Urdhër-arreste për 3 ish-zyrtarë të Policisë së Vlorës


Sokol Bode, ish-shef i Postës së Policisë Kufitare Dhërmi, Vlorë dhe Mojsi Habilaj

Urdher arresti i Prokurorise per tre ish zyrtare te larte te Policise se shtetit te cilet dyshohen per bashkepunim me banden Habilaj ne trafikun e droges ende nuk eshte zbatuar pasi ish kryepolicet nuk po gjenden. Mediat njoftuan dje se ata ishin mbajtur nen vezhgim fizik sekret deri pak dite me pare.

Sipas gazetes Panorama, urdhër-ndalimet janë nxjerrë për shtetasit:

– Jaeld Çela, ish-Drejtor i Policisë Vendore Vlorë, liruar nga detyra dhe nxjerrë në dispozicion që prej muajit Prill 2017; i dyshuar për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Trafikim të narkotikëve”, të kryer në bashkëpunim në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, parashikuar nga nenet 284, 283/a dhe 333/a.

– Gjergj Kohila, ish-shef i Sektorit Kundër Krimit të Organizuar në Vlorë, liruar nga detyra dhe nxjerrë në dispozicion që prej muajit Maj 2017; i dyshuar për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve” dhe “Grup i strukturuar kriminal”, parashikuar nga nenet 284 dhe 333/a, të Kodit Penal.

– Vendimi i Gjykatës në mungesë për masën e sigurisë “Arrest në Burg” është nxjerrë për shtetasin Sokol Bode, ish-shef i Postës së Policisë Kufitare Dhërmi, Vlorë, i pezulluar nga detyra në datë 25 Tetor 2017; i dyshuar për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve” dhe “Grup i strukturuar kriminal”, parashikuar nga nenet 284 dhe 333/a, të Kodit Penal.

Do i ken çu me pa Hanoverin me Shtutgartin te premten

1 Like

lol, ku nuk i shkon mendja

E bon lomsh edhe Gjermanin. E futen ne krize

1 Like

Italine e lane pa shku ne botnor fare, e mbyten me droge keto capaculat e festes se Pezes

1 Like

http://www.balkanweb.com/site/ambasadori-i-shba-ne-osbe-tahiri-i-implikuar-ne-itali-per-mbeshtetjen-e-trafikanteve-te-droges/

Lane kokrren e nomit , ikin si legena duke u mcef neper ferra , Policia qe duam :joy: ose si thoshte Zakja ? Tahiri me i miri :rofl:

1 Like

Kombet e lehta faqja e bardhe. Burgu osh pune dreqi. Me qe ra llafi : Ka na i lajm te ri per ate " Eskobarin e Ballkanit " ? :kimono:

Po pse PD-ja nuk bën protesta kete nuk arrij te kuptoj ,a po vazhdon akoma ai pakti me palloshin

Po i ka harxhuar leket tek lobistat e kongresit amerikane, e ka shtrengu xhepin Luli , dhe kamzalinjte s’genjehen mo me tullumba ne shesh…Sa te kursej 1milione $ te tjera do vazhdojne prape protestat me ndihmen e Mona Kaptinmodhes

si pak vone jane kujtuar se delegatet na lan shnene e kane mbritur deri ne Australi

“Shumë aksione të mëdha janë udhëhequr nga Prokuroria dhe janë dekonspiruar nga policia. Si në rastin e djeshëm. E gjithë policia, kupola, ka qenë thellësisht e inkriminuar, pjesë mbështetëse e inkriminuar thellë në trafikun e drogës. E gjithë kjo kupolë ka qenë e inkriminuar dhe në krye të kupolës, drejtori i përgjithshëm qenka i vetmi i pastër dhe drejton me shumë kompetencë një strukturë të inkriminuar. Një i inkriminuar i madh është ish-ministri i Brendshëm. Këto janë fakte alarmante. Është prova që ata të cilët kanë drejtuar në polici, po shpërndahen deri në Australinë e largët që të jenë gojëmbyllur, që të mosflasin dhe të mos nxjerrin të vërteta të frikshme”, u shpreh Vasili.

Ky eshte me i fundit.

http://www.syri.net/kronike/111436/sekuestro-resortit-te-fasmshem-te-klemend-balilit/

1 Like

bo bo bo bo …cfare I kane bere shqiperise keta kriminele .E kujt ia merrte mendja se sot pas më shumë se katër viteve nga sllogani i famshëm “policia që duam”, do gjendeshim në kërkim të policit që duam

Sali Berisha rikthen dëshminë/ Po tani, ju pata thënë. Ja…

Këtu më poshtë keni një status të publikuar në FB tim më datë 19-8-2016, në të cilin rënditen baronët e Narko-shtetit, elita tij me uniformë, e seleksionuar me super kujdes për origjinën e tyre, ekskluzive nga kryeqytetit europian i kanabisit Tepelena. Këtu më poshtë keni statusin në fjalë, në të cilin shkruhet sa vijon…! sb

“Ja se si Shqipëria përfundoi në Kanabistan!”

Të gjithë drejtuesit, çunat e krimit janë nga kryeqyteti europian i Kanabisit, Tepelena!

Këtu më poshtë keni listën e kanabistëve nga kryeqyteti europian i kanabisit, Tepelena, që shndërruan Shqipërinë me sukses të plotë në Kanabistan!

– Haki Çako, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, nga Progonati i Tepelenës, i rritur në Lushnjë

– Rebani Jaupi, zv.Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, nga Tepelena

– Skëndër Kalemaj, Drejtor i Hetimit të Krimit në Policinë e Shtetit, nga Tepelena

– Gramoz Sako, Komandant i Gardës së Republikës së Shqipërisë, nga Tepelena

– Zëvendës Kombandant i Gardës së Republikës së Shqipërisë, nga Tepelena

– Ylli Ymeri, Drejtori i Përgjithshëm i Prapavijës, nga Tepelena

– Ermal Muça, Zëvendësdrejtor i Policisë së Tiranës, nga Tepelena

– Dritan Lena, Drejtor i Policisë së Lezhës, nga Tepelena

– Alban Çela, Drejtor i Policisë së Shkodrës, nga Tepelena

– Perlat Cullhaj, Drejtor i Policisë së Durrësit, nga Tepelena

– Edmond Targaj, Drejtor i Policisë së Dibrës, nga Tepelena

– Lorenc Shehu, Drejtor i Forcave Speciale të Ndërhyrjes së Shpejtë, nga Tepelena

– Bujar Ahmetaj, Shefi i Forcës Operacionale në Policinë e Shtetit, nga Tepelena

– Sokol Boçari, Shef i Forcave Speciale, RENEA, nga Tepelena

– Ermal Milori, Drejtor i Policisë Kufitare të Rinasit, nga Tepelena

– Gëzim Zhupa, Drejtor i Policisë Kufitare të Vlorës, nga Tepelena

– Arben Skëndo, Drejtor i Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, nga Tepelena – ka jetuar në Kuçovë

– Qerim Aliaj, Drejtori i Kufirit të Shkodrës, nga Tepelena

– Arjan Ferri, Drejtor i Kufirit në Gjirokasër, nga Tepelena

– Sokol Çela, Drejtor i Kufirit të Durrësit, nga Tepelena

– Ermal Lila, Shefi i Komisariatit të Policisë së Sarandës, nga Tepelena

– Zenel Bejko, Shefi i Komisariatit të Ballshit, nga Tepelena

– Haki Hasanbega, Shefi i Komisariatit të Tepelenës, nga Tepelena

– Babush Hasajan, Shefi i Komisariatit të Urës Vajgurore, nga Tepelena

Po nga Tepelena janë edhe disa drejtues të tjerë në nivele të larta në policinë e Tiranës dhe në rrethe. Më poshtë edhe lista e publikuar nga PD, e cila përmban vetëm postet që drejtohen nga persona nga Tepelena dhe jo emrat e tyre.
LISTA E PD E PUBLIKUAR NË 2014

Në Ministrinë e Brendshme

Ministri i Brendshëm nga Tepelena

Zv.ministri nga Kurveleshi

Sekretari i Përgjithshëm nga Kurveleshi

Drejtori i Kabinetit nga Tepelena

Drejtori i SHKB nga Tepelena

Drejtori i Parkut të Automjeteve nga Tepelena

Zëdhënësi nga Tepelena

Sekretarja nga Tepelena

Truproja nga Tepelena

Komandanti i Gardës nga Tepelena

Zv.komandati i Gardës nga Tepelena

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë nga Tepelena

Zv.drejtori nga Kurveleshi

Shefi i sektorit të mbrojtjes së dëshmitarëve nga Tepelena

Shefi i sektorit në Drejtorinë e Policisë Rrugore nga Tepelena

Në drejtorinë e Tiranës

Drejtori i Qarkullimit nga Tepelena

Shefi i Komisariatit të Kavajës nga Tepelena

Në Durrës

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Komisariatit nga Tepelena

Shefi i Komisariatit të Shijakut nga Tepelena

Shefi i Qarkullimit nga Kurveleshi

Shefi i Krimit Ekonomik nga Kurveleshi

Në Fier

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Komisariatit nga Kurveleshi

Në Vlorë

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Komisariatit të Sarandës nga Tepelena

Shefi i Qarkullimit në Vlorë nga Kurveleshi

Në Gjirokastër

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Qarkullimit nga Tepelena

Si i thone asaj fjales, plakut pordhet sduhet ti degjosh…

Ueeee paska qene Tepelena hambari i policise!
Na myti “T” -ja o Kapo! Njehere nga Tropoja e nje here nga Tepelena! Te pakten te kishim ca nga Tirana mer, se ata njihen per njerez te mire.

2 Likes

Do vi dita do i kerkojne tironsit me oiiii , po do jen zhduk tu gjemu pllumat e pronat :stuck_out_tongue:

1 Like

Cfare fytyrash, si qener stanesh, tamom me trem ujqerit.

Po mire edhe ne do kerkojme tironset. Dalim me mire kshu thom un. Nuk e di ca mendimi ka bradi por fjala e tij ka peshe ne keto ceshtje.

Kujdes Torovicen, se edhe ajo ka ca kokrra

Kriminelet e kuq…pasardhesit e analfabeteve te Zones se Pare Operative.