Ultimatume staliniste

Atehere pse thy etiken e me ofendo? Ne cdo fjale tende qe kam lexu ket vit shoh se sa mire keni qene ju ne kosove deri 1989. Kjo te bo nostalgjik dhe nuk ke te perbashket gjo me Delten. MOs e shani mo Titon atehere dhe bojini presion Mustafes tju fuse prap ne marredhenie para 1989, pa status republike po me nje bicim kushtetute si krahine autonome se keni qene me mire se ne dhe me mire se jeni sot vete ju ne Kosove. Bashkimi ne Shqiperi te madhe rrjedh nga populli e jo nga liderat Thaqi, Edvini apo Qosja. Kur poplli si puna jote kujton me nostalgji 89 ska vend per Shqypni te madhe e ti ske pse na ofendo si kriminela, narkotrafikant apo njerez pa dinjitet e gabela. Per ty ska bashkim dhe sa me shume te jene si ty aq me pak shance per bashkim ka sepse jemi NDRYSHE

Te isha nostalgjik, dmth te isha psikopat. Jo, keto t’i tregoj per te te treguar kosovarin.
Nencmimin qe i ben ti kosovarit.
Dua te te them se per kulture e civilizim ti kosovarit i rrun trapin. Kur kam kendu une gjergj fishten ti ke qene duke u vu kazmen ne fyt prifterinjeve e kishave. Kur kemi msu ne literature e pikture borgjeze, ti ke qene tu i lepi b* stalinit e mao ce dunit.

Po ben rolin e viktimes tani.

unë jam shqiptar 24 karatësh
Kjo dmth qe ti e pranon se je hajn, spiun, mashtrues e i pabese.

ça ke pirë o boro i ramizit! që mos të jesh spiun,mashtrues,e i pabesë,duhet të jesh jugosllavist 24 karatësh??
boll ngele duke shitur pordhë si jevgu në pazar! na paske dëgjuar rok ti! dëgjoje ato grupet serbe dhe lepa brenën e të dukeshin si accept dhe you2! e kemi parë atë parajsën tënde jugosllave! shumica e ish jugosllavisë ka formim kulturor më të dobët se mesatarja e shqiptarëve. por dinakërinë nuk mund tua mohojmë. na sollën nga dera e prapme sali serbin që shkatërroi gjithçka në shqipëri na mburresh me zastavat ti! po edhe shqiptari më i lodhur mbas 91-t nuk i hodhi qurret zastave të tua . megjithatë kjo është një temë tjetër me anë të së cilës ti mundohesh ti shmangesh thelbit. ti do të thuash që nuk je shqiptar sepse ke pasur zastava serbe në kohën që në shqipëri ndaloheshin për arsye ideologjike? nxirre mos u përpëlit! e dimë që në kosovë 10-20% e shqiptarëve janë infektuar nga sperma serbo-turke. kështu që nuk je vetëm. shqipen do e kesh mësuar në shqipëri kur erdhën forcat e fark-ut ,që në vend të luftonin serbin,ndihmonin sali serbin të bënte grusht shteti në shqipëri

…vetem Serbi u thote kosovareve qe jemi ndryshe

Hajt pak nga vitet 70-80

Kjo e vitit 1969, jepej nga radio prishtina e radio prizreni ne cdo pjese te dites

Na posto edhe ndonje Foto te Isuf Gervalles me shoke qe nuk e donin Jugosllavine tate te mrekullueshme deri ne 1989. Udbashet e Tirones dhe Prishtines jane bashku me forte se kurre sot se po u vjen fundi.
Kto Jugosllavizmat shitja breZit te ri te Kosoves qe ka lind mbas 1999 dhe shife po sti futi ne menere…si perla Jugosllave. o Nostalgjik qe e pranove qe je edhe Psikopat.

Jusuf Gervalla ka qene dhe mbetet nje intelektual i mirefillte i Kosoves.
Jusufin e ka formu universiteti i Prishtines, ore ti tru lope. Universiteti i Prishtines.
Intelektualet e Kosoves i ka perndjekur krahu çetnik serb i perzier ne organet e sigurise ne ate kohe. Jane vitet 1981 e tutje kur cetniket fillojne haptas te deklarohen kunder te drejtave te Kosoves (sipas tyre jugosllavia shqiptareve u ka marre pushket e u ka dhene mitralozat, dmth u dha universitetin).
Jusufi u vra ne Gjermani nga urdheri i udbasheve dhe nga dora e njerezve te enver hoxhes ne mergim. Konkretisht me urdher te ambasades shqiptare ne Viene te austrise.

Mos bier ne kurthin e ketyre anonimeve, nostalgjike te partise se Enver Hoxhes. Eshte e vertete, qe ne qytetet ku ata marrin vota sot me shume, cunat shiten komshiet dhe deri kusherirat, por kjo eshte nje njolle e zeze ne historine tone kombetare dhe jo vetem per Shqiperine. Mos i vazhdo diskutimet, me te, sepse ne e kemi shume te qarte, se cfare nuk shkon ne jeten tone dhe nje nga keto eshte percarja, qe kane mbjelle mes nesh, mbi baza partiake e krahinore. Mos bjere ne kete kurth, se keta njerez jane minimumi te indoktrinuar.

jusufi e mante veten për shqiptar! ç’lidhje ka kombi ashkalio-kosovsko-jugosllav me të??

maks atje ku saliu merr vota më shumë,çupat i martojnë me pleq serb nga fshati i boro-ramizit! besoj se nuk e kundërshton dot këtë fakt

Keta e njohin kosoven dhe historine e saj aq sa e njeh gomari kompjuterin.

