si vendim e ka mare kongresi amerikan ne menyre bipartizane

1 Like

Ky vetem llap deri nashi se asnje krize nuk ka zgjidhur.
ISIS :-1:t6:
Korea e veriut👎🏿
Rusia :-1:t6:
Lindja e mesme :-1:t6:
Hasem me aliatet europiane :+1:

paska kriza bota? ouuu nuk u çduken krizat per 8 vjet?
duhet te kesh qene i mencem e fjale pak qe te kesh qene i zoti ti besh keshu mullar
:))

1 Like

Keto mbeten prioritet per kater vjeçarin tjeter, tani per tani America first se u beme si kembet e dhise me ata palluqet qe kane qene me pare, bravo Z. Trump, per nje president te tille kishte nevoje ky vend i madh, dhe pop American diti te zgjedhe.

3 Likes