Ne vitet 70-80 regjimi i enverit kishte formuar e financonte neper diasporen shqiptare neper evrope organizata marksiste leniniste (gjoja patriotike). Cdo patriot i mirefillte qe anetaresohej aty, posa kthehej ne kosove binte ne burgjetbe udb-se.
Nje nga keto organizata psh kishte emrin “organizata markiste-leniniste e shqiptareve te jugosllavise” ose tjetra “fronti i kuq” etj.

Jusuf Gervalla pas mberritjes ne Gjermani, fillon levizjen e tij kunder orientimit marksist leninist te shqiptareve, duke bere fushate neper mergimtare se nuk duhen shpresuar tek moska e pekini por fillon kontaktet me brukselin e berlinin zyrtar.
Kur shkon shume larg, e vrasin krahu enverist. That’s it.

Le te merremi me pak me politike dhe te kemi me shume pozitivitet.

…ene ti gjembo je bo si Sejdini

Po te duash te jesh negativ dhe ti politizosh fenomenet edhe une mund te them, qe atje ku PS-ja merr vota me shume, ne Berat dhe Fier, i cuan komshijet, motrat e shokeve dhe deri tek kusherirat, si punetore seksi ne Itali dhe ky eshte fakt. Por ne , duhet te na udheheqe arsyeja dhe te mos na rrembejne pasionet partiake, te permendim ate qe ne fakt eshte gjema jone e perbashket.

Udbashet e Prishtines e Tiranes jan bo bashke.

Veq Serbi e thote se Shqiptaret shesin motrat nga Tropoja deri ne Girokaster…si ky me siper. Veq Serbi e mbron individin qe perhap ket propagande per hir te dashnise perverse qe kan per Salih Qenefin e Lulthim Bashicin e shtepise se verdhe.

Profesor Qosja eshte per nje Shqiperi te bashkuar ne planin ideolologjik, Thaci e Edvini per nje Shqiperi te bashkuar ne planin Politik. Shume si puna ime ne Shqiperi e Kosove besojme e jemi per nje Shqiperi te madhe se do na ndihmoje te mbijetojme ekonomikisht e me pas politikisht.
Nderkohe Udbashet e shofin veten superior ndaj shqiptareve qe jane sipas tyre parazit e kriminel e drogaxhi. Me pak fjale ky Nostalgjiku ka fryk, se ashtu e ka mesu serbi, qe po u bashkum une si kriminel do i msyj viles se tij 3 katshe ne Podujeve e nuk shef qe per vilen e tij se rru kush por do kete dalje ne det ne Durres e Shengjin qe e ka pas enderr e xhelozi Shkija.
Sa me shume medojne si NE aq me i afert eshte bashkimi sa me shume mendojne si nostalgjiku i Jugosllavise se 1989 aq me larg eshte. Nuk kena pse grindemi kot se bashkim me dhune nuk ka, e aq me pak bashkim me mesimet e Profesor Qoses.
Bashkimi vjen nga numrat poshte ne vegjeli e ateher ska gjo qe e nda.

I bashkove ti i quajte te gjithe qe shesin motrat nga Tropoja ne Gjirokaster…se jan te gjithe parazit e drogaxhinj e kriminel…po te bashkuar jemi…shif Tironen qe mban 1 milione vet nga te gjitha zonat e Shqiperise e pa probleme.

Ne Emigracion vec paraziteve qe rrine kafeneve e merren kush voto ke nuk merren Shqiptaret se nga jane. Per vete jam ne disa grupe Shqiptaresh e se di te them me siguri se nga cfare zone vijne…ndonjoni me tingellon si vlonjat e me del nga Patosi, apo si Tirons e del Tropojan me gjuhe te ndryshueme.
Ne bashke jemi ne Shqypni po pate kaluar ndonjehere pastaj kohet e sotme ka shtu i cik ate secili per bythe te vet. Mos ki frike se nuk ta ngacmo vilen 3 katshe e 3 koke Lope Rrebeli nga Shqiperia ne rast se bashkohemi.
Them qe Nostalgjiket si ty jane ne pakesim, brezi i ri do dali e do e kuptoje cfare bashkimi e si do bohet bashkimi. Dhe lexo o qorr se spo them qe do i bashkoj une po do bashkohen jashte pelqimit tat pa te pyet ty e mu. Ajo do ndodh se ska shanse qe te rrine Shqiptaret kshu me kufij.
Kur me bo propagande jugosllave e shet pordhe sa te modhe e ke Zastaven apo Kerrin Koqevare do te therras.
Ja rrase edhe Jusuf Gervallen Merhumit more ? Po Tito ka qen si mjolti UDB s ibashkimet profesionale e sbonte kurre te keqe ndaj shqiptareve. Nejse une di se edhe ca hierarke te politikes Kosovare jane perfshi ne krime ndaj disidences kosovare por megjithate te gjithe ju nostalgjiket jeni tu u zhduk.

Prostitucioni ne Shqiperi nuk ka qene i vullnetshem por me shume i sforcuar, shif fshatrat e thella te Veriut e te Jugut me vajza te rrembyera e te zhdukme. Megjithate sa do ti vesh theks ti prostitucionit ai eshte problem i cdo shoqerie edhe i asaj tate. Ska pas ndonjehere kohe ku nuk eshte njof prostitucioni